Menu górne

Dziś jest 08 sierpnia 2022 r., imieniny Cypriana, EmilianaK. Pawłowicz: jestem karana za mówienie rzeczy oczywistych

Ikona
(Zam: 12.06.2013 r., godz. 10.30)

- Nie oglądajcie TVN-u – mówiła kilkakrotnie w Wyszkowie posłanka Krystyna Pawłowicz (PiS), która ubolewała nad postępowaniem stacji wobec niej. Poleciła za to Telewizję Trwam.

Krystyna Pawłowicz, posłanka, która zdobyła mandat z okręgu obejmującego m.in. powiat wyszkowski, gościła na zaproszenie lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości. W sali teatralnej domu parafialnego kościoła św. Idziego witał ją lider lokalnego PiS-u Waldemar Sobczak. Kilkadziesiąt osób, w tym działacze PiS, słuchało półtoragodzinnego wystąpienia parlamentarzystki, która rozpoczęła od opowiedzenia o swojej wizycie w TVN-ie. Jak zaznaczyła, stacja zmanipulowała jej wypowiedzi dotyczące tzw. Marszu Szmat, podczas którego w Warszawie uczestnicy zaprzeczali związkom między gwałtami a wyglądem zewnętrznym kobiet.
- Te panie tak się nazwały, użyłam po prostu ich określeń – podkreśliła. – Zebrały się wszystkie gremia osób, które szczują, obrażały się, jak można tak mówić. Nikt nie przyjmował do wiadomości, że cytowałam.
K. Pawłowicz podkreśliła, że napisała do stacji TVN prośbę o sprostowanie, zadeklarowała, że jeśli go nie uzyska, skieruje sprawę do sądu. Metody telewizji określiła jako ubeckie.
- Tak się załatwiało opozycję – wkładało się w usta księdza Popiełuszki słowa, których nie powiedział – mówiła.
Podkreślała rolę mediów, które jej zdaniem, powinny pełnić funkcję kontrolną.
- Powinny stać w obronie słabszych, a nie być wypustką rządzących – uznała. – Proszę, żebyście nie oglądali TVN-u. Materiały informacyjne, czy o charakterze obyczajowym to pralnia mózgów. To informacje wymierzone w państwo, Polskę, rodzinę, Kościół, polską rację stanu. Media walą w opozycję, grupy zawodowe, są przekaźnikiem władzy. Zło ma różne oblicza, nie wiecie, kiedy jesteście manipulowani. Podobno ta telewizja ma największą oglądalność, czyli największe pole rażenia. Już nigdy nie pójdę do TVN-u.
Posłanka opowiedziała się za to za stacją prowadzoną przez ojca Rydzyka.
- Jeśli ktoś chce mieć nieprzeinaczone informacje, niech ogląda Telewizję Trwam – poleciła. – Oni dają głos każdemu. Tam jest pół godziny informacji, a nie, że jakiś kotek wszedł na drzewo i nie może zejść.
Wśród mediów wartych uwagi wymieniła też m.in. „Nasz Dziennik”, „Do Rzeczy, „W sieci”. Przeszła także do krytyki opozycyjnego obozu politycznego.
- Czy ci, którzy głosowali na PO wiedzieli, że zechce przeprowadzić rewolucję obyczajową? – stwierdziła. – Premier działa tak, żeby zniszczyć finansowe podstawy Kościoła – mówiła o koncepcji likwidacji funduszu kościelnego i możliwości odpisania 0,3 proc. podatku na Kościół. – Kościół bez środków finansowych zmienia się w podziemny, jak w Chinach – przestrzegała.
Jej zdaniem, możliwość przekazania części podatku zwiąże się z ujawnianiem swoich przekonań wobec służb państwowych.
- Jak na dłoni jesteście spisani w Urzędzie Skarbowym, że popieracie Kościół Katolicki, państwo nie ma prawa zbierać informacji dotyczących przekonań obywateli – podkreśliła. – Reformy takie pokazują, że mamy do czynienia z białoruskim typem demokracji.
Według posłanki „młodzież jest szczuta na Kościół”.
- 0,3 proc. będą skłonne przekazać głównie osoby w średnim wieku i starsze, które mają mało pieniędzy – zaznaczyła. – Polacy dają się napuszczać na Kościół, jeśli dopuścimy do tego, stracimy ostatnie oparcie.
Krystyna Pawłowicz sporą część swojego wystąpienia poświeciła też sprawom obyczajowym. Jako zwolenniczka tradycyjnego modelu związku kobiety i mężczyzny krytykowała tych, którzy, jak stwierdziła, chcą uprzywilejować np. transseksualistów.
- Następnej tury takich rządów Polska nie wytrzyma – przestrzegała.
Zadeklarowała, że PiS chce doprowadzić m.in. do zniesienia pracy do 67 roku życia, likwidacji Narodowego Funduszu Zdrowia, zmiany kodeksu pracy, „który robi z pracownika niewolnika”.
- Polacy muszą się podnieść z kolan. Ja jestem karana za mówienie rzeczy oczywistych, dostaję naganę za naganą mówiąc, że związek homoseksualistów jest jałowy – uznała. – PO postępuję zgodnie z PRL-owską zasadą, że „raz zdobytej władzy nie oddamy nigdy”. Im bliżej wyborów, tym bardziej możemy się spodziewać ataków na nas.
J.P.

Foto
Spotkanie z Krystyną Pawłowicz
01.06.2013

Foto
Spotkanie z Krystyną Pawłowicz
01.06.2013

Foto
Spotkanie z Krystyną Pawłowicz
09.06.2013

Komentarze

Dodane przez Bożena, w dniu 12.06.2013 r., godz. 23.34
Pani Krystyno, wiemy jak było. Manipulacja w TVN spowodowała także to, że kolejne tysiące ludzi jaskrawym przykładem nierzetelności, zniechęciło się do tej stacji.
Dodane przez apolityczna, w dniu 13.06.2013 r., godz. 06.55
i bardzo dobrze, że jest karana! niech się czasem w język ugryzie. jejku, to by już pewnie miała dysfunkcję języka. WSTYD I HAŃBA!!
Dodane przez Zdzich, w dniu 13.06.2013 r., godz. 09.55
Brawo Pani poseł. PO niech nauczy języka POsła Niesiołowskiego.
Dodane przez Radek, w dniu 13.06.2013 r., godz. 11.10
Ta kobieta jest odrzucająca, jak się na nia patrzy i jej słucha, nie dziwię się, że nie ma męża. Kto by taką jędzę chciał za żonę.
Dodane przez Kong, w dniu 13.06.2013 r., godz. 11.14
Pomijając postać pani Pawłowicz dodam, że cała ta szopka ze "szmatami" w wykonaniu TVN jest bardzo żenująca. Na mnie wrażenia nie zrobiła. Jest tak jak mówi pani poseł, kto potrafi samodzielnie myśleć ten wie.
Dodane przez TD, w dniu 13.06.2013 r., godz. 12.55
Radek, czy troll z NK?
Dodane przez cała prawda, w dniu 13.06.2013 r., godz. 14.22
nasza Pani Poseł zawsze ma rację i teraz pokazała jakie manipulację stosują różnego rodzaju telewizje. Jest tylko jedna prawda i to my musiamy powiedzieć wszystkim jaka ona jest. Nikt nie zamknie nam ust, będziemy walczyć tak jak robi to nasza Pani Poseł. My nie kalamy się nepotyzmem ani kolesiostwem, nawet najbliżsi jedynego Prezydenta Lecha Kaczyńskiego zostali wyrzuceni i odsunięci od stołków. My nie boimy się mówić prawdy, my wiemy, że tylko Polska Katolicka jest w stanie obronić się przed nagonką ludzi z innych partii, którzy złorzeczą na naszego Prezesa, którzy wyśmiewają się z Ojca Tadeusza i telewizji Trwam. Bądźmy razem a napewno wygramy nstępne wybory i zobaczycie wtedy jaka jest prawda. VVV
Dodane przez spotkanie, w dniu 13.06.2013 r., godz. 16.46
Boże ile tam starych ludzi się zebrało. Wyprało im mózgi.
Zćmienie
Dodane przez wik....47., w dniu 13.06.2013 r., godz. 17.19
Stare panny i samotni panowie są bez głosu,bo trzeba mieć własną rodzinę żeby mieć pojęcie.Kośćiół tylko interesuje mamona.
Dodane przez Grześ, w dniu 13.06.2013 r., godz. 18.03
A ciebie co interesuje? Też pewnie sama mamona, wmówili wam dobrobyt w odbyt i macie zieloną wyspę. POczytaj obok jakie problemy mają rodzice chorych dzieci... Zzieleniejesz optymisto.
Dodane przez Asia, w dniu 13.06.2013 r., godz. 18.44
Radku chciałabym móc ocenić Twoją aparycję. Ciekawa jestem ile bym Ci dała za "przystojniactwo" w skali od 0 do 10. Jako młoda dziewczyna powiem Ci, że Pani Pawłowicz trzyma się naprawdę dobrze i posiada miłą aparycję. Potrafiłbyś trollku, napisać coś merytorycznego? Bo naprawdę wasze argumenty typu: stara, panna, brzydka... itp. są wszystkim na co was stać.
Dodane przez Iza, w dniu 13.06.2013 r., godz. 22.39
Takie wpisy jak "Radka", nie Powinny się tu znajdować. Tu nawet burmistrzów naszych się tak nie traktuje. Z drugiej strony mamy przykład, "elita" przemówiła. Sama jej kwintesencja
Dodane przez Radek, w dniu 14.06.2013 r., godz. 10.00
Pisząc jędza miałem na myśli sposób komunikacji przyjęty przez panią Pawłowicz. Co do jej urody nie będę sie wypowiadał, raczej chodziło mi o postawę jaką przyjęła i sposób prezentacji. Taki niesioł płci żeńskiej, ta sama liga.
Dodane przez olek, w dniu 14.06.2013 r., godz. 11.28
Pani Krystyna robi pozytywne wrażenie. Nie dziwi, że TVN atakuje tak wyrazistą postać bo pani Krysia wali w partię miłości i homosiów. Szkoda tylko, że w Wyszkowie PiS jest w koalicji z PO. Nie wiem co o tym sądzić.
Dodane przez Pipi, w dniu 14.06.2013 r., godz. 11.37
Nasi z PiS wybrali mniejsze zło ;) i Postanowili trochę POrządzić.
Dodane przez olo, w dniu 14.06.2013 r., godz. 13.07
W Wyszkowie na prawicy jest sporo osób cennych. Ja spotkałem Marka Głowackiego, człowieka odważnego, człowieka czynu, z którym można porozmawiać a nie nasłuchać się inwektyw na innych. Osoba inteligentna, która potrafi słuchać, dojść do kompromisu i porozumieć się w sprawach ważnych. Potrafi stworzyć zespół i realizować projekty. W PiSie cenię Mirka Powierzę, Pokraśniewicza, Eychlerów. Gdyby nie jedna osoba w wyszkowskim PiSie to ta partia inaczej się by rozwijała. Szkoda.
Dodane przez Adolf, w dniu 15.06.2013 r., godz. 11.22
Zamiast tego mamy w Wyszkowie małą dyktaturę.
...
Dodane przez gery, w dniu 16.06.2013 r., godz. 22.22
....czytając to RĘCE OPADAJĄ !!!!! Totalna degrengolada....
Dodane przez Zdzich, w dniu 17.06.2013 r., godz. 16.45
Od czytania ręce opadają. Dobre sobie "gery"
Dodane przez Iza, w dniu 17.06.2013 r., godz. 18.03
Pan gery POpisał się merytoryczną wyPOwiedzią, jak Pan Radek.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl