Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 września 2023 r., imieniny Michaliny, MichałaSeniorzy przybliżają Tuwima

(Zam: 12.06.2013 r., godz. 10.30)

Pod tym tytułem w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik” odbyła się impreza dla dzieci, podczas której wiersze słynnego wieszcza prezentowali nestorzy. Co chwilę śmiech rozlegał się w sali, bo przedstawienia przygotowano w konwencji humorystycznej.

Organizatorami spotkania byli: Ośrodek Pomocy Społecznej i działający w jego strukturach Dom Dziennego Pobytu „Senior” oraz WOK „Hutnik”.
- Julian Tuwim był jednym z najpopularniejszych poetów XX-lecia międzywojennego – mówiła kierownik Domu Dziennego Pobytu „ Senior” - Dorota Wojtkowska. – Napisał wiele wierszy, piosenek, librett operetkowych. Nasi seniorzy postanowili uczcić pamięć tego poety i z okazji Dnia Dziecka przygotowali inscenizację kilku wierszy.
Na scenę w kolorowych strojach wkroczyli aktorzy. Przy pomocy rekwizytu przedstawiali wyrywanie tytułowej „Rzepki”, bo od tego wiersza zaczęli prezentację. Na widowni zasiadały dzieci z wyszkowskich przedszkoli nr 9, 7, z Przedszkola Integracyjnego i Żłobko-Przedszkola. Oprócz maluchów i ich opiekunów obecny był też wiceburmistrz Adam Warpas oraz dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Agnieszka Mróz. Prezentowane były nie tylko utwory literackie jak: „Cuda i dziwy”, „Pstryk”, „O Grzesiu kłamczuszku” czy „Ptasie radio”. Artyści również zaśpiewali „Idzie niebo ciemną nocą”, „Z popielnika na Wojtusia” i „Ta Dorotka” – tu artyści do zabawy na scenie zaprosili również dzieci. Recytowały: Maria Leszczyńska, Emilia Kozon-Błońska, Krystyna Cytryniak, Jadwiga Andrzejewska, Barbara Andrzejewska, Agnieszka Łupkowska. Do zabawy włączył się też Adam Warpas, przeczytał dzieciom wiersz „Lokomotywa”.
Maluchy z Przedszkola nr 9 w podziękowaniu za występ zaprezentowały kilka wierszy Juliana Tuwima i Jana Brzechwy. Na scenie stanęli: Alicja Deluga, Anna Gajdek, Mikołaj Powierza, Kinga Woźnica, Jakub Torebko, Mateusz Nowakowski, Magda Reniewicz i Damian Bajorek. Na koniec dzieci otrzymały słodkie batoniki ufundowane przez Urząd Miejski.
P.D.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta