Sukcesy lekkoatletek

(Zam: 19.06.2013 r., godz. 10.30)

Magdalena Oczkowicz wywalczyła mistrzostwo Mazowsza w biegu na 600 metrów, natomiast sztafeta 4x100 metrów z Gimnazjum nr 1 zajęła czwarte miejsce podczas Gimnazjalnych Mistrzostw Województwa, które zostały rozegrane w Płocku.

Płockie zawody odbyły się w niedzielę 9 czerwca. Magdalena Oczkowicz po raz kolejny potwierdziła swoją wielką sportowa klasę zajmując pierwsze miejsce w biegu na 600 metrów (czas 1,42,02). Tym samym młoda lekkoatletka z Wyszkowa dołączyła kolejny złoty medal do swojej wielkiej kolekcji. Na tej samej imprezie, sztafeta 4x100 metrów w składzie: Magdalena Oczkowicz, Kinga Siemieniewska, Aleksandra Żebrowska, Paulina Pawłowska zajęła czwarte miejsce. Dziewczęta dosłownie „otarły się” o podium, przegrywając brązowy medal o setne sekundy (czas 55,04). Dziewczęta prowadzili trenerzy Sławomir Niemyski i Artur Rębowski, którym również należą się wielkie brawa.
Dzień wcześniej zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego „SP1” Wyszków, Magdalena Oczkowicz i Agata Kulesza, wystartowały w III Ogólnopolskim Memoriale Marka Łuczyńskiego, który odbył się w Kozienicach. Pierwsza z dziewcząt zajęła drugie miejsce w biegu na 600 metrów. Magda poprawiła swój życiowy rekord uzyskując czas 1,39,43 (aktualnie pierwszy wynik na Mazowszu i czwarty w kraju). Swoją nową „życiówkę” ustanowiła również Agata Kulesza. Wyszkowska lekkoatletka rzuciła oszczepem na odległość 28,74 m i zajęła dobre, trzecie miejsce w zawodach. Obu dziewczętom serdecznie gratulujemy sukcesu.