Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 04 lipca 2022 r., imieniny Malwiny, TeodoraZabrodzie

(Zam: 03.07.2013 r., godz. 10.29)

Dziękuję Radzie Gminy Zabrodzie za podjęcie trudnej, ale i rozsądnej decyzji. Decyzji, która wymagała politycznej odwagi i stawienia czoła fali krytyki. Cieszy mnie to, że Rada dostrzegła profesjonalizm Pani Agnieszki Sosnowskiej – dotychczasowego zastępcy, zmarłego przedwcześnie, Adama Ołdaka.

Osobiście podchodzę z wielkim szacunkiem do apelu Rady, oznaczającego stabilną kontynuację rozpoczętych działań. Do właściwych wyborów samorządowych pozostał niewiele ponad rok. Rok, który można wykorzystać na dokończenie rozpoczętych już inwestycji i projektów. To czas na dokończenie dzieła, które rozpoczął Adam Ołdak.
W każdej społeczności, śmierć gospodarza czy też ojca jest wydarzeniem niezwykle trudnym i bolesnym. Trudnym, bo nagle grupa ludzi zostaje bez swojego przewodnika i opiekuna. Bolesnym, bo odchodzi ojciec, syn, kolega, przyjaciel… Życie jednak nie zatrzymuje się w miejscu i pomimo trudnej sytuacji, nie należy zapominać o przyszłości.
Do wyborów mamy ponad rok. Rok, który można wykorzystać na kontynuację zaplanowanych działań, na dokończenie rozpoczętych inwestycji oraz przygotowanie planu na kolejne lata. Zdrowy rozsądek mówi, że powinna to zrobić osoba, która rozpoczynała wszystkie plany i brała czynny udział przy wdrażaniu ich w życie. Wydaje się więc, że naturalnym kandydatem będzie Pani Sosnowska, która wraz z byłym wójtem realizowała plany inwestycyjne. Zatem zna je od podszewki.
Jednak jak to zwykle w Polsce bywa, nawet tak bolesna sytuacja, w jakiej znajduje się gmina Zabrodzie, nie hamuje zapędów wielu lokalnych polityków. Część z nich zarzuca radnym próbę zamachu na demokrację, inni twierdzą, że jest to działanie zaplanowane pod kątem przyszłorocznych wyborów…
Drodzy Państwo, zmiana lidera społeczności lokalnej na osobę spoza obecnych władz, zaledwie rok przed wyborami to zły pomysł. Osoba niezaznajomiona z lokalnymi problemami, nieznająca stanu i procesu inwestycji, przez rok będzie się „uczyć” Zabrodzia. I w pewnym sensie będzie to rok zmarnowany, rok niewykorzystanych szans. Co innego, gdy dzieła dokończy ktoś, kto nie będzie tracił czasu na „naukę”, lecz z miejsca zabierze się do dzieła.
Na koniec raz jeszcze pragnę podkreślić, że popieram apel radnych Gminy Zabrodzie o niewystawianie kandydatów na stanowisko wójta. I sam apeluję do lokalnych ugrupowań – nie kierujcie się politycznymi ambicjami, od których zdecydowanie ważniejsze jest dobro mieszkańców całej gminy.
B. Bodio

Komentarze

Dodane przez Golem, w dniu 03.07.2013 r., godz. 21.52
Panie pośle dlaczego pan nie wierzy w to, że wybory nie muszą oznaczać tego, że na miejsce wójta przyjdzie ktoś obcy. Ja wierzą, że pani Sosnowska mając tak zgodne poparcie radnych jest faworytem.
Dodane przez Majka, w dniu 04.07.2013 r., godz. 10.59
Kim w ogóle jest ten człowiek, że tak się miesza w sprawy gminy Zabrodzie? To jest wręcz podejrzane. Jaki on ma w tym interes? Niebywałe.
Dodane przez Mieszkaniec, w dniu 04.07.2013 r., godz. 15.20
Co znaczy głos posła Bodio?? Nie jest mieszkańcem gm.Zabrodzie, on nawet nie jest rodowitym mieszkańcem powiatu Wyszkowskiego, nie jest członkiem żadnego klubu parlamentarnego i teraz próbuje się podlizać PO za pomocą P.Sosnowskiej, która jak wiadomo jest z tą partią związana.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl