Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 04 lipca 2022 r., imieniny Malwiny, TeodoraWięcej ścieżek

Ikona
(Zam: 07.08.2013 r., godz. 10.30)

Do jesieni tego roku Urząd Miejski zamierza zbudować nowy chodnik wraz ze ścieżką rowerową wzdłuż ulicy Sowińskiego od namalowanego ronda do skrzyżowania z ulicą Pułtuską. W tym samym czasie mają też zostać namalowane „rowerki” na ścieżce rowerowej wzdłuż ulicy Pułtuskiej aż do torów kolejowych.

Dzięki tym inwestycjom gmina zamierza stworzyć zharmonizowany ciąg pieszo-jezdny.
- Trasą od malowanego ronda wzdłuż ulicy Sowińskiego aż do Pułtuska i Gołymina drogą zarządza Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie – informuje zastępca burmistrza Adam Mróz. – MZDW, mimo że wybudowało chodniki przy ulicy Pułtuskiej dzieląc je dwoma kolorami, to nie namalowało tam żadnych znaków poziomych i pionowych.
Dlatego gmina przejęła od Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich część obowiązków i zamierza sama urządzić organizację ruchu, czyli uzupełnić brakujące oznakowanie wzdłuż całej drogi wojewódzkiej. W tym samym czasie chce też pozbyć się starych płyt chodnikowych wzdłuż ul Sowińskiego zastępując je chodnikiem i ścieżką rowerową wykonanymi z kostki bezfazowej.
- Cały ciąg rowerowy chcemy poprawić, ponieważ uważamy, że nie jest to tylko rozwiązanie poprawiające komfort jazdy rowerzystów, ale także bezpieczeństwo pieszych – kończy A. Mróz.
A.B.

Komentarze

hard rowers
Dodane przez Anonim, w dniu 13.08.2013 r., godz. 16.00
A moze w końcu gmina wybuduje jakiś sensowny ciąg ścieżek przy swoich drogach bo póki co to takie scieżki są w Wyszkowie jedynie przy drogach krajowych, wojewódzkich i powiatowych. Gminne zaczynają się z nienacka, są krótkie i prowadzą do nikąd - bez sensu. Ale za to przedstawiciele gminy najwiecej na temat scieżek się mądrzą .

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl