Menu górne

Dziś jest 17 sierpnia 2022 r., imieniny Anity, JackaPrzez Wyszków do sukcesu (cz. II)

(Zam: 31.07.2013 r., godz. 10.30)

Mają za sobą występy ze znanymi muzykami, udział w popularnych programach telewizyjnych, jedni wydali swoje albumy, inni nad nimi pracują. Byli uczestnicy Festiwalu Piosenki Lat 60. i 70 „Powróćmy do piękna w słowie i muzyce” mogą się pochwalić wieloma dokonaniami.

Tegoroczne dwudziestolecie festiwalu odbywającego się co roku w Boże Ciało, to okazja do podsumowania dokonań jego uczestników. Organizujący wydarzenie Andrzej Rębowski, prezes Klubu 2012 (przy współudziale gminy Wyszków) zgromadził wielu utalentowanych młodych ludzi. Sukces to pojęcie względne – każdy może pod tym pojęciem rozumieć co innego, jednak wystarczy prześledzić losy niektórych wokalistów, by przyznać, że wybili się ponad przeciętność.
Laureatka Grand Prix z 2000 r. Małgorzata Markiewicz (okazała się wtedy zdaniem jury lepsza m.in. od Anny Wyszkoni) to dla wielu rozpoznawalna postać głównie za sprawą udziału w „Szansie na sukces” w 1999 r. – w tym czasie program cieszył się dużą popularnością (fala audycji typu „talent show” miała dopiero nadejść). Jako zaledwie 13-latka zwyciężyła w finale wykonując „Do ciebie mamo” z repertuaru Violetty Villas. W koncercie opolskich debiutów dostała nagrodę Programu I Polskiego Radia i dziennika „Rzeczpospolita” (wówczas najmłodsza uczestniczka w historii tego konkursu).
Tydzień temu pisaliśmy o Michale Gaszu, który występował ze znanym kompozytorem Piotrem Rubikiem. Do grona jego wokalistów dołączyła także Małgorzata Markiewicz – wystąpiła w oratoriach „Psałterz Wrześniowy”, „Tu es Petrus”). Za „Psałterz wrześniowy” dostała diamentową płytę i statuetki na festiwalach „Top trendy” w Sopocie i w Opolu podczas koncertu „Superjedynek” (za najlepiej sprzedający się album’). Dziś 27-letnia wokalistka pracuje nad pierwszą solową płytą.
W „celebrycką” stronę potoczyła się kariera Mariny Łuczenko (Grand Prix i nagroda publiczności w Wyszkowie w 2004 r.). 24-latka urodzona na Ukrainie ma za sobą występy w musicalu „Romeo i Julia” Janusza Józefowicza w Teatrze Buffo (w wieku 15 lat wygrała casting do tego przedsięwzięcia), uczestnictwo w ósmej edycji „Tańca z Gwiazdami”, rolę w serialu „39 i pół”, nominację do nagrody „Viva Najpiękniejsi” i in. Jej menadżerką przez półtora roku była Maja Sablewska. Cieszy się zainteresowaniem mediów plotkarskich, pism kobiecych (gościła na wielu ich okładkach), była gościem programu u Kuby Wojewódzkiego (telewizja TVN). W 2011 r. ukazał się jej debiutancki album „Hardbeat” nagrany w języku angielskim.
Jedną z niedawnych laureatek wyszkowskiego festiwalu jest Paulina Lenda, która w 2008 r. zdobyła Grand Prix oraz nagrodę publiczności (zaśpiewała piosenkę „Modlitwa” z repertuaru Tadeusza Nalepy). On również nawiązała współpracę z Piotrem Rubikiem. Wystąpiła na płycie „Rubikone”, na której można usłyszeć same kobiety, obok P. Lendy m.in. Iwonę Węgrowską, Joannę Liszowską, Isis Gee. Jednym z przełomów w jej karierze był na pewno udział w pierwszej edycji programu „Mam talent”.
Rok później Super Grnd Prix (od tego roku najwyższe wyróżnienie, którym do tej pory było Grand Prix) dostała Justyna Panfilewicz. W 2011 r. pojawiła się w telewizyjnym show „Bitwa na głosy”, gdzie była w drużynie Michała Wiśniewskiego z Ich Troje. Tak zaczęła się jej przygoda z zespołem, którego stała się wokalistką (jej poprzedniczki to Magda Famme, Justyna Majkowska, Anna Świątczak, Jeanette Vik). Z grupy odeszła w 2013 r., jak twierdziła, Ich Troje nie poczyniło żadnych konkretnych planów koncertowych i wydawniczych. Niedawno wzięła udział w programie „The voice od Poland”. W tym roku gościnnie wystąpiła też podczas jubileuszowego XX Festiwalu Piosenki Lat 60. i 70 w Wyszkowie.
Trzy lata temu Super Grand Prix dostała Małgorzata Główka, która na stronie internetowej wśród swoich sukcesów wymienia Festiwal „Powróćmy do piękna w słowie i muzyce” (szkoda jednak, że nie podaje, gdzie wydarzenie się odbywa). Jak wielu poprzedników uczestniczących w wyszkowskim festiwalu wystąpiła w „Szansie na sukces”, „Te voice of Poland”. Ma za sobą udział w opolskich debiutach. Jest wokalistą programu „Jaka to melodia”.
Justyna Pochmara

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl