Menu górne

Dziś jest 17 sierpnia 2022 r., imieniny Anity, JackaDni Wyszkowa

Ikona
(Zam: 05.06.2013 r., godz. 10.30)

Zespół Kombii to gwiazda tegorocznych Dni Wyszkowa, która 31 maja zagrała na miejskim stadionie w Wyszkowie.

Słynna grupa przypomniała fanom swoje największe hity takie jak: „Black and white”, „Awinion”, „Pokolenie” czy „Kochać cię za późno”. Wokalista Grzegorz Skawiński dbał, aby publiczność dobrze się bawiła, chętnie żartował, namawiał do wspólnego śpiewania, klaskania i tańczenia.
– Jest tu wiele pięknych dziewczyn, chcę aby teraz one dały głos! – wołał, po czym rozległy się głośne piski i krzyki.
–Było super! Niesamowita energia i power – komentowała Anna, uczestniczka wydarzenia. – Nawet nie spóźnili się za bardzo, jak to zwykle muzycy mają w zwyczaju. Lider zespołu chyba w ogóle się nie zmienia, wciąż tak samo wygląda i tak samo świetnie śpiewa. Popisy instrumentalistów były zdumiewające, szczęka opadła. Cieszę się, że tu przyszłam – dodała.
Po koncercie owacjom nie było końca, publiczność skandowała nazwę zespołu dostając w nagrodę na bis hity „Słodkiego miłego życia”, „Za ciosem cios” oraz „Nasze randez vous”.
P.D.

***

Wyszkowskie prezentacje
Występy artystyczne zorganizowane 31 maja na stadionie miejskim to kolejna odsłona tegorocznych Dni Wyszkowa. Na scenie pojawiło się wiele młodych i utalentowanych osób z gminy Wyszków. Wystąpili podopieczni Studia Piosenki Ireny Zdunek, działającego w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik”, wyszkowski band rockowy Prospector, przedszkolaki, młodzież oraz szkoły tańca.
Wyszkowskie prezentacje poprowadziły pracownice WOK „Hutnik” Małgorzata Wyszyńska oraz Kornelia Wiśniewska. Przed rozpoczęciem występów, głos zabrał burmistrz Grzegorz Nowosielski. Jak podkreślił, że cieszy go fakt, iż podczas tegorocznych Dni Wyszkowa jeden dzień przeznaczony jest na prezentację dorobku wyszkowskich artystów z przedszkoli, szkół oraz zespołów tanecznych działających w gminie Wyszków.
– Dziękuję wszystkim wyszkowskim artystom za to, że przyjęli zaproszenie i zaprezentują swoje umiejętności – powiedział.
Wyszkowskie prezentacje rozpoczęła Ewa Antoniak piosenką „Marzenia do spełnienia”. Na scenie pojawił się zespół rockowy Prospector z Gimnazjum nr 1. Podczas występu zaprezentowali 4 utwory: Blur „Song 2”, The Offspring „Self esteem”, Motorhead „Ace of spades” oraz własny utwór „W godzinę”.
Kolejną artystką, która wystąpiła w piosence „Odcienie” była Izabela Abramczyk. Następnie na scenie pojawili się najmłodsi uczestnicy prezentacji, wyszkowskie przedszkolaki. „Hip-hop” zatańczyły 6-latki z grupy „Stokrotki” ze Żłobko-Przedszkola nr 1. Dzieci przygotowały Martyna Busławska oraz wychowawczyni Aneta Zagumna-Czuber oraz Izabela Smogorzewska. Jako kolejni wystąpili 6-latkowie z Przedszkola nr 3 w Wyszkowie, które zaprezentowały układ muzyczno-taneczny „Piosenka dla mamy” i „Smerfny rap”. Następnie przed wyszkowską publicznością wystąpiło Przedszkole Integracyjne nr 4. Kolejną wokalistką, która pojawiła się na scenie, była Klaudia Jaszewska. Wykonała piosenkę „Gdy umiera dzień”. Na scenie zaprezentowała się również Szkoła Tańca Towarzyskiego „Image”, działająca przy Szkole Podstawowej nr 1 w Wyszkowie. Pary wykonały wiązankę tańców latynoamerykańskich i standardowych. Kolejna wokalistka to Natalia Ogrodnik, która wykonała utwór „Asfaltowe łąki”. Wśród artystów pojawił się też zespół „Nowinki” z Zespołu Szkół w Leszczydole Nowinach (uczennice gimnazjum: Patrycja Stosio, Jaqualine Składanek i Patrycja Rojek, pod opieką Iwony Ochmańskiej). Studio Piosenki reprezentowała także Ewa Rapacz, wykonująca piosenkę „Miłość aż po kres”. Piosenkę „Szkolne niespodzianki” zaśpiewały uczennice z zespołu „Kolorowe nutki” ze Szkoły Podstawowej nr 2, prowadzonego przez Barbarę Rusak. Natomiast utwór „Dzisiaj tu, jutro tam” wspólnie zaśpiewali zespół „Kolorowe nutki” i chórek szkolny, który prowadzi Grażyna Sroczyńska. Chórek zaśpiewał także kolejną piosenkę „Hej, dziewczyno”. Następnie uczennice kl. IV zatańczyły zumbę, a przygotowała je Magdalena Nizińska. Wokalistka Katarzyna Dudkiewicz zaśpiewała utwór „Bądź gotowy dziś do drogi”. Jako ostatni, taniec towarzyski zaprezentowali uczniowie Zespołu Szkół nr 1 Gimnazjum w Wyszkowie.
M.P.

Komentarze

Dodane przez Asia, w dniu 05.06.2013 r., godz. 22.34
Koncert niezły, trochę za cichy, ale ok. Tylko dziwi mnie taki brak entuzjazmu z jego powodu. Taka gwiazda, a wydawało mi się, że nie zrobiła na mieszkańcach zbyt wielkiego wrażenia.
Dodane przez Emocje, w dniu 06.06.2013 r., godz. 06.19
POdczas koncertu zapewne panowały emocja jak na grzybach
koncert
Dodane przez Mis, w dniu 06.06.2013 r., godz. 10.12
Mi się bardzo podobało. Za cichy???? chyba w złym miejscu stałaś....... z tyły sceny. hahahah Byli genialni. Cieszę się że byłam i zobaczyłam. Moje gratulacje. Profeska, wszystko się zgadzało..... :)
Dodane przez Jan4P, w dniu 06.06.2013 r., godz. 13.33
Rano myślałem, że z powodu pogody koncert się nie odbędzie. Okazała się łaskawa, choć na noc znów zaczęło padać. Było dobrze.
Dodane przez Golem, w dniu 06.06.2013 r., godz. 19.05
W długi weekend w piątek wieczorem mieć kombii (nawet przez dwa ii),... przypomniały się stare dobre czasy.
Dodane przez 13, w dniu 07.06.2013 r., godz. 19.28
pomimo komarow cala reszta super
Dodane przez As, w dniu 08.06.2013 r., godz. 11.31
A mi zaleciało odgrzewanymi i mocno podstarzałymi kotletami.
Dodane przez Bożena, w dniu 09.06.2013 r., godz. 19.24
PO dwudziestu, trzydziestu latach "gwiazdy" zaglądają na prowincję. Nawet Modern Tallking był u nas w Wyszkowie...
Dodane przez O.N.A., w dniu 10.06.2013 r., godz. 11.44
Niema Wyszków szczęścia do imprez. Przez 25 nie udało się w tym mieście stworzyć promocyjnej, szerzej znanej imprezy. Te "Dni Wyszkowa" bez zbliżonego terminu, to dopiero zakalec.
Dodane przez Jacek, w dniu 10.06.2013 r., godz. 18.17
Nic się w tym mieście nie zmieni na lepsze dopóki rządzić nim będzie POstkomusza ekipa z Nowosielskim na czele.
Dodane przez Pipi, w dniu 11.06.2013 r., godz. 08.29
O.N.A. ma rację i ją popieram. "Dni Wyszkowa" to żadna marka. Wstyd, że takie Długosiodła, Serocki, Broki zdołały dorobić się rozpoznawalnych imprez, a tu jakoś ciężko i opornie.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl