Menu górne

Dziś jest 13 sierpnia 2022 r., imieniny Diany, Heleny„To nie jest wina gminy, że deszcz pada”

(Zam: 03.07.2013 r., godz. 10.30)

Mieszkańcy około 40 gospodarstw w Popowie Parcelach, Jankach i Barcicach nie otrzymają ani od urzędników, ani od radnych Somianki wsparcia w rozwiązaniu problemu, jakim są regularne podtopienia ich posesji.

Sprawa jest złożona. Pobliski staw po deszczach się przepełnia i wpycha wodę do rowu, który przebiega przez wsie. Woda z nieczyszczonego rowu wdziera się do gospodarstw niszcząc dobytek. Robert Mierzejewski występujący w imieniu poszkodowanych zwracał się o pomoc do gminy już kilka miesięcy temu. Bezskutecznie. Na sesji 7 czerwca ponowił swoją prośbę.
- Zostawiacie nas samych z tym problemem. Jeśli nie do was, to do kogo mamy się zwrócić? Do samego prezydenta? Czy mamy sobie sami radzić? – mówił.
Zdaniem wójta Andrzej Żołyńskiego, rów i jego czyszczenie leży w gestii właścicieli posesji. Zapewnia jednocześnie, że będzie się starał o przepust na stawie. Kiedy pić? Nie wiadomo.
- Czy musi się coś stać, by ktokolwiek zareagował w tej sprawie? – dopytywał R. Mierzejewski wyraźnie nieusatysfakcjonowany postawą wójta.
Okazuje się, że problem podtopień był zgłaszany przez właścicieli posesji już w 2008 r. Minęło 5 lat, a sprawa w dalszym ciągu nie daje o sobie zapomnieć.
- Zalewana jest nie tylko gmina, ale powiat, państwo, inne kraje. To nie jest wina gminy, że deszcz pada. Mieszkacie państwo na terenach zalewowych, niżej niż znajduje się staw. Ciężko sprawić, by woda płynęła pod górę – stwierdził przewodniczący Rady Krzysztof Rakowski.
Robert Mierzejewski poruszył też temat, jego zdaniem, niedostatecznego oświetlenia ulic w Popowie i tamtejszych działek. W tym wypadku również nie otrzymał pozytywnej odpowiedzi.
- Nie mamy sejfu załadowanego pieniążkami. Mamy zamknąć szkołę, by założyć oświetlenie w lesie? – pytał wyraźnie wzburzony przewodniczący Rady. Widocznie sposób załatwienia sprawy, a raczej jego brak spowodował, że R. Mierzejewski zdecydował się złożyć oficjalną skargę na wójta Somianki. Na kolejnej sesji 21 czerwca radni skargę odrzucili uważając ją za bezzasadną.
A.B.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl