Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 30 października 2020 r., imieniny Edmunda, Przemysława

Droga na miarę XXI wieku

Ikona
(Zam: 16.11.2010 r., godz. 12.53)

To była wyjątkowa chwila dla mieszkańców Udrzyna i Udrzynka. Po latach starań mają w końcu asfaltową drogę. Inwestycję, która kosztowała niemal 5 mln zł, zrealizował samorząd powiatowy.

Otwarcie prawie sześciokilometrowego odcinka drogi i przecięcie wstęgi odbyło się 12 listopada w obu miejscowościach z udziałem lokalnej społeczności, sołtysów i władz. W ceremonii uczestniczył członek zarządu województwa mazowieckiego Waldemar Roszkiewicz, starosta Bogdan Pągowski, wójt Mieczysław Pękul, przewodniczący Rady Gminy Sławomir Gałązka, pracownicy Starostwa, przedstawiciele wykonawcy, nadzoru, projektant. Drogę poświęcił proboszcz parafii św. Barbary w Porębie ks. prał. Andrzej Grzybowski.

Samorządowi powiatowemu na realizację inwestycji udało się pozyskać pieniądze z Unii Europejskiej, z których pokryto połowę kosztów. Ponad milion złotych dołożyła gmina Brańszczyk. Resztę sfinansował powiat.

– Nawet ja w swojej wsi nie mam takie drogi – nie krył zachwytu Waldemar Roszkiewicz. – Patrzę na nią z pewną zazdrością.

– Warto było czekać, bo jej standard jest na miarę dwudziestego pierwszego wieku – mówił Mieczysław Pękul.

– Walczyliśmy o nią dwanaście lat, czyli tyle, ile jestem sołtysem. Wierciłam dziurę w brzuchu przedstawicielom władzy dotąd, aż przyniosło to efekt – mówiła z uśmiechem sołtys Udrzyna Agnieszka Szymańska.

W ramach prac powstał także chodnik i ścieżka rowerowa z kostki brukowej. Dzięki tej inwestycji wszystkie drogi powiatowe w gminie Brańszczyk są już asfaltowe.

J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl