Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 25 czerwca 2022 r., imieniny Łucji, WilhelmaBug wygrywa turniej we Wrocławiu, Gałązka MVP

(Zam: 07.08.2013 r., godz. 10.30)

Pikarze Bugu Wyszków z rocznika 1996 wzięli w dniach 17-21 lipca udział w międzynarodowym turnieju Wrocław Trophy. Wyszkowianie odnieśli zwycięstwo w całej rywalizacji, a MVP turnieju został Damian Gałązka.

Trener Krzysztof Ogrodziński potraktował wrocławski turniej jako zamiennik obozu treningowego. Wyszkowianie rywalizowali z rówieśnikami z sześciu krajów. Bug trafił do grupy A, w której zmierzył się z zespołami VV Standard (Holandia), SV Lichtenberg 47 (Niemcy) oraz TJ Sokol Kostany (Czechy). W pierwszym spotkaniu wyszkowska ekipa zmierzyła się z zespołem VV Standard. Podopieczni trenera Ogrodzińskiego zmiażdżyli rywali triumfując 8:0. Bramki strzelili: Narek Hakobyan, Damian Gałązka, Tomasz Świętoń, Kamil Kaput, Michał Piotrowski (2), Mateusz Nowicki oraz Maksym Grzybowski.
W drugim starciu wyszkowianie zmierzyli się z rywalami z Niemiec, zespołem SV Lichtenberg. Od pierwszej minuty Bug prowadził nieustanny szturm na bramkę przeciwnika. Po niespełna dziesięciu minutach gry, rywale poddali mecz, a tym samym Bug w nietypowych okolicznościach uzyskał zwycięstwo walkowerem, zapewniając sobie tym samym udział w półfinałach.
W ostatnim starciu grupowym naprzeciw wyszkowianom wyszedł zespół TJ Sokol Kostany. Czesi, którzy tak jak Bug, wygrali dwa poprzednie spotkania, okazali się najbardziej wymagającym z dotychczasowych przeciwników. Wyszkowski team zdołał jednak odnieść zwycięstwo 1:0. Autorem kluczowego trafienia był Damian Gałązka.
W spotkaniu półfinałowym Bug starł się z reprezentacją Podlasia, grającą pod szyldem Podlaskiego Związku Piłki Nożnej. Piłkarska elita ze wschodniej Polski nie zdołała zatrzymać zespołu trenera Ogrodzińskiego. Po bramkach Kamila Kaputa i Damiana Gałązki wyszkowianie wygrali 2:1, zapewniając sobie tym samym miejsce w finale.
W ostatnim spotkaniu turnieju, piłkarze z Wyszkowa zmierzyli się ze „starymi znajomymi” z rozgrywek grupowych, ekipą TJ Sokol Kostany. Tym razem wyszkowianie wygrali 2:0. Bramki zdobyli Hubert Chmielewski i Damian Gałązka. Zwycięsko w polsko-czeskim pojedynku dało Bugowi triumf w całym turnieju. Dodatkowo koronę króla strzelców zgarnął z czterema trafieniami na koncie Damian Gałązka. Ten sam piłkarz został również wybrany MVP całych rozgrywek. W rozmowie z nami, trener Krzysztof Ogrodziński pochwalił swoich piłkarzy, podkreślając również dobry poziom wrocławskich rozgrywek, które poza aspektem sportowym umożliwiły młodym wyszkowianom integrację z rówieśnikami z zagranicy. Piłkarzom Bugu gratulujemy udanego występu!
Turu

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl