Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 27 czerwca 2022 r., imieniny Maryli, Władysława„Reymont dzieciom”

Ikona
(Zam: 03.07.2013 r., godz. 10.30)

Grupa teatralna Zespołu Szkół im. Władysława Reymonta w Zabrodziu rozpoczęła ciekawą inicjatywę dotarcia ze sztuką do najmłodszych grup odbiorców. Adaptacje znanych i lubianych bajek będzie wystawiała w Gminnym Ośrodku Kultury.

Pomysł jest tym bardziej ciekawy, że uczniowie nie tylko wcielają się w role bohaterów, ale też piszą scenariusze, tworzą scenografię, wyznaczają spośród siebie reżysera, a wystawiane sztuki są wzbogacone głębszymi przesłaniami – przestrogami i zaleceniami, jak postępować w codziennym życiu, by unikać niebezpieczeństwa, jak radzić sobie w kontaktach społecznych, odróżniać dobro od zła, klasyfikować życiowe wartości.
Na afiszu jako pierwsze pojawiło się przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek” adresowane do przedszkolaków z oddziału przedszkolnego w Kicinach i uczniów najmłodszych klas szkoły podstawowej. Wystąpili w nim Natalia Łada (Narrator), Natalia Nadaj (Czerwony Kapturek), Emilia Banaszek (Mama Czerwonego Kapturka), Natalia Osytek (Babcia), Mateusz Szymaniak (Wilk), Kamil Dąbrowski (Leśniczy).
Opiekun grupy teatralnej – Anna Topolewska – pedagog szkolny Zespołu Szkół w Zabrodziu zdradziła, że „Czerwony Kapturek” to dopiero początek cyklu przedstawień pod hasłem „Reymont dzieciom”. Na kolejne trzeba będzie jednak poczekać do nowego roku szkolnego.
A.B.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl