Menu górne

Dziś jest 13 sierpnia 2022 r., imieniny Diany, HelenyCentrum w Turzynie – wybór Lidla

Ikona
(Zam: 03.07.2013 r., godz. 10.30)

Prace budowlane rozpoczęte w połowie listopada 2012 r. na terenie Centrum Dystrybucyjno-Logistycznego Lidl w Turzynie, powoli dobiegają końca. 25 czerwca odbyło się uroczyste „zatknięcie wiechy”, połączone ze zwiedzaniem wybudowanego obiektu. Hala i towarzysząca infrastruktura robią wrażenie. Ktoś ze zwiedzających zauważył, że hala z powodzeniem pomieściłaby sześć pełnowymiarowych boisk piłkarskich. To prawda, dach kryje powierzchnię 42 000 metrów kwadratowych.

Firma Lidl Polska działa na terenie naszego kraju od 11 lat. Obecnie dysponuje 500 sklepami, 6 potężnymi centrami dystrybucji i zatrudnia ponad 12 000 pracowników. Wkrótce do tej listy dołączy również centrum zbudowane w Turzynie, gdzie zatrudnionych zostanie ponad 200 pracowników. Centrum będzie obsługiwało 57 sklepów na Mazowszu, północnej Lubelszczyźnie, Podlasiu i na Mazurach. Powstające centrum to jedna z największych inwestycji firmy Lidl na terenie Polski.
Na uroczystości „zawieszenia wiechy” w Centrum w Turzynie obecni byli m.in. starosta Bogdan Pągowski, przedstawiciele władz gminy Brańszczyk, wójt Mieczysław Pękul, jego zastępca Andrzej Łapiński, radni Rady Gminy oraz pracownicy Urzędu Gminy. Obecni byli także projektanci, przedstawiciele generalnego wykonawcy firmy Skanska, firm podwykonawczych zaangażowanych w budowę obiektu oraz kierownictwo Lidl Polska Sp. z o.o. na czele z prezesem Krzysztofem Andrulewiczem i prezesem zarządu Lidl Polska Michałem Łagunionkiem . Uroczystego poświęcenia obiektu dokonał proboszcz parafii Brańszczyk, ks. kanonik Paweł Stachecki wręczając jednocześnie gospodarzowi obiektu drewniany krzyż.
– Wszystkim państwu dziękuję za wsparcie i gotowość do współpracy – powiedział regionalny dyrektor sprzedaży w firmie Lidl Polska, Robert Boguszewski. – Szczególnie dziękuję Mieczysławowi Pękulowi, wójtowi gminy, który aktywnie współpracował z naszą firmą w celu jak najlepszego przygotowania mieszkańców gminy do podjęcia pracy w Centrum Dystrybucyjnym, poprzez zorganizowanie dla nich odpowiednich szkoleń zawodowych.
Zabierając głos starosta Bogdan Pągowski podkreślił znaczenie powstającej inwestycji dla lokalnego rynku pracy. Wyraził jednocześnie nadzieję, że rodzaj pracy spełni oczekiwania przyszłych pracowników. Jego zdaniem, nie byłoby inwestycji, gdyby nie trafne decyzje władz gminy, efektem których było przygotowanie terenu w Turzynie.

„Tu na razie jest ściernisko, ale będzie San Fransisco”
Jak podkreślił wójt Mieczysław Pękul, inwestycja jest pierwszą szczęśliwą jaskółką, ponieważ dla gminy Brańszczyk i powiatu wyszkowskiego przy wysokim bezrobociu liczy się każde miejsce pracy, a centrum je zapewni. Nawiązał również do słów znanej piosenki mówiąc:
– „Tu na razie jest ściernisko, ale będzie San Fransisco”, na pewno można było tak powiedzieć pół roku temu i pewnie w te słowa nikt by nie uwierzył – powiedział wójt. – Na razie może to jeszcze nie San Fransico, ale już duży krok w tym kierunku został wykonany – stwierdził.
Robert Boguszewski dodał, że jako firma znana z konsekwentnej i dynamicznej ekspansji, Lidl będzie kontynuował otwieranie nowych sklepów i tworzył kolejne miejsca pracy.
– Mogę państwu obiecać, że nie będziemy zasypiać gruszek w popiele, w związku z tym liczę na dalszą udaną i owocną współpracę z władzami lokalnymi oraz instytucjami państwowymi nie tylko tu, ale również w całej Polsce – podkreślił.
Aby szczęście zawsze gościło w murach centrum, wójt przekazał na ręce dyrektora regionalnego Roberta Boguszewskiego symboliczną podkowę.
M.P.

Foto
Centrum Dystrybucyjno-Logistyczne Lidl w Turzynie

Foto
Centrum Dystrybucyjno-Logistyczne Lidl w Turzynie

Foto
Centrum Dystrybucyjno-Logistyczne Lidl w Turzynie

Komentarze

Dodane przez Golem, w dniu 03.07.2013 r., godz. 21.21
Gratulacje dla władz samorządowych gminy Brańszczyk i powiatowych.
Dodane przez Pipi, w dniu 04.07.2013 r., godz. 10.00
Pracę znalazło tam również wielu mieszkańców samego Wyszkowa.
Dodane przez anty, w dniu 04.07.2013 r., godz. 13.07
no to kolejny obóz mamy
Turzyn
Dodane przez Brańszczyk, w dniu 04.07.2013 r., godz. 14.23
Nikt nie zmusza żeby tam pracować, słyszałem o warunkach jakie proponują na początek (całkiem przyzwoite). Nikt nie kręci że umowa śmieciowa/na najniższą krajową/na początek staż. Umowe dają którą podpisujesz przed okresem przygotowawczym, jak się sprawdzisz to pracujesz na lepszych warunkach. Kto się tym zainteresował to wie jak jest, a kto nie ma pojęcia to pisze bzdury o obozach. Przy takim bezrobociu, każde miejsce pracy jest na wagę złota.
Dodane przez Bożena, w dniu 04.07.2013 r., godz. 21.08
W takiej sytuacji należy się cieszyć z każdego miejsca pracy, wokół lidla powstanie wiele dodatkowych miejsc pracy np. nie jeden kierowca ją znajdzie.
Dodane przez ŁD, w dniu 04.07.2013 r., godz. 21.25
Nie ma jak pisac o obozach jak takie bezrobocie... człowieku nie dosc ze ci daja prace pod nosem to jeszcze zle lepiej do wawy jezdzij i polowe wyplaty na paliwo wydasz i ci zostanie tyle samo co w tym twoim "obozie".....
Dodane przez Jan4P, w dniu 04.07.2013 r., godz. 22.28
Widzicie jak teren przy S8 pomiędzy Radzyminem a Wyszkowem się zabudowuje halami z różnego typu interesami. Będzie coraz gęściej, oby tylko nasze gminy potrafiły to właściwie wykorzystać. Inwestycja Lidla w gminie Brańszczyk to uruchomienie lokomotywy, która pociągnie za sobą jeszcze kilka "wagonów". Władzy wypada pogratulować skuteczności.
Dodane przez Jacek, w dniu 04.07.2013 r., godz. 23.22
Część ludzi z Biedronki, już znalazło tam lepszą pracę, a niektórzy przechodząc szkolenia i kursy awansowali. W Geronimo też będą małe przetasowania.
Dodane przez Zen, w dniu 05.07.2013 r., godz. 09.56
Nie ma co narzekać, jak nie tu, to centrum powstałoby gdzie indziej.
Dodane przez rr, w dniu 05.07.2013 r., godz. 10.10
To żaden sukces władzy tylko dobrego położenia Wyszkowa i okolicznych gmin. Czy Biedronka czy Lidl nie kierują się polityką tylko interesem. Skuteczność władzy widzimy przy remoncie Kościuszki czy bazach pobytowych na EURO 2012.
as
Dodane przez as, w dniu 05.07.2013 r., godz. 12.48
Gdyby ten teren był nie przekształcony to zamiast lidla w tym miejscu jeździł by ciągnik z pługiem, a jest odwrotnie. Także biznes można robić na atrakcyjnym terenie przeznaczonym pod inwestycje a nie pod żyto. Teren zaczął być przekształcany kilka lat temu, po zmodernizowaniu trasy 8 żeby było gdzie inwestować. Gdyby nie przekształcenie nie byłoby tam inwestycji, bo na rolnym polu nie można budować takich obiektów. Dobra lokalizacja gminy to raz, a dwa to przygotowany teren(sam się nie przekształcił).
do rr
Dodane przez riposta, w dniu 05.07.2013 r., godz. 14.47
Nie wiem czy nie zauważyłeś (łaś), ale centrum Lidla jest wybudowane wcale nie w gminie Wyszków. no cóż, Nowosielski pewnie nie miał nic do gadania, skoro to nie teren gm. Wyszków.
Dodane przez Bożena, w dniu 05.07.2013 r., godz. 23.21
Tak, a nasz burmistrz szczyci się strefą przemysłową i zrobił nawet forum. Nie zapominajmy, że zlokalizował nam tam już cynkownie a teraz lansuje spalarnię śmieci. Lidlem widocznie nie był zainteresowany.
Dodane przez andy, w dniu 06.07.2013 r., godz. 22.02
Bardziej pewnie Lidl wyszukał sobie teren i poprosił o zmianę przeznaczenia pod taki rodzaj działalności niż Wójt Brańszczyka wysyłał do firm propozycję, że ma fajny teren i można na nim zainwestować.
lidl
Dodane przez jaga, w dniu 07.07.2013 r., godz. 13.21
Do Andy. Lidl działa na polskim rynku 11 lat. Gmina rozpoczęła zmianę planu w 2001 roku. To nie Lidl decydował o zmianie planu...
Dodane przez Golem, w dniu 07.07.2013 r., godz. 15.08
Inwestycja lidla to sukces wójta, rady i urzędu gminy. Na pewno nie sołtysa Turzyna!
Dodane przez Jan4P, w dniu 08.07.2013 r., godz. 00.45
Ta inwestycja to "Płuco" dla całej okolicy. W pogłębiającym się kryzysie, jest to złoty interes wójta.
obiektywny
Dodane przez Anonim, w dniu 08.07.2013 r., godz. 17.23
Jakby nie patrzeć, sukces wójta czy nie. To duża inwestycja, największa w tym regionie. Gmina na której terenie stoi ten budynek zgarnie grubą kasę z podatku, ludzie którzy chcą znajdą tam pracę. A i lepiej jest budować kolejne budynki przy takim, bo musi to być atrakcyjne miejsce skoro zdecydowano się postawić tam takiego kolosa. + dla całego regionu, + dla gminy, + dla pracowników, bo wydaje mi się że nie są to kamieniołomy.
Dodane przez andy, w dniu 08.07.2013 r., godz. 17.29
Obwodnicę Wyszkowa oddano w 2008 roku więc nie sądzę, że Wójt, Rada i inni w 2001 roku byli tacy przewidujący, że 2012 roku przyjdzie Lidl do Turzyna. Płucem dla Wyszkowa jest dalszy odcinek drogi ekspresowej z Wyszkowa do Ostrowi i dalej, który jest teraz realizowany. Może to też Wójt Brańszczyka, rada Brańszczyka załatwili. Jaga nie bądź śmieszna.
czyja
Dodane przez polska gospodarka, w dniu 08.07.2013 r., godz. 21.05
a gdzie właściciel będzie odprowadzał podatek dochodowy? Francja,Portugalia,Niemcy? czyja gospodarka zostanie zasilona?tym podatkiem ,który służy biednym,bezrobotnym ,szkolnictwu itp. ot ciemna masa daje się doić bez przeszkód.Zero honoru!
Dodane przez HeR, w dniu 09.07.2013 r., godz. 09.33
Piszesz jakbyś nie jeździł niemieckim mercedesem i nigdy nie kupował w lidlu, cerfurze, tesco. Podatki? Musi się zmienić rząd to i Podatki zostaną w kraju.
obiektywny
Dodane przez Anonim, w dniu 09.07.2013 r., godz. 13.40
Patrzcie że ktoś był w stanie przewidzieć że te tereny są atrakcyjne już w 2001r i zaczął działać. Jak się okazuje miał rację, ot cała filozofia.
kicia!!!!!!!!!!!!!!!
Dodane przez anoda, w dniu 09.07.2013 r., godz. 15.23
plany się robi na przyszałość,a co będzie nikt nie wie.Gmina ten teren przekształciła i dała możliwość ludziom żeby wzieli miliony za tą ziemie.A się szczęśliwie złożyło że LIDLwyłuskał te tereny i o co kruszyć kopie że jest praca ,troche rozsądniej komentujcie.Czyli lepiej klepać biedę niż jakiejś jaskółki na przyszłe inwestycje.Lepiej by było jak LIDL by budował w Zabrodziu to moglibyście wieszać psy na wójcie BRAŃSZCZYKA ŻE TO jego wina że nie w TURZYNIE ta inwestycvja..jak sie nie odwrócić to i tak żle.BRAWO DURNI POLACY
Dodane przez andy, w dniu 09.07.2013 r., godz. 16.43
Co tak się podniecacie,a co ma do tego Wójt. Czy Lidl jest w Turzynie, Wyszkowie czy Niegowie to jest to projekt biznesowy a nie polityczny. Jak jest dobra lokalizacja to czy to będzie Lidl czy Amica, czy Winkowski czy Biedronka zawsze tam by się pojawili. A ilu z tych 120 osób które tam będą pracować jest z gminy Brańszczyk.
Dodane przez Golem, w dniu 10.07.2013 r., godz. 09.59
Polityką jest zachęcenie inwestora.
durnoty
Dodane przez anoda, w dniu 11.07.2013 r., godz. 16.35
ndy"nie masz pojecia o sprawach przekształceń gruntów -obwodnica powstała w 2008r a plany tej obwodnicy to powstały ,tydzień przed budową co ?????????????masz pojęcie oczym mówisz LIDL przekształcił sobie te tereny!!!!!i dał łapówki co mądralo.Jak nie masz pojęcia o zasadach zagospodarowania terenem to pogadaj o pogodzie.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl