Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 11 grudnia 2023 r., imieniny Daniela, WaldemaraZabrodzie w rękach Adama Łossana

(Zam: 26.06.2013 r., godz. 10.30)

Decyzją prezesa rady ministrów Donalda Tuska do czasu wybrania nowego wójta (wybory odbędą się 11 sierpnia) gminą Zabrodzie pokieruje Adam Łossan.

Decyzję premiera 19 czerwca przedstawił radnym i pracownikom Urzędu Dariusz Piątek, wicewojewoda mazowiecki.
Adam Zdzisław Łossan ma 67 lat. Pochodzi z Zielonki, gdzie przez 8 lat od 2002 do 2010 r. pełnił funkcję burmistrza miasta. Posiada wyższe wykształcenie, jest magistrem ekonomii i absolwentem wydziału Handlu Zagranicznego Szkoły Głównej Planowania i Statystyki (obecnie Szkoła Główna Handlowa). Doświadczenie zawodowe zdobywał na uczelni, w której studiował, gdzie pełnił funkcję asystenta w katedrze międzynarodowych organizacji gospodarczych. W latach 1971-1988 był właścicielem specjalistycznego pieczarkarskiego gospodarstwa ogrodniczego. Przez kolejnych 14 lat był prezesem zarządu w różnych spółkach i właścicielem prywatnej firmy. Przez dwie kadencje zasiadał w fotelu burmistrza Zielonki. W 2010 r. ponownie ubiegał się o funkcję, ale przegrał w II turze z Grzegorzem Dudzikiem. W ostatnim czasie był asystentem senator Anny Aksamit.
A. Łossan interesuje się historią powszechną i historią Polski, polityką, gospodarką i literaturą. Zna języki niemiecki i rosyjski. Ma żonę Ewę, troje dorosłych dzieci i kilkoro wnucząt.
A.B.

Komentarze

Dotyczy p, Lossana
Dodane przez Wiesława, w dniu 10.12.2016 r., godz. 10.14
Współpracowałam ponad 20 lat temu z panem Adamem Łossanem - to wyjątkowo mądry i uczciwy człowiek

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta