Menu górne

Dziś jest 15 sierpnia 2022 r., imieniny Marii, MagdalenyKonsekwencji nie będzie

(Zam: 12.06.2013 r., godz. 10.30)

Dyrekcja Domu Dziecka w Dębinkach nie poniesie konsekwencji w związku z tragicznym wydarzeniem, jakie miało miejsce kilka tygodni temu. Utopił się wówczas wychowanek tej placówki.

- Nadzór nad placówką jest, ale w tej chwili trudno wskazać winnego tego zdarzenia – mówi starosta Bogdan Pągowski.
Do tragedii doszło 9 maja. 18-letni wychowanek Domu Dziecka wracając z warsztatów zawodowych zamiast do placówki poszedł wraz z kolegą na teren żwirowni, gdzie wspólnie postanowili popływać. Niestety, dla 18-latka kąpiel zakończyła się tragicznie. Na miejsce wezwano policję, straż pożarną, płetwonurków i lekarza. Kilkadziesiąt minut później wyłowiono ciało chłopca, ale lekarz mógł tylko stwierdzić zgon.
Nie jest to pierwsze tak tragiczne wydarzenie związane z Domem Dziecka w Dębinkach. W ubiegłym roku 17-letni wychowanek ośrodka popełnił samobójstwo wieszając się na betonowym ogrodzeniu placówki. Wyszkowski PCPR, który nadzoruje funkcjonowanie domu dziecka przeprowadził wtedy trzy kontrole, które nie wykazały nieprawidłowości. W tym roku placówkę skontrolował wydział polityki społecznej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego. Wyniki tej kontroli nie są jeszcze znane. Obecnie toczy się postępowanie prokuratorskie, które ma ujawnić przyczyny wypadku i ewentualnie ustalić odpowiedzialną osobę.
- Takie rzeczy zdarzają się też w domach rodzinnych. Nie możemy postawić policjanta przy każdym wychowanku. To jest po prostu niemożliwe – powiedziała Krystyna Kurowska, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wyszkowie.
A.B.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl