Dziś jest 26 kwietnia 2024 r., imieniny Klaudiusza, Marzeny

Dobre występy Dąbkowskiego w Estonii i na Łotwie

(Zam: 12.06.2013 r., godz. 10.30)

Kolejny dobre wyniki uzyskał przygotowujący się do kolarskich Mistrzostw Polski Konrad Dąbkowski. Kolarz grupy BDC MarcPol Team stanął na podium dwóch etapów wyścigu Tour of Estonia, natomiast podczas dwóch klasyków rozgrywanych na terenie Łotwy zajął odpowiednio 7. i 6. miejsce.

Czteroetapowy wyścig Tour of Estonia (mający rangę 2.1 UCI) został rozegrany w dniach 30 maja-2 czerwca. Już na pierwszym, liczącym 125 km etapie, wyszkowski kolarz pokazał się z bardzo dobrej strony, zajmując po sprincie z dużej grupy drugie miejsce, tuż za plecami Leonida Krasnova z Rosji. Pierwszy dzień ścigania się zakończyła 3-kilometrowa jazda na czas po starówce Tallina, w której Dąbkowski zajął dalsze miejsce. Kolarz grupy BDC dzierżył jednak po pierwszym dniu czerwoną koszulkę górską. Drugiego dnia rywalizacji kolarze pokonywali 192-kilometrowy etap pomiędzy Tallinem a Tartem. Przez długi czas wyścigowi przewodziła grupa ucieczkowa, która ostatecznie została w końcówce dogoniona przez peleton. O zwycięstwie po raz kolejny zadecydował finisz z dużej grupy. Po raz kolejny również w ścisłej czołówce nie zabrakło Dąbkowskiego, który zajął trzecie miejsce.
W dniach 8-9 czerwca Dabkowski brał z kolei udział w dwóch klasykach na Łotwie. Pierwszy z nich Riga-Jurmala Grand Prix (1.1 UCI) miał długość 168 km. Mimo wielu ucieczek, wyścig zakończył się finiszem z peletonu. Wygrał Włoch, Francesco Chicchi. Konrad Dąbkowski był najlepszy z Polaków i uplasował się na siódmym miejscu. Następnego dnia rozgrywany był drugi wyścig klasyczny – Jurmala GP (1.1 UCI). Trasa składała się z 13 okrążeń liczących sobie po 14 km, co w sumie dało 182 km. W trakcie wyścigu przeprowadzone zostały dwie ucieczki, jednak nie przyniosły one rezultatów. Ponownie o zwycięstwie zadecydował finisz z dużej grupy i ponownie wygrał go Francesco Chicchi. Konrad Dąbkowski poprawił natomiast swoją lokatę z poprzedniego dnia i tym razem ukończył wyścig na 6. miejscu.