Menu górne

Dziś jest 17 sierpnia 2022 r., imieniny Anity, JackaPrace w Internacie przy I LO

Ikona
(Zam: 17.07.2013 r., godz. 10.30)

Ruszyły pierwsze prace związane z utworzeniem w Wyszkowie Mazowieckiego Edukacyjnego Centrum Energii Odnawialnej, które ma powstać w dawnej kotłowni internatu przy I Liceum Ogólnokształcącym im. C K. Norwida. Wykonawca na teren budowy wszedł na początku lipca.

Pierwsze prace związane są z wymianą instalacji centralnego ogrzewania. W dalszej kolejności zostanie wymieniona cześć okien i drzwi, a cały budynek zostanie ocieplony styropianem od strony zewnętrznej. Następnie firma położy nowy dach na części budynku, w którym będzie się mieściło MECEO i zainstaluje kolektory słoneczne. W tej chwili w związku z wakacjami, budynek Internatu jest pusty. Uczniowie powrócą do niego wraz z początkiem nowego roku szkolnego. Starostwo w umowie zawartej z wykonawcą zastrzegło więc, by wszystkie prace, które mogą przeszkadzać uczniom zostały zakończone do końca sierpnia.
Wszystkimi pracami przystosowującymi budynek do pełnienia funkcji centrum energii odnawialnej zajmuje się spółka Skorut Systemy Solarne sp. z o.o. z Myślenic. Wartość przedsięwzięcia to 2 253 098,08 zł. Środki na realizację Starostwo pozyskało z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Unii Europejskiej. Adaptacja budynku wraz z wyposażeniem powinny zakończyć się do 31 października tego roku.
A.B.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl