Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 24 października 2020 r., imieniny Anety, Marcina

Chcą wygrać, bo potrafią działać

Ikona
(Zam: 16.11.2010 r., godz. 12.44)

Wybory samorządowe zbliżają się wielkimi krokami. Kandydatom zostało już niewiele czasu na to, aby przekonać do głosowania właśnie na nich. Ulotki, plakaty, debaty i spotkania z wyborcami to w ostatnim czasie chleb powszedni dla wszystkich osób startujących w wyborach. W sobotę 13 listopada w hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego do głosowania przekonywała Agnieszka Londzin i kandydaci z Komitetu Wyborczego Wyborców Przymierze dla Wyszkowa.

Spotkanie KWW Przymierze dla Wyszkowa poprzedził występ koła teatralnego dzieci ze Szkoły Podstawowej w Sieczychach, które pod przewodnictwem opiekunek przygotowały patriotyczny występ zatytułowany „A drogi wiodły do Polski”. Uczniowie przedstawili w skrócie historię naszej ojczyzny od zaborów do odzyskania niepodległości. Występ był częścią spotkania, podczas którego kandydatka Przymierza na burmistrza Agnieszka Londzin zadeklarowała, że jeśli wygra, zrobi wszystko, aby wspierać działalność oświatowo-kulturalną w mieście. Opowiedziała o swoim wykształceniu i dotychczasowej karierze zawodowej.

– Tu w Wyszkowie się urodziłam, wychowałam i zdobyłam pierwsze wykształcenie. Całe moje życie zawodowe jest ściśle związane z administracją – oznajmiła. − Chcąc państwa przekonać do mojej osoby powiem, że będę służyć miastu, ale przede wszystkim jego mieszkańcom. Żeby dobrze kierować urzędem, trzeba mieć pewną wizję, jakiś plan. Ja go mam. Przede wszystkim chcemy stworzyć przyjazny urząd, taki, który służy ludziom, a nie jest tylko administracyjną machiną. Poza tym, żyjemy przecież w zjednoczonej Europie i powinniśmy z tego czerpać jak najwięcej korzyści – dodała.

Zwróciła uwagę na konieczność pozyskiwania unijnych pieniędzy.
− Wiemy, jak skutecznie się o nie starać. Obecnie Wyszków jest na 237. miejscu w rankingu miast pozyskujących fundusze europejskie. Nie może tak być! My to zmienimy – oświadczyła. – Chcemy, aby Wyszków się rozwijał, dlatego też wystawiamy w swoich listach ludzi młodych, kreatywnych i ambitnych. W naszym programie mamy wiele ważnych postulatów. Między innymi chcemy dokończyć obwodnicę śródmiejską oraz kanalizację w mieście i na terenach wiejskich. Ponadto na pewno będziemy dbać o sferę kulturalno-oświatową. Dzieci występujące dziś przed nami pokazały, że warto je wspierać oraz ich nauczycieli przez odpowiedni system motywacji i dofinansowań – zapewniła Agnieszka Londzin.

Po przemówieniu kandydatki na burmistrza głos zabrała Justyna Garbarczyk – dawna starosta i wicestarosta powiatu wyszkowskiego, obecnie pracująca w ministerstwie pracy i polityki społecznej.

– Przymierze dla Wyszkowa to Komitet Wyborczy Wyborców. Nie jesteśmy jednak skupiskiem osób, które związały się z tym komitetem. Na terenie Wyszkowa działamy już od 12 lat – powiedziała. − Wielokrotnie z powodzeniem wystawialiśmy naszych kandydatów. Za czasów naszych rządów powstały inwestycje, z których jesteśmy dumni, są to m.in. sala gimnastyczna, w której się znajdujemy i na którą Liceum Ogólnokształcące czekało tak długo, hala sportowa, biblioteka miejska i wiele innych mniejszych inwestycji. W Przymierzu dla Wyszkowa wystawiamy ludzi, którzy mają już pewne doświadczenie i dla powiatu zrobili niemało. Wszystkim nam chodzi o to, aby nie dopuścić do marazmu – mówiła.

W swoim przemówieniu przypomniała o sukcesach ludzi związanych z Przymierzem, w skrócie przedstawiła program komitetu oraz kandydatów do rady powiatu i rady miejskiej.
– Chcemy wygrać, bo potrafimy działać. Dzięki naszemu doświadczeniu będziemy umieli dobrze kierować miastem i powiatem – zapewniała wyborców. Dla rozwoju dialogu z wyborcami Agnieszka Londzin zaproponowała, aby na przygotowanych przez nią kartkach wyborcy napisali pytania, na które chcieliby uzyskać odpowiedź. Pytania były dość zróżnicowane i dotyczyły np. żłobków i przedszkoli w naszym mieście, dodatków motywacyjnych dla nauczycieli, organizacji miejskiego sylwestra, lokalizacji ratusza. Londzin odpowiedziała na pytania, pomagały jej w tym osoby z komitetu, czyli Jan Malinowski, Andrzej Piątek, Wojciech Jabłoński oraz Justyna Garbarczyk.

M.Ch.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl