Menu górne

Dziś jest 11 sierpnia 2022 r., imieniny Włodzimierza, ZuzannyNa pomoc Maksowi

Ikona
(Zam: 12.06.2013 r., godz. 10.30)

Najcenniejszym skarbem, jaki można posiadać, jest niewątpliwie zdrowie. Kiedy go brakuje, trudno jest cieszyć się czymkolwiek. Tragedią jest, gdy ciężka choroba dotyka człowieka, jeszcze bardziej przygnębiający jest fakt, kiedy chodzi o dziecko.

Maks Siuchta ma dopiero 5 lat i choruje na nowotwór. Chłopczyk skarżył się początkowo na ból głowy, lekarze nie rozpoznali choroby sądząc, że jest to zwyczajna migrena. Kiedy stan dziecka znacznie się pogorszył, rodzina usłyszała straszliwą diagnozę – rak mózgu. Mama Maksa musiała zrezygnować z pracy, żeby być cały czas przy chłopcu. Maluch jest pod opieką Centrum Zdrowia Dziecka, ma już za sobą operację, chemioterapię, a przed nim jeszcze wiele do przejścia. Rodzina i przyjaciele skrzyknęli się i połączyli siły, by pomóc chłopcu w walce z chorobą. Do akcji włączyli się też inni i tak po raz drugi odbył się Charytatywny Koncert dla Maksa. Patronat nad koncertem objął wicemarszałek województwa mazowieckiego Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski oraz poseł Bartłomiej Bodio. Celem koncertu było zebranie pieniędzy na leczenie i rehabilitację dziecka. Impreza odbyła się 9 czerwca w hali sportowej WOSiR w Wyszkowie. Szczytny cel i wiele atrakcji przyciągnęło sporo osób.
- To bardzo piękne, że wyszkowianie potrafią się jednoczyć w sprawach bardzo trudnych – mówił burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski. – Jakiś czas temu w tej hali odbył się koncert dla Oli – dziś Ola wraca do zdrowia, jestem przekonany, że tak właśnie będzie i w tym przypadku. Trzymamy kciuki za Maksa i jego rodzinę.

Wystąpili charytatywnie
Tego dnia dla Maksa wystąpili: Zespół B-Qll, Mateo, Factor, Jana Dąbkowska, grupa tańca towarzyskiego IMAGE, Klub Sztuki Walki „Gimnazjon – Apin 1991”, Gym4U, dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Wyszkowie, dzieci z przedszkola „Bezpieczny Przedszkolak”, Łukasz Samowski. Oprócz artystów byli również ratownicy medyczni, którzy udzielali wskazówek dotyczących pierwszej pomocy, badali krew i mierzyli ciśnienie, straż pożarna i policja przedstawiały kulisy swojej pracy, była loteria fantowa, zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci, warsztaty twórcze dla maluchów, malowanie twarzy, Yasumi Epil – usługi kosmetyczne, lepienie z gliny, porady dietetyka, pompowane zabawki do skakania, smakołyki.
Mały Maksio znalazł w sobie na tyle siły, aby uczestniczyć w imprezie, bawić się i korzystać z atrakcji. Na jego buzi malował się uśmiech, szczególnie podczas pokazów sztuk walki. Zrobił sobie nawet pamiątkowe zdjęcie z grupą „Gimnazjon – Apin 1991”.

Poszło pod młotek
Odbyła się również licytacja cennych przedmiotów takich jak płyty z autografami sławnych muzyków, piłka z autografem Zbigniewa Bońka (zlicytowano za 800 zł!), rejs łodzią motorową dla 5 osób, karnety do salonu kosmetycznego, ciekawe albumy, obraz Wieńczysława Pyrzanowskiego, zaproszenia do opery, teatru, zdjęcia sław z ich podpisami, torebka ślubna aktorki Doroty Naruszewicz, voucher SPA i wiele innych. Dochód z licytacji został przekazany na leczenie małego Maksa.
- Jesteśmy przekonani, że dzięki państwa ofiarności i hojności spełnią się wszystkie marzenia Maksa i jego rodziny, marzenia o zdrowiu – skomentowała Jolanta Buczyńska z przedszkola „Bezpieczny przedszkolak”, którego chłopiec był podopiecznym.
Środki zebrane na licytacji to 3 880 zł.
P.D.

Foto
Koncert charytatywny dla Maksa
09.06.2013

Foto
Koncert charytatywny dla Maksa
09.06.2013

Foto
Koncert charytatywny dla Maksa
09.06.2013

Foto
Koncert charytatywny dla Maksa
09.06.2013

Foto
Koncert charytatywny dla Maksa
09.06.2013

Komentarze

Dodane przez O.N.A., w dniu 12.06.2013 r., godz. 20.32
Tylko szkoda, że my znów się nie spisaliśmy jako wrażliwe społeczeństwo. Wielki Szacunek dla tych wszystkich, którzy tam byli.
Dodane przez Bożena, w dniu 12.06.2013 r., godz. 23.25
Strażakom chciałam podziękować. I te wszystkie występujące dzieciaczki.
Dodane przez Antoni, w dniu 13.06.2013 r., godz. 00.30
Daj Ci Boże zdrowie Dziecko.
Dodane przez Jan4P, w dniu 13.06.2013 r., godz. 10.27
Pan Grajczyk jak zawsze niezawodny. Po zdrawiam wszystkich zaangażowanych.
Dodane przez Grześ, w dniu 13.06.2013 r., godz. 18.00
Potrzeby dzieci winny być w tym kraju najwyższym priorytetem. Jakby ktoś z miłościwie nam panującej władzuni zapomniał, że mamy zieloną wyspę, jesteśmy krajem mlekiem i miodem płynącym, bogatym...
Dodane przez Asia, w dniu 13.06.2013 r., godz. 18.46
Serdecznie pozdrawiam, jestem z Wami. Tak sobie POścieliliśmy niestety.
Dodane przez Iza, w dniu 13.06.2013 r., godz. 23.26
Składam wyrazy najwyższego uznania rodzicom i rodzinie, przyjaciołom, sąsiadom, znajomym, innym. Wybaczcie, ale przy takim losie, nie mogę nie wkurzać się na to w jakim naprawdę stanie jest nasze państwo. Gospodarz ubiegłorocznego EURO, w którym opieka zdrowotna państwa nad dziećmi jest uPOśledzona i niewydolna.
Dodane przez Pipi, w dniu 14.06.2013 r., godz. 11.43
Maks gratuluję, ale Ci świetną zabawę wyprawili. Ten wóz strażacki robi wrażenie, i prawdziwi karatecy. A z Ciebie jaki już duży chłopak ;) Pozdrawiam Wszystkich serdecznie.
Dodane przez Rybienko, w dniu 15.06.2013 r., godz. 19.21
Maks, jesteśmy z Tobą.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl