Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 września 2023 r., imieniny Cypriana, JustynyTego jeszcze nie było

(Zam: 31.07.2013 r., godz. 10.30)

Ponad 65 laptopów, 2 ekrany projekcyjne, 160 uczestników – w hali sportowej Wyszkowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji po raz pierwszy w naszym mieście 27 lipca odbył się turniej popularnej na całym świecie gry komputerowej – League of Legends.

Na pomysł zorganizowania turnieju wpadło trzech młodych wyszkowian: Mateusz Nasiadka, Adam Pawliński i Aleksander Gardocki. League of Legends jest obecnie jedną z najpopularniejszych rozgrywek sieciowych.
- Cieszę się, że zorganizowaliśmy w naszym mieście to przedsięwzięcie, jestem przekonany, że choć pierwszy, to nie ostatni – mówił burmistrz Wyszkowa, Grzegorz Nowosielski podczas oficjalnego otwarcia wydarzenia. – Na początku lipca rząd USA uznał zawodowych graczy w LoL za profesjonalnych sportowców. Mają oni status równy z koszykarzami czy bejsbolistami w Stanach Zjednoczonych. Witam więc w Wyszkowie nową dyscyplinę sportu – dodał.
Burmistrz życzył wszystkim zawodnikom powodzenia i gry fair play, a kibicom dobrej zabawy i wielu emocji. Koordynator projektu Leszek Marszał z Urzędu Miejskiego w Wyszkowie wręczył włodarzowi miasta symboliczny identyfikator.

Tak to wyglądało
Podczas turnieju w Wyszkowie wykorzystanych zostało ponad 65 laptopów oraz 2 ekrany projekcyjne ustawione w stronę trybun. Widzowie widzieli obraz z niewielkim opóźnieniem w stosunku do gry w czasie rzeczywistym. W zabawie udział wzięły 32 drużyny, po 5 osób w każdym teamie, łącznie 160. Wcześniej oczywiście, zgłosili chęć uczestnictwa u organizatorów i wpłacili wpisowe – 30 zł. Zawodnicy byli w różnym wieku, najmłodszy miał około 13 lat. Jak się okazało, gry komputerowe to raczej męska specjalność, ponieważ wśród zawodników zabrakło kobiet.
Rozgrywki przebiegały systemem pucharowym 5 vs 5. Drużyna, która przegrała swój mecz w pierwszej fazie, odpadła z dalszej rozgrywki, a zwycięska przechodziła dalej. Nad każdą bitwą bacznie czuwali sędziowie. W jednym czasie odbywało się maksymalnie 6 potyczek. Rywalizację komentowali doświadczeni spikerzy, a oprawę muzyczną podczas turnieju zapewnił DJ Coolesha. Nie brakowało emocji zarówno na trybunach, jak i wśród zawodników. Rozgrywki trwały od godz. 11.00, ale na decydujące starcie trzeba było poczekać aż do godz. 19.00. W finale spotkały się dwie drużyny Interfectores w składzie: Emil Borysiuk, Piotr Rudnik, Janek Kotarba, Mateusz Podgórski, Piotr Laskowski oraz EwryBadyPomarańcze w składzie: Bartosz Dolińki, Miłosz Gałązka, Paweł Gierek, Adam Wójcik, Patryk Piątkowski, która wygrała. Nagrody w postaci pucharów, karnetów na siłownię i drobnych upominków wręczył burmistrz Grzegorz Nowosielski. Trzecie miejsce zajęła grupa Thirteenth Sector (Michał Markuszewski, Maciek Markuszewski, Kuba Prusinowski, Łukasz Prusinowski, Przemek Prusinowski).
- Chcieliśmy zrobić w naszym mieście coś, czego nie było – mówił Aleksander Gardocki, jeden z inicjatorów wydarzenia. – Pokazać młodym ludziom, że nie trzeba jechać i szukać rozrywek podobnego typu w Warszawie. Jesteśmy skłonni do powtórki, niekoniecznie w tej grze. Chcemy w Wyszkowie propagować e-sport i przekonywać nawet tych starszych, że to co robią ich dzieci może przynosić korzyści i dokądś, wbrew pozorom, prowadzić.
P.D.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta