Menu górne

Dziś jest 17 sierpnia 2022 r., imieniny Anity, JackaCoś dla ducha

Ikona
(Zam: 05.06.2013 r., godz. 10.30)

Otwarcie placu zabaw to jedno z wydarzeń Pikniku Rodzinnego, który odbył się 2 maja na placu przy Urzędzie Gminy w Rząśniku.

Imprezę, która odbyła się z okazji Dnia Dziecka, zorganizował samorząd zapraszając do zabawy ze szczudlarzem, na stoisko z książkami, występy uczniów z Komorowa i Dąbrowy. Mieszkańcy wspólnie malowali obraz, dzieci mogły ozdobić swoje twarze farbami, skorzystać z dmuchanych zjeżdżalni i innych atrakcji. Zabawie, którą prowadził dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej Sławomir Pierzynowski, towarzyszyła muzyka.
Nowy plac zabaw otworzył przecinając wstęgę wójt Paweł Kołodziejski oraz dzieci, które zgłosiły się do tej ceremonii.
- Ważna jest infrastruktura techniczna, ale też i coś dla ducha. Organizujemy imprezy na miarę naszych potrzeb i możliwości – podkreślił. P. Kołodziejski.
Moment otwarcia obserwowali nie tylko najmłodsi, ale także rodzice, dyrektorzy gminnych szkół i in. Obiekt poświęcił ks. Andrzej Latkowski.
- Stworzenie placu zabaw było od zawsze moim marzeniem. To niewielka inwestycja, ale w Rząśniku, który się rozwija – jest sporo nowych nieruchomości, budynków, rodziców spacerujących z wózkami – powiedział w rozmowie z „Wyszkowiakiem” wójt Kołodziejski. – Ten plac to może niewiele, ale jest to dobry początek, myślę, że mieszkańcom, dzieciom się on należy.
Wójt podkreśla, że plac otoczony jest drzewami, które dadzą bawiącym się i rodzicom cień. Prócz bujawek, karuzeli, drabinek, ścianki wspinaczkowej, zamontowano ławki. W ten sposób teren wokół Urzędu Gminy wzbogacił się o kolejny element rekreacyjny. Funkcjonuje już tu basen uruchamiany na wakacje, ławki wokół fontanny.
- Martwimy się tylko o to, że z placu zaczną korzystać osoby, które nie są do tego uprawnione. Mam nadzieję, że damy sobie z tym radę. Planujemy monitoring, dodatkowo zależy nam na współpracy między samorządem a policją, która ma możliwość karania.
Wójt deklaruje, że plac zabaw będzie czynny codziennie. Nie jest ustalone jeszcze w jakich godzinach.
J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl