Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 17 września 2021 r., imieniny Franciszka, Justyny

W patriotycznym duchu

Ikona
(Zam: 16.11.2010 r., godz. 12.30)

Bogaty program uroczystości z okazji Święta Niepodległości przygotowała gmina Długosiodło. Rano odbyła się msza, zaś wieczorem w Centrum Kultury wręczono odznaczenia, wystąpiły dzieci i duet skrzypcowy.

W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele wszystkich pokoleń mieszkańców gminy, którzy spotkali się w sali Centrum Kultury. Tam odbyła się ceremonia wręczenia medali przyznanych przez Związek Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych (ZKRPiBWP). Otrzymali je kombatanci: Piotr Jagielski, Alfred Kulesza, Marian Nożewski, Józef Pych, Mieczysław Rytlewski, a także inni przedstawiciele lokalnej społeczności: proboszcz parafii w Długosiodle ks. kan. Stanisław Marzec, wójt Stanisław Jastrzębski, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Blochach Danuta Bloch, a także szkoły – Publiczne Gimnazjum im. Armii Krajowej w Długosiodle i PSP im. Tadeusza Kościuszki w Długosiodle. Medale wręczał prezes zarządu koła ZKRPiBWP Władysław Guzowski.

Wójt Stanisław Jastrzębski swoje wyróżnienie zadedykował współpracownikom. Nawiązał też do obchodzonego w tym dniu narodowego święta.
– Podziwiamy ówczesnych Polaków, którzy szybko potrafili po odzyskaniu niepodległości przywrócić ojczyźnie normalność. A przecież każdy zabór to były inne prawa – powiedział.

O trudnych dziejach ojczyzny opowiedzieli uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Sieczychach, którzy zaprezentowali dzieje narodu od rozbiorów aż po odzyskanie niepodległości. Świetne przygotowanie młodzieży oraz znakomicie dobrane kostiumy publiczność nagrodziła brawami na stojąco. Zaraz po nich na scenę wyszli uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Długosiodle. Na koniec zagrały skrzypaczki z Queens of Violins.

J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl