Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 września 2023 r., imieniny Michaliny, MichałaPożegnanie po ponad czterdziestu latach

(Zam: 03.07.2013 r., godz. 10.30)

W Szkole Podstawowej nr 2 im. Władysława Broniewskiego 28 czerwca odbyło się gminne zakończenie roku szkolnego. Tego dnia uczniowie pożegnali również dotychczasowego dyrektora szkoły Jana Hryniewicza, który przechodzi na emeryturę.

Tego dnia w placówce szkoły pojawiło się wielu gości. Przybył ks. bp Tadeusz Bronakowski, dziekan ks. kan. Zdzisław Golan, władze Wyszkowa na czele z burmistrzem Grzegorzem Nowosielskim i jego zastępcą Adamem Warpasem, dyrektor Delegatury w Ostrołęce Kuratorium Oświaty w Warszawie Teresa Michalak, naczelnik wydziału oświaty Urzędu Miejskiego Anna Gołębiewska, członek NSZZ „Solidarność” Jan Rusak, prezes oddziału powiatowego Związku Nauczycielstwa Polskiego w Wyszkowie Maciej Wójcik, dyrektorzy placówek oświatowych, nauczyciele, uczniowie i rodzice.

Podsumowanie
Rok szkolny podsumował Adam Warpas. We wszystkich szkołach podstawowych i gimnazjach funkcjonujących na terenie gminy Wyszków w roku szkolnym 2012/2013 było 3 816 uczniów, z czego 1 373 gimnazjalistów. Do oddziałów przedszkolnych zorganizowanych zarówno w szkołach podstawowych, jak również w przedszkolach uczęszczało 1 106 wychowanków. Kadrę pedagogiczną stanowiło 453 osoby.
Podczas uroczystości prymusi, laureaci i finaliści różnych konkursów oraz zdobywcy podium w zawodach sportowych dostali dyplomy i nagrody.
- Gratuluję wam tych osiągnięć. Nie byłyby one możliwe bez ciężkiej pracy. Cieszymy się, że mamy w Wyszkowie takie zdolne i pracowite dzieci. Szanowni rodzice, możecie być dumni z własnych pociech – mówił Grzegorz Nowosielski.
Podziękowania trafiły także do nauczycieli i opiekunów młodzieży za trud i poświęcenie włożone w pracę. Kadra nauczycielska i dyrektorzy z kolei, wręczyli burmistrzowi dwa puchary z XI Igrzysk Młodzieży Szkolnej.
- Życzę, aby te wakacje były czasem wypoczynku z Panem Bogiem – mówił ks. bp Tadeusz Bronakowski.

„Tak trudno mi mówić”
Po wielu latach pracy na emeryturę postanowił odejść dotychczasowy dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 –Jan Hryniewicz. Żegnało go wiele osób, jak się okazało burmistrz, a także jego zastępca, byli kiedyś uczniami Jana Hryniewicza. Również Zbigniew Szczerba sięgnął pamięcią w przeszłość wspominając, jak to w 1968 r. został jego wychowankiem.
- Dziękujemy za te 45 lat pracy pana dyrektora – mówił ks. bp. Tadeusz Bronakowski. – Tak długi czas pracy w jednym miejscu budzi podziw i szacunek – stwierdził kapłan.
Zwrócił się też do młodzieży
– Pamiętajcie, miarą sukcesu nie są osiągnięcia, ale wspaniałe wzorce.
Na twarzy dyrektora malowało się wyraźne wzruszenie, kiedy przyjaciele, współpracownicy, członkowie oświaty po kolei zabierali głos, aby składać życzenia na kolejny etap w jego życiu.
- Tak trudno mi mówić – stwierdził. – Dziękuję serdecznie za wszystko – dodał.
Na zakończenie spotkania nastąpiła część artystyczna zatytułowana „Piękno tkwi w różnorodności”. Wystąpili w niej uczniowie SP nr 2 w Wyszkowie, którzy pracowali w ramach dwóch projektów unijnych „Bawimy się i uczymy poszerzając horyzonty” i „Dziecięca akademia przyszłości” oraz grupa uczniów rozwijających swoje zdolności w różnych kołach zainteresowań: zespół „Kolorowe nutki”, Szymon Soliwoda i chórek szkolny.
P.D.

Foto
Gminne zakończenie roku szkolnego

Foto
Gminne zakończenie roku szkolnego

Foto
Gminne zakończenie roku szkolnego

Foto
Gminne zakończenie roku szkolnego

Komentarze

Dodane przez Anonim, w dniu 03.07.2013 r., godz. 22.55
A miał być księdzem!
Dodane przez absolwent, w dniu 04.07.2013 r., godz. 11.36
I niech z tym wiecznym kandydowaniem do rady gminy też da sobie spokój
Dodane przez Ab, w dniu 04.07.2013 r., godz. 18.34
Dziękujemy
Dodane przez Bożena, w dniu 04.07.2013 r., godz. 21.13
Ja też dziękuję, i mam nadzieję, że schodzi już pan ze sceny na prawdziwą zieloną emeryturkę.
Dodane przez Jan4P, w dniu 04.07.2013 r., godz. 22.38
Miał dyrektor w szkole swoje lepsze i gorsze dni. Jednak uważam, że w tej szkole, w której zwolniono tyle kobiet, wokół pana dyrektora zatrudnionych było zbyt wielu pracowników administracji.
Uznanie
Dodane przez kropelka, w dniu 04.07.2013 r., godz. 22.51
Zrobił Pan wiele, dziękuję! Tyle lat w jednej szkole, to jak dom!
Dodane przez rr, w dniu 05.07.2013 r., godz. 09.44
Nie ma ludzi niezastąpionych a 40 lat panowania to dziwna sytuacja. Zmieniają się czasy, zmienia się pedagogika a niektórzy dzięki lawirowaniu utrzymują się tak długo.
Jest moc!
Dodane przez klara, w dniu 05.07.2013 r., godz. 22.09
A widzisz rr, Ty tak nie umiesz i jesteś w szoku! Słaby jesteś!
Dodane przez Zonk, w dniu 06.07.2013 r., godz. 22.04
A Hryniewicz jest MOCNY? Niech nam POwie w czym najbardziej...
Dodane przez HeR, w dniu 09.07.2013 r., godz. 09.38
Legenda? Napisz chłopie pamiętnik, a ludzie go uzupełnią.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta