Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 września 2022 r., imieniny Cypriana, JustynyKonkursy pod patronatem wójta

(Zam: 19.06.2013 r., godz. 10.30)

Już po raz jedenasty uczniowie klas II i III szkół podstawowych z gminy Rząśnik zmierzyli się w gminnych konkursach matematycznych i ortograficznym, które odbyły się w Zespole Szkół Publicznych im. ks. Jana Twardowskiego w Rząśniku.

Patronat nad nimi objął wójt Paweł Kołodziejski. Zadania matematyczne obejmowały zagadnienia realizowane w klasie II i III. Konkurs ortograficzny polegał z kolei na napisaniu dyktanda, uzupełnianiu trudnego tekstu oraz wyjaśnianiu zasad pisowni wyrazów. Prace uczniów oceniała komisja złożona z nauczycieli przygotowujących uczniów.
W konkursie matematycznym klas II najlepszy okazał się uczeń Szkoły Podstawowej w Rząśniku Michał Jagielski, drugie miejsce zajął Mateusz Ciepiela (uczeń Szkoły Podstawowej w Porządziu), a trzecie – Kinga Jasińska uczennica Szkoły Podstawowej w Starym Lubielu.
W kategorii klas III triumfował Krystian Durka ze Szkoły Podstawowej w Porządziu. Drugie miejsce zdobył Adrian Fabisiak, także uczeń Szkoły Podstawowej w Porządziu, zaś trzecie – Kacper Stopka (uczeń Szkoły Podstawowej w Rząśniku).
W konkursie ortograficznym jurorzy przyznali pierwsze miejsce Weronice Krawczyk, uczennicy Szkoły Podstawowej w Rząśniku, drugie – Gabrieli Dylewskiej (uczennicy tej samej szkoły), zaś trzecie, dwa równorzędne otrzymali: Wojciech Sośnicki (uczeń Szkoły Podstawowej w Dąbrowie) oraz Natalia Szymańska (uczennica Szkoły Podstawowej w Bielinie).
Uczniów przygotowały: Monika Antoniak, Barbara Dawicka, Jolanta Deptuła (SP w Rząśniku); Bogusława Rębała, Elżbieta Kamińska (SP w Porządziu); Marianna Zagożdżon, Halina Pikora (SP w Komorowie), Danuta Deptuła, Danuta Gołębiewska ( SP w Starym Lubielu), Kamila Kujawa, Irena Woźnica (SP w Bielinie), Monika Zajda-Przychodzka, Aneta Kulesza (SP w Dąbrowie).
Laureaci pierwszych miejsc otrzymali m.in. podświetlane globusy, za zajęcie drugich miejsc uczniowie dostali zestaw plastyczny, zaś zdobywców trzecich miejsc nagrodzono maskotkami. Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali pamiątkowe dyplomy i piłki.
Sponsorem nagród był Urząd Gminy, a wręczał je wraz z dyrektor Katarzyną Abramczyk, zastępca wójta Janusz Wultański.
Monika Antoniak, oprac. J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl