Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 17 kwietnia 2024 r., imieniny Klary, RobertaMają centrum kultury i wyposażonych strażaków

Ikona
(Zam: 16.11.2010 r., godz. 12.24)

Uroczyste otwarcie Gminnego Centrum Kultury oraz przekazanie nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego Ochotniczej Straży Pożarnej w Słopsku odbyło się 7 listopada. Wręczono również odznaczenia państwowe z okazji 20-lecia samorządu.

– Kiedy wybrany zostałem na wójta gminy Zabrodzie, miałem zaplanowany szereg inwestycji do zrealizowania. Wśród nich była rozbudowa i remont Gminnego Centrum Kultury i Strażnicy w Zabrodziu – mówił wójt gminy Zabrodzie Adam Ołdak podczas uroczystości, która odbyła się 7 listopada. –Wstydziłem się, kiedy zapraszałem gości na różne uroczystości, bowiem stan budynku przed remontem był fatalny – dodał.

Starania o modernizację i rozbudowę Gminnego Centrum Kultury z Zabrodziu rozpoczęły się już w 2007 r., ale dopiero w 2009 r. ogłoszono nabór wniosków o dofinansowanie podobnych inwestycji z funduszy unijnych. Z tego powodu realizacja budowy centrum kultury, której całkowity koszt wyniósł 900 tys. zł, odwlekła się w czasie. Ale warto było poczekać, bowiem gmina uzyskała dofinansowanie pokrywające blisko połowę kosztów związanych z realizacją przedsięwzięcia. Wykonawcą inwestycji była firma AGROBUD z Ostrołęki. Teraz zostało jeszcze wyposażyć budynek.

– Jestem szczęśliwy, że nasza gmina dzięki takim inwestycjom zmienia swój wizerunek, a nasi mieszkańcy będą mogli w lepszych warunkach korzystać z oferty kulturalnej Gminnego Ośrodka Kultury – stwierdził wójt gminy.

Podczas uroczystości Adam Ołdak podziękowałam wszystkim samorządowcom za współpracę. Wręczono również odznaczenia państwowe. Srebrnym Krzyżem Zasługi przyznanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego z okazji 20-lecia samorządu udekorowano radnego gminy Zabrodzie Jana Fornala.

– Pragnę w dniu dzisiejszym podziękować wszystkim, którzy swoją pracą przyczynili się do zmiany na lepsze naszych gmin, naszych powiatów i województw i naszej ojczyzny – podsumował Adam Ołdak.

To był również pomyślny dzień dla strażaków ochotników ze Słopska, którzy otrzymali nowy samochód ratowniczo-gaśniczy wraz z wyposażeniem. Koszt zakupu wozu to 573 tys. zł, z czego gmina pozyskała 443 tys. zł środków zewnętrznych na ten cel. Natomiast OSP w Zabrodziu otrzymała zestaw sprzętu do ratownictwa drogowego za łączną kwotę 82 tys. zł, w całości sfinansowany ze środków pozyskanych.

agrafka

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta