Menu górne

Dziś jest 08 sierpnia 2022 r., imieniny Cypriana, EmilianaDobre występy Dąbkowskiego w Estonii i na Łotwie

Ikona
(Zam: 12.06.2013 r., godz. 10.30)

Kolejny dobre wyniki uzyskał przygotowujący się do kolarskich Mistrzostw Polski Konrad Dąbkowski. Kolarz grupy BDC MarcPol Team stanął na podium dwóch etapów wyścigu Tour of Estonia, natomiast podczas dwóch klasyków rozgrywanych na terenie Łotwy zajął odpowiednio 7. i 6. miejsce.

Czteroetapowy wyścig Tour of Estonia (mający rangę 2.1 UCI) został rozegrany w dniach 30 maja-2 czerwca. Już na pierwszym, liczącym 125 km etapie, wyszkowski kolarz pokazał się z bardzo dobrej strony, zajmując po sprincie z dużej grupy drugie miejsce, tuż za plecami Leonida Krasnova z Rosji. Pierwszy dzień ścigania się zakończyła 3-kilometrowa jazda na czas po starówce Tallina, w której Dąbkowski zajął dalsze miejsce. Kolarz grupy BDC dzierżył jednak po pierwszym dniu czerwoną koszulkę górską. Drugiego dnia rywalizacji kolarze pokonywali 192-kilometrowy etap pomiędzy Tallinem a Tartem. Przez długi czas wyścigowi przewodziła grupa ucieczkowa, która ostatecznie została w końcówce dogoniona przez peleton. O zwycięstwie po raz kolejny zadecydował finisz z dużej grupy. Po raz kolejny również w ścisłej czołówce nie zabrakło Dąbkowskiego, który zajął trzecie miejsce.
W dniach 8-9 czerwca Dabkowski brał z kolei udział w dwóch klasykach na Łotwie. Pierwszy z nich Riga-Jurmala Grand Prix (1.1 UCI) miał długość 168 km. Mimo wielu ucieczek, wyścig zakończył się finiszem z peletonu. Wygrał Włoch, Francesco Chicchi. Konrad Dąbkowski był najlepszy z Polaków i uplasował się na siódmym miejscu. Następnego dnia rozgrywany był drugi wyścig klasyczny – Jurmala GP (1.1 UCI). Trasa składała się z 13 okrążeń liczących sobie po 14 km, co w sumie dało 182 km. W trakcie wyścigu przeprowadzone zostały dwie ucieczki, jednak nie przyniosły one rezultatów. Ponownie o zwycięstwie zadecydował finisz z dużej grupy i ponownie wygrał go Francesco Chicchi. Konrad Dąbkowski poprawił natomiast swoją lokatę z poprzedniego dnia i tym razem ukończył wyścig na 6. miejscu.
Turu

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl