Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 04 lipca 2022 r., imieniny Malwiny, TeodoraAtrakcyjne powitanie lata

Ikona
(Zam: 03.07.2013 r., godz. 10.30)

Mieszkańcy gminy Długosiodło jak co roku świętowali powitania na festynie, który odbył się na stadionie leśnym.

Powitanie lata rozpoczęły Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze, składające się z ćwiczenia bojowego. Sędzią głównym był mł. kpt. Marcin Turowski. W zmaganiach wzięło udział 5 jednostek seniorskich OSP: Długosiodło, Sieczychy, Prabuty, Jaszczułty i Blochy. Liderem okazała się drużyna OSP Długosiodło, z wynikiem 51 s. Drugie miejsce zajęło OSP Jaszczułty (52 s.), a trzecie – OSP Blochy (53 s). W zawodach uczestniczyły również Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze: Długosiodło, Sieczychy i Jaszczułty. W tej kategorii bezkonkurencyjnym zwycięzcą okazała się drużyna OSP Jaszczułty z wynikiem 46 s., drugie miejsce zajęła drużyna OSP Długosiodło (49 s.), a OSP w Sieczychach uzyskało czas 60 s. Po zawodach odbył się pokaz cięcia samochodu podarowanego przez Mirosława Piórkowskiego, w wykonaniu ratownictwa technicznego. Wójt Stanisław Jastrzębski podziękował strażakom ochotnikom za stałą chęć niesienia pomocy.
– Gotowość i poświęcenie niesione przez strażaków są bezcenne – podkreślił.
– W czasie potrzeb wynikających z nieszczęśliwych zdarzeń losowych i anomalii pogodowych, najczęściej zwracamy się do strażaków ochotników, dlatego tak ważną rolę spełniają ochotnicy w systemie obronnym kraju – dodał wójt.
O godz. 16.00. na scenie pojawiły się dzieci z Samorządowego Przedszkola w Długosiodle, które zaprezentowały kilka układów tanecznych. Tuż po nich wystąpili tancerze ze studia tańca „Fen” i dzieci z PSP w Długosiodle. Zaraz po nich, zagrał zespół „Forever”, który tworzy młodzież gimnazjalna z Długosiodła. Po godz. 17.00 instruktor Paweł Skibiński wraz ze swoimi wychowankami przygotował pokaz energetycznej zumby, a o godz. 18.00 zebrani uczestniczyli w „Cygańskich czarach”. Gwiazdami wieczoru były zespoły „Mig” i „Mega Dance”.
M.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl