Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 07 czerwca 2023 r., imieniny Roberta, WiesławaDzień radości w Dębinkach

Ikona
(Zam: 19.06.2013 r., godz. 10.30)

Już po raz siódmy gościnne progi Publicznej Szkoły Podstawowej im. C. K. Norwida w Dębinkach przyjęły uczestników pikniku zorganizowanego z okazji Dnia Dziecka.

Wspólne rodzinne świętowanie rozpoczęło się tuż po godzinie 13.00 od prezentacji wokalnych uczestników XII Gminnego Przeglądu Piosenki Przedszkolnej „Wesołe Nutki”. W tym roku wśród wykonawców znalazło się łącznie osiem grup dzieci z przedszkoli i oddziałów zerowych z gminy, które zaprezentowały swoje ulubione utwory naszych rodzimych twórców. Jak co roku i tym razem nie zabrakło różnorodnych atrakcji. Bogaty program artystyczny składał się między innymi z konkursów i zabaw zręcznościowych z nagrodami, zabaw z chustą animacyjną, pokazu wielkich baniek mydlanych, malowania twarzy, twórczego kącika zapewniającego wspólne wykonywanie kolorowanek i wytwarzania biżuterii. Wiązania baloników w śmieszne figury uczył dzieci klaun, a Kubuś Puchatek po zejściu ze sceny pozował wraz z dziećmi do pamiątkowych fotografii, obficie częstując słodyczami. Spragnionym innych wrażeń uczestników pikniku oferowano bezpłatne korzystanie z urządzeń lunaparkowych: zjeżdżalnia, byk rodeo, euro bungee, basen z piłeczkami oraz karuzela.
Festyn rodzinny to także wspaniała okazja do prezentowania swoich umiejętności. Z tej szansy skorzystali uczestnicy zajęć tanecznych na co dzień prowadzonych w Gminnym Ośrodku Kultury w Zabrodziu. Byli wśród nich: grupa tańca nowoczesnego i towarzyskiego prowadzona przez Blankę Malinowską – Studio Tańca „Fen”, grupa tańca nowoczesnego z elementami akrobatyki prowadzona przez Roberta Jakubowskiego – Shock Dance Style oraz grupa Szkoły Tańca i Baletu – prowadzona przez Beatę Stawiecką.
Całości dopełniły przygotowywane przez rodziców i pracowników Publicznej Szkoły Podstawowej w Dębinkach przysmaki z grilla, apetyczne ciasta, słodka wata cukrowa oraz dobrze schłodzone lody.
M.W., oprac. A.B.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta