Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 19 sierpnia 2022 r., imieniny Juliana, JuliuszaKlimat godny naśladowania

Ikona
(Zam: 16.11.2010 r., godz. 12.57)

Obecny skład Rady Powiatu przeszedł do historii. Ostatnia sesja odbyła się 10 listopada. Przez minione cztery lata radni podjęli trzysta trzydzieści dwie uchwały.

Na sesji gościł burmistrz Grzegorz Nowosielski i wójt gminy Długosiodło Stanisław Jastrzębski, którzy dziękowali powiatowemu samorządowi za współpracę. Obaj ocenili ją wysoko.
– Klimat naszych rozmów jest godny naśladowania w przyszłej kadencji –stwierdził starosta Bogdan Pągowski.
Podsumował też pracę powiatu. W ciągu czterech lat odbyło się dwieście trzynaście posiedzeń zarządu. Starostwo wydało 11 383 praw jazdy, wybudowano 66 km dróg asfaltowych, 1 500 m chodników. To tylko przykładowe liczby pokazujące wielkość pracy, jaką wykonali samorządowi urzędnicy.
– Osiągnęliśmy wiele, chociaż może można było więcej. Zrobiliśmy to, na co było nas stać. Wyborcy zdecydują, czy otrzymamy zielone światło, czy żółtą kartkę – podsumowywał Bogdan Pągowski.
Pracę Rady Powiatu podsumowała jej przewodnicząca Małgorzata Ślesik-Nasiadko. Radni spotkali się na sesjach pięćdziesiąt osiem razy, frekwencja wyniosła niemal 72 proc.
– Były może spory między nami, różniliśmy się, ale nie skakaliśmy sobie do gardeł. Zapamiętam ten czas jako pracę w dobrej atmosferze – mówiła przewodnicząca. – W większości pochylaliśmy się nad lokalnymi sprawami, nie mieszając do tego polityki – dodała.
– Jako koalicja zawarliśmy małżeństwo. Bywało różnie, ale cieszę się, że udało się dotrwać do końca – podkreślił wicestarosta Waldemar Sobczak.
Głos zabrała także radna, pracownica wyszkowskiego szpitala Joanna Kukawka-Jurczyk.
– Dziękuję za ciepłą atmosferę. Reprezentuję placówkę, która miała problemy ze współpracą z samorządem w poprzedniej kadencji – mówiła.
Starosta podziękował radnym, współpracownikom, podarował im róże oraz książki. Prezent wręczała również przewodnicząca Rady Powiatu.
J.P.

Komentarze

Dodane przez k, w dniu 18.11.2010 r., godz. 08.33
sami sie chwala i sobie dziekuja bo nikt inny nie chce starostwo sie powinno pochwalic ze dwa dni urlopu trzeba brac zeby zarejestrowac samochod :-)
u
Dodane przez e, w dniu 18.11.2010 r., godz. 18.01
brawo panowie takich wspaniałych ludi jak wy niema na całym świecie
Dodane przez oserator, w dniu 19.11.2010 r., godz. 19.11
Dlaczego rejestruje sie w 2 dni z takim pytaniem nalezy zglosic sie do posłów którzy uchwalaja prawo i za nic nie odpowiadaja a nie do samorządu?

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl