Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 11 grudnia 2023 r., imieniny Daniela, WaldemaraAtrakcyjne powitanie lata

(Zam: 03.07.2013 r., godz. 10.30)

Mieszkańcy gminy Długosiodło jak co roku świętowali powitania na festynie, który odbył się na stadionie leśnym.

Powitanie lata rozpoczęły Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze, składające się z ćwiczenia bojowego. Sędzią głównym był mł. kpt. Marcin Turowski. W zmaganiach wzięło udział 5 jednostek seniorskich OSP: Długosiodło, Sieczychy, Prabuty, Jaszczułty i Blochy. Liderem okazała się drużyna OSP Długosiodło, z wynikiem 51 s. Drugie miejsce zajęło OSP Jaszczułty (52 s.), a trzecie – OSP Blochy (53 s). W zawodach uczestniczyły również Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze: Długosiodło, Sieczychy i Jaszczułty. W tej kategorii bezkonkurencyjnym zwycięzcą okazała się drużyna OSP Jaszczułty z wynikiem 46 s., drugie miejsce zajęła drużyna OSP Długosiodło (49 s.), a OSP w Sieczychach uzyskało czas 60 s. Po zawodach odbył się pokaz cięcia samochodu podarowanego przez Mirosława Piórkowskiego, w wykonaniu ratownictwa technicznego. Wójt Stanisław Jastrzębski podziękował strażakom ochotnikom za stałą chęć niesienia pomocy.
– Gotowość i poświęcenie niesione przez strażaków są bezcenne – podkreślił.
– W czasie potrzeb wynikających z nieszczęśliwych zdarzeń losowych i anomalii pogodowych, najczęściej zwracamy się do strażaków ochotników, dlatego tak ważną rolę spełniają ochotnicy w systemie obronnym kraju – dodał wójt.
O godz. 16.00. na scenie pojawiły się dzieci z Samorządowego Przedszkola w Długosiodle, które zaprezentowały kilka układów tanecznych. Tuż po nich wystąpili tancerze ze studia tańca „Fen” i dzieci z PSP w Długosiodle. Zaraz po nich, zagrał zespół „Forever”, który tworzy młodzież gimnazjalna z Długosiodła. Po godz. 17.00 instruktor Paweł Skibiński wraz ze swoimi wychowankami przygotował pokaz energetycznej zumby, a o godz. 18.00 zebrani uczestniczyli w „Cygańskich czarach”. Gwiazdami wieczoru były zespoły „Mig” i „Mega Dance”.
M.P.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta