Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 25 czerwca 2022 r., imieniny Łucji, WilhelmaTak powinny wyglądać dobre drogi?

Ikona
(Zam: 07.08.2013 r., godz. 10.30)

Rozwarstwiająca się droga, kruszywo uderzające o podwozia aut i rozpływający się na boki asfalt – tak wygląda niedawno poprawiona w ramach gwarancji droga w Rybnie. Wicestarosta Zdzisław Bocian uważa jednak, że z powiatowymi drogami naprawianymi metodą „sprysku” wszystko jest porządku.

Sprawa naprawy dróg powiatowych sporną metodą powierzchniowego utrwalenia powróciła po raz kolejny na ostatniej sesji 31 lipca.
- Czy jest sens powierzchniowego utrwalania dróg tzw. „metodą sprysku”, skoro przelała się fala krytyki nie tylko w mediach, ale i ze strony radnych oraz osób, które zajmują się budową dróg? – pytał Waldemar Sobczak. – W moim przekonaniu jest to „pudrowanie” drogi, które nie przynosi pożądanych efektów.
Odpowiedzi W. Sobczakowi udzielił wicestarosta Zdzisław Bocian, który zajmuje się koordynacją powiatowych inwestycji drogowych.
- Proszę się przejechać drogami, które zostały zrobione. Degradacja dróg została zatrzymana, to jest fakt. Zapraszam do Brańszczyka na ulicę Bielińską i do Gródka. Zachęcam do przejazdu przez Rybno i przez Tulewo Górne. Ulice się same bronią, ja tego po raz kolejny czynić nie będę.
Zdaniem wicestarosty, powiatu nie stać na położenie nakładek na zniszczonych drogach, a metoda „sprysku”, to dobry sposób na zahamowanie postępujących zniszczeń. Z tej metody powiat będzie korzystał przy kolejnych naprawach dróg, na łącznej długości 10 420 m. Na terenie gminy Somianka zostanie wykonanych w ten sposób 310 m na drodze Somianka-Jasieniec, w gminie Rząśnik – 315 m. W gminie Długosiodło odcinków czekających na naprawę jest kilkadziesiąt – na drodze w Pecynie 8 odcinków o długości od 40 do 300 m, w Chrzczance – 3 odcinki (dwa po 200 m i jeden 370 m), na trasie Długosiodło- Plewki odcinków jest 14 o długości od 50 do 150 m, a na drodze Stare Bosewo- Chrzczanka- jeden 600-metrowy odcinek. Łącznie na terenie gminy Długosiodło zostanie w ten sposób wykonanych 4 285 m. Na terenie gminy Brańszczyk – w Niemirach zostanie naprawionych 315 m. W gminie Zabrodzie łącznie będzie to ponad 2 km dróg. W gminie Wyszków – droga z Rybna do Gulczewa o długości 1740 m, Leszczydół Stary- Leszczydół Podwielątki – 2 050m.
Koszt napraw wszystkich odcinków wyniesie 728 837 zł. Za te pieniądze, zdaniem wicestarosty udałoby się położyć nakładkę na łącznej długości tylko 1,5 km.
A.B.

Komentarze

Dodane przez ..., w dniu 07.08.2013 r., godz. 18.32
A świstak siedzi i zawija...
Dodane przez Observer, w dniu 08.08.2013 r., godz. 11.36
Od kiedy p. Bocian tak dobrze zna się na drogach? Widzę, że to "nasz" lokalny erudyta - zna się na zaopatrzeniu jednostek wojskowych, kontroli skarbowej, systemach ubezpieczeń społecznych, wyrobach hutniczych i urządzeniach dla trzody chlewnej i bydła, audytach jednostek samorządowych, a teraz i na drogach. Człowiek encyklopedia. Skoro jest taki multifunkcyjny to po co nam dziesiątki urzędników w Starostwie i Urzędzie Gminy? Teraz w temacie - cząstkowa naprawa dróg metodą powierzchniowego utrwalenia to jak łatanie dziur w jezdni śniegiem w zimie. Rozumiem argumentację, że nie ma pieniędzy, ale nie rozumiem tego, że skoro ich nie ma, to czemu wyrzucamy je w błoto? Pytanie pozostawiam bez odpowiedzi.
Dodane przez bebe, w dniu 08.08.2013 r., godz. 15.35
Spryski na 10 km za prawie 729 tys. zł, czyli kasa wywalona w błoto czy 1,5 km nakładki, czyli pewnie remont fachowy. Co wybrać? Dla mnie jasne, że wybieram mniej ale zrobione tak jak trzeba. Być może jednak dla innych lepiej jest więcej, ale byle jak. Biednego nie stać na bylejakość. Tak się powszechnie mówi. W najbliższych wyborach jednak lepiej będzie brzmiało, że 10 km dróg wicestarosta wyremontował. Będzie się czym pochwalić, a że na drodze syf leży nie ma znaczenia. Ludzie powinni się cieszyć, że z pańskiego stołu w ogóle coś dostali. Wierzyć się nie chce, że tylu radnych pozwala na błazeństwa wicestarosty. Wstyd!
Dodane przez demokrata, w dniu 08.08.2013 r., godz. 17.54
proponuję żeby wyborcy dokładnie zapamiętali poczynania wszechwiedzącego Bociana, to bardzo prosty sposób na pozbycie się delikwenta podczas wyboorów
Odwołać wicestarostę
Dodane przez LEM, w dniu 08.08.2013 r., godz. 19.31
Może radni wreszcie by się do czegoś przydali i odwołali nieudolnego wicestarostę. Jak długo jeszcze można to tolerować? Następne drogi ma wypudrować za nasze pieniądze? Gość już jest spalony, posprzątajcie go i to szybko.
Grunt to rodzinka!
Dodane przez TD, w dniu 11.08.2013 r., godz. 11.00
Kto jeszcze pamięta o wielkich napięciach w koalicji, gdy na początku poprzedniej kadencji okazało się, jak powszechny w PSL jest nepotyzm. Wyszło wówczas na jaw, że w jednej tylko firmie (bądź w jej córkach) - należącym do Agencji Rynku Rolnego Elewarze - zatrudnienie mogą znaleźć: Adam Kalinowski, brat ówczesnego wicemarszałka Sejmu (na stanowisku głównego specjalisty ds. rozwoju); brat Eugeniusza Kłopotka, Andrzej (po podstawówce został specjalistą ds. kontraktacji) czy wreszcie Elewarrowy doradca prezesa Dariusz Żelichowski, syn szefa klubu PSL. "Człowiek jest najważniejszy", prawda?
Dodane przez Gość zza miedzy, w dniu 11.08.2013 r., godz. 13.23
Nie trzeba szukać daleko. Nepotyzm PSL w powiecie wyszkowskim sięga nawet po chrześniaków starosty.
do observera
Dodane przez Anonim, w dniu 11.08.2013 r., godz. 22.59
A najbardziej zna się na bredzeniu i alkoholu. Z upodobaniem łącząc obie te rzeczy
Matematyka kosztów wg chorążego Bociana
Dodane przez Anonim, w dniu 12.08.2013 r., godz. 09.08
1,5 km nakładek za 730 tys złotych? Wychodzi prawie 487 tys złotych za km nakładki! Musiałaby by mieć chyba z pół metra grubości panie chorąży, znawco od siedmiu boleści
Nepotyzm w wykonaniu Bociana
Dodane przez Dużo wody w basenie, w dniu 12.08.2013 r., godz. 09.39
Bocian po herbatce u pani naczelnik w pokoju ma dużo dobrych pomysłów. Na przykład zatrudnić osobistą sekretarkę. Nie ma możliwości na etat to zatrudnił na umowę zlecenie. Sekretarka ma jedno zadanie informować petentów i pracowników, że "Jaśnie Pan" jest na urzędzie.
Dodane przez Wicia, w dniu 13.08.2013 r., godz. 08.56
W którym to pokoju tak się bawi Bocian? Kto jest tym naczelnikiem?
Dodane przez TD, w dniu 13.08.2013 r., godz. 09.34
...Od początku tej kadencji w wyniku referendów odwołanych zostało 12 wójtów (burmistrzów lub prezydentów miast), a także 4 rady. Wśród odwołanych znaleźli się: wójt i rada gminy Piekoszów, wójt gminy Lewin Kłodzki, burmistrz i rada miasta Żagania, burmistrz Nasielska, burmistrz Raciąża, wójt gminy Wiżajny, wójt gminy Nowinka, burmistrz Wojkowic, prezydent i rada miasta Bytomia, prezydent i rada miasta Elbląga, burmistrz Ostródy oraz burmistrz Kłodawy...
do wici
Dodane przez ?, w dniu 18.08.2013 r., godz. 20.09
Obok kasy. Kazdy to wie.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl