Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 17 września 2021 r., imieniny Franciszka, Justyny

Nowocześnie za pieniądze z unii

Ikona
(Zam: 16.11.2010 r., godz. 12.28)

Uczniowie i mieszkańcy Chrzczanki Włościańskiej oraz okolicznych wsi mogą uprawiać sport we wręcz komfortowych warunkach. W minioną niedzielę oficjalnie otwarto tam dwa boiska ze sztuczną i naturalną nawierzchnią, a także siłownię. Inwestycja kosztowała niemal 750 tys. zł. Większość tej kwoty pokryła Unia Europejska.

Nowoczesny kompleks boisk powstał w pobliżu miejscowej szkoły podstawowej oraz kaplicy. Obiekty te stanowią centrum wsi, w które samorząd gminny zamierza w dalszym ciągu inwestować i stworzyć w przyszłym roku skwer. Już teraz jednak mieszkańcy mogą cieszyć się ze zrealizowanej w tym roku inwestycji. 14 listopada do użytku oddano boisko z naturalną nawierzchnią o wymiarach 39 x 66 m do gry w piłkę nożną oraz boisko z nawierzchnią sztuczną (21 x 38 m) do siatkówki, koszykówki, tenisa ziemnego. Pobliski budynek gospodarczy wyremontowano – wymieniono okna i drzwi, zamontowano nowy dach, postawiono ściany działowe, otynkowano je, wykonano posadzki i instalacje. Obiekt ocieplono. Tak powstała siłownia, w której zainstalowano już urządzenia do ćwiczeń. Przy obiektach ułożono chodniki i parking z kostki brukowej.

Inwestycja zapewne nie doszłaby do skutku, gdyby nie unijne dofinansowanie, jakie pozyskała na ten cel gmina. Z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich dofinansowano 75 proc. kosztów zadania. Wykonawcą robót była firma City Play Sp. z o.o. z Warszawy. Trwały one od wiosny.

Na otwarcie kompleksu boisk przybyli mieszkańcy, przedstawiciele władz. Najpierw w kaplicy odbyła się msza. Następna część uroczystości odbyła się już na placu przy nowo powstałych obiektach.

- Proszę o docenienie wysiłku, który doprowadził do powstania tego kompleksu sportowego i szanowanie tego dobra. Chciałbym, by służył on przed długie lata i cieszył się popularnością – mówił wójt Stanisław Jastrzębski.

- Serce się raduje, że potraficie zauważyć potrzeby zarówno młodzieży, jak i starszych – zwrócił się do przedstawicieli władz podsekretarz stanu w ministerstwie rolnictwa Tadeusz Nalewajk. – Wasza gmina jest wizytówką nie tylko Mazowsza, ale i Polski, jeśli chodzi o pozyskiwanie unijnych środków.

W imieniu starosty społeczności lokalnej gratulował wiceprzewodniczący Rady Powiatu Krystian Pędzich.

Otwierając kompleks boisk wstęgę przecięli: Stanisław Jastrzębski, Tadeusz Nalewajk, Krystian Pędzich, dyrektor szkoły w Chrzczance Włościańskiej Danuta Deptuła, radny Henryk Iwański, sołtys Chrzczanki Włościańskiej Stanisław Łukaszewski, sołtys pobliskiej Chrzczanki Folwark Zdzisława Zwolska. Obiekt poświęcił ks. proboszcz z Lubiela Wojciech Goryszewski.

W szkole w Chrzczance Włościańskiej uczy się teraz czterdzieścioro pięcioro dzieci. Boiska i siłownia będą jednak udostępnione także mieszkańcom wsi i okolicznych miejscowości.

J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl