Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 18 sierpnia 2022 r., imieniny Bogusławy, IlonyWyskakali sobie skatepark

Ikona
(Zam: 16.11.2010 r., godz. 12.55)

Wyszkowska młodzież w końcu doczekała się skateparku przy Zespole Szkół na os. Polonez. Jego uroczyste otwarcie odbyło się 15 listopada. Będzie gdzie się spotkać i miło spędzić wolny czas z przyjaciółmi. Będzie też gdzie trenować, swobodnie skakać i jeździć na deskorolkach, łyżworolkach i rowerach.

Uczniowie Zespołu Szkół w Wyszkowie, dzieci i młodzież, ich nauczyciele i wychowawcy, przedstawiciele władz miejskich oraz wszyscy zaangażowani w przedsięwzięcie spotkali się na ceremonii otwarcia pierwszego w Wyszkowie i jednego z najnowocześniejszych w Polsce skateparków.
Zaproszeni na uroczystość goście: burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski, przewodniczy Rady Miejskiej Józef Biernacki, wiceprzewodnicząca Rady Rodziców ZS Dorota Osińska, radny gminy Wyszków Grzegorz Wyszyński, dyrektor ZS Zbigniew Szczerba, prezes Klubu Olimpijczyka i nauczyciel wychowania fizycznego w ZS Stefan Liszewski oraz uczennica szkoły wspólnie dokonali uroczystego przecięcia wstęgi i otwarcia skateparku. Natomiast proboszcz parafii p.w. Świętej Rodziny ks. Kazimierz Wądołowski poświecił obiekt dla młodzieży.
Historię powstania wyszkowskiego skateparku przybliżył dyrektor Zbigniew Szczerba.
– W 2006 r. młodzież z naszej szkoły przyszła do mnie z pytaniem, dlaczego w naszym mieście nie ma skateparku, gdzie mogłaby trenować i doskonalić swoje umiejętności – wspomina dyrektor szkoły. – Potem było zbieranie informacji o skateparkach, o technologii ich wykonywania oraz wyjazdy do różnych miast w celu zbierania opinii i obejrzenia podobnych obiektów. Były też konsultacje z młodzieżą, specjalistami i władzami miasta – wyjaśnił. – Dziś z nieukrywaną radością i dumą witam wszystkich na otwarciu naszego skateparku – dodał.
Wyszkowski skatepark jest jednym z najnowocześniejszych w Polsce. To obiekt o łącznej powierzchni użytkowej 1000 m kw. Jego podłoże to polerowany beton (400 ton) na kilku frakcjach kruszywa (800 ton), którego koszt wykonania wyniósł 398 279 zł. Wykonawcą inwestycji był wyszkowski przedsiębiorca Robert Grzela i jego firma budowlana „Trans-Bud”.
W skateparku jest wiele urządzeń rekreacyjno-sportowych, które w ubiegłym tygodniu dostarczyła i zamontowała firma „Techramps” z Krakowa. Są grindboxy, funboxy, poręcze, rampy do akrobacji i spin. Całkowity koszt tych „zabawek” to 358 317 zł.
Wszystkim zaangażowanym w powstanie obiektu sportowo-rekreacyjnego dla młodzieży organizatorzy ceremonii otwarcia podziękowali wręczając pamiątkowe deskorolki opatrzone okazjonalną dedykacją. Jedną z nich przedstawiciel młodzieży czynnie biorący udział w konsultacjach przy powstawaniu skateparku Piotr Wyszyński wręczył dyrektorowi ZS Zbigniewowi Szczerbie.
Oczywiście nie byłoby otwarcia skateparku bez młodzieży zabiegającej o jego powstanie. To ona swoimi występami uświetniła ceremonię otwarcia i stała się największą atrakcją uroczystości. Wypróbowała nowy obiekt i zaprezentowała swoje umiejętności dotychczas wypracowywane popołudniami na ulicach, osiedlach i placach Wyszkowa. Były efektowne akrobacje rowerowe na rampach i w powietrzu. Był też pokaz jazdy na łyżworolkach. Nie zabrakło również pokazu tańca break dance w wykonaniu uczniów ZS ze Studia Tańca „GRACE”. Z kolei Magda Osik zaśpiewała piosenkę „Tacy młodzi”, a Anna Mielczarczyk utworem „We are the champions” uwieńczyła poniedziałkową imprezę.
agrafka

Komentarze

Dodane przez j., w dniu 22.11.2010 r., godz. 20.56
ta... od 2006, trzy lata Nowosielski&ska zbierali informacje o skateparkach i technologiach by na rok przed wyborami zacząć coś organizować się a tuż przed samymi wyborami uroczyście otworzyć, no i teraz znowu EKIPA ma trzy lata nic nierobienia a potem coś się zorganizuje i przed wyborami pokaże ile i jak ładnie robi
Pokaz taneczny...
Dodane przez Nieznane, w dniu 26.11.2010 r., godz. 21.01
Tak dla sprostowania to nie tańczyli "Brake dance" tylko Hip-hop.
Dodane przez mhg, w dniu 24.09.2011 r., godz. 19.00
ta dyro też mówił że jest jednym z najbezpieczniejszych a na rolinie zemby można stracić

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl