Menu górne

Dziś jest 10 sierpnia 2022 r., imieniny Borysa, WawrzyńcaStraciły ponad 70 tys. zł, 19-latek przyznał się do winy

(Zam: 17.07.2013 r., godz. 10.30)

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 19-letni mieszkaniec Warszawy, który jest podejrzany o wyłudzenie od czterech mieszkanek Wyszkowa (w wieku 50-65 lat) łącznie ponad 70 tys. zł metodą „na wnuczka”. Przyznał się do zarzutu oszustwa. Policja podejrzewa, że nie działał sam.

Od trzech tygodni wyszkowscy policjanci szukali sprawcy, który w tym czasie oszukiwał starsze osoby na terenie naszego miasta. W każdym z tych przypadków sprawca działał bardzo podobnie. Dzwonił do poszkodowanej z prośbą o pożyczenie pieniędzy w imieniu siostrzeńca, który rzekomo pilnie potrzebował gotówki na fundusz inwestycyjny, bądź też udawał syna ofiary, potrzebującego pieniędzy na okazyjny zakup mieszkania. Po odbiór gotówki sprawca umawiał się z kobietami w ustalonym wcześniej miejscu – podawał się za kolegę bliskich, którzy, jak zapewniał, nie mogli przyjść osobiście. Kobiety przekazywały gotówkę prosto do rąk przestępcy.
W ustaleniu rysopisu sprawcy, oprócz zeznań poszkodowanych, pomógł monitoring jednego z banków. Wyszkowscy policjanci ustalili jego tożsamość, a kilka dni później 19-latek został zatrzymany w Warszawie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że nie działał sam. W piątek 12 lipca usłyszał zarzut oszustwa, przyznał się. Za tego typu przestępstwo kodeks karny przewiduje do lat 8 pozbawienia wolności.
Policja stale apeluje do mieszkańców, w szczególności do osób starszych o zachowanie zdrowego rozsądku i ostrożności. W przypadku otrzymania telefonu o podejrzanej treści należy niezwłocznie skontaktować się z Policją dzwoniąc na numer tel. 29 743 6200 lub 997 lub osobiście – ul. Kościuszki 13.
Oprac. J.P.
Na podstawie informacji z KPP w Wyszkowie

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl