Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 07 czerwca 2023 r., imieniny Roberta, WiesławaWielkie pole doświadczalne na jeden dzień

Ikona
(Zam: 12.06.2013 r., godz. 10.30)

Teren Zespołu Szkół w Rybienku Leśnym 4 czerwca zamienił się w wielkie pole doświadczalne. Autorzy najciekawszych projektów edukacyjnych – uczniowie gimnazjów i liceów z gminy Wyszków zaprezentowali swoje prace podczas III Dnia Nauki.

Impreza została zorganizowana przez Urząd Miejski we współpracy z Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, gminnym doradcą metodycznym do spraw matematyki Renatą Karsznią i dyrekcją Zespołu Szkół w Rybienku Leśnym. W tym roku stoiska zostały przygotowane przez Zespół Szkół w Leszczydole Nowinach, Zespół Szkół w Rybnie, Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum nr 2 w Wyszkowie oraz Zespół Szkół na Polonezie. Stoisko wystawiennicze miał też Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
- Wiedza jest ogromnym kapitałem, wielkim skarbem, którym możemy obdarzyć drugiego człowieka. Skarbem specyficznym – złodziej nie może go ukraść, ale nie można go też odziedziczyć – mówił Grzegorz Nowosielski. – Zdajemy sobie z tego doskonale sprawę dlatego inwestujemy w wiedzę, poprzez rozmaite programy, takie jak dzisiejszy Dzień Nauki, poprzez inwestowanie w doskonalenie nauczycieli, ciągłe polepszanie bazy. Robimy to, by nasza młodzież wyrastała na mądrych, dobrych i świadomych obywateli.
Organizatorzy co roku starają się poszerzać spotkanie o nowe elementy, w tym po raz pierwszy do programu zostały włączone szkoły ponadgimnazjalne.
- Warto, by uczniowie brali udział w takich projektach edukacyjnych, ponieważ prezentacja publiczna to doskonały pokaz ich umiejętności – powiedziała Renata Karsznia gminny doradca ds. matematyki.
Chętni mogli wybierać spośród wielu atrakcji zaplanowanych przez organizatorów. Były wśród nich pokaz sztuk walki, wykład „Mowa ciała” przygotowany przez Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, wykład prof. Wiktora Starnawskiego pt. „Problem podmiotowości w dydaktyce i wychowaniu” skierowany do nauczycieli, a do licealistów wykład pt. „Historia najnowsza Polski. Ostatni męczennicy PRL-u” dra Piotra Czerwińskiego.
Wtorkowe spotkanie z nauką to doskonała okazja do rozstrzygnięcia konkursów wiedzowych. W IX Wojewódzkim Maratonie Matematycznym 72 uczniów walczyło o Puchar Burmistrza Wyszkowa. W konkursie wzięty udział sześcioosobowe drużyny z Zespół Szkół nr 1 im. Polskich Mistrzów Olimpijskich w Wyszkowie, Gimnazjum nr 2 im. Obrońców Westerplatte, Gimnazjum w Leszczydole Nowinach, Gimnazjum nr 3 w Wyszkowie, Gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza w Rybnie, Gimnazjum nr 4 im. Aleksandra Kamińskiego w Legionowie, Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Brańszczyku, Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Rząśniku, oraz Gimnazjum Nr 5 im. Unii Europejskiej w Ostrołęce. Pierwsze miejsce zajęli uczniowie Gimnazjum nr 4 z Legionowa (Mateusz Duczman, Michał Bandurski, Aleksandra Morańda, Julia Bargłowska, Urszula Chatys i Zbigniew Reloń). Wręczono także nagrody uczestnikom I Gminnej Gimnazjady Polonistycznej. Najlepsze okazały się Joanna Rawska, Katarzyna, Katarzyna Pikora i Joanna Biernacka z Gimnazjum nr 2 w Wyszkowie.
A.B.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta