Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 27 października 2020 r., imieniny Iwony, Sabiny

Lądowisko bez dofinansowania

Ikona
(Zam: 09.11.2010 r., godz. 12.57)

Budowa lądowiska przy wyszkowskim szpitalu stoi pod znakiem zapytania. Nie udało pozyskać na tę inwestycję unijnych pieniędzy. Być może szansą na realizację przedsięwzięcia będzie ograniczenie zakresu robót i wsparcie finansowe samorządów.

Wniosek złożony do ministerstwa zdrowia nie otrzymał dofinansowania z unijnych funduszy. Jak mówi dyrektor szpitala Cecylia Domżała, kryteria przyznawania środków były niekorzystne dla małych szpitali, bo brano pod uwagę np. ilość wykonanych świadczeń w szpitalnym oddziale ratunkowym, funkcjonowanie oddziałów o wąskich specjalnościach, czy kształcenie podyplomowe.
− Odwołaliśmy się od oceny w przypadku dwóch kryteriów. Uznano nasze argumenty i wniosek będzie oceniany ponownie – mówi Cecylia Domżała.
Trudno powiedzieć jednak, czy ponowna procedura będzie skutkować przyznaniem pieniędzy. Szpital ubiega się o 2,5 mln złotych dofinansowania na lądowisko, które miałoby powstać na działce w okolicach szpitalnego oddziału ratunkowego. Placówka nie jest w stanie sfinansować przedsięwzięcia z własnych środków.
Nie czekając na niepewny wynik powtórnej oceny wniosku, szpital i Starostwo szukają alternatywnych pomysłów na sfinansowanie inwestycji. Pod koniec października odbyło się spotkanie przedstawicieli władz powiatu, wójtów, podczas którego rozmawiano m.in. na temat budowy lądowiska i ewentualnego wsparcia robót przez samorządy.
− Myślę, że władze samorządów mają świadomość, że to lądowisko jest potrzebne – mówi dyrektor szpitala. – Mamy projekt inwestycji, moglibyśmy ograniczyć zakres prac tak, by koszt wyniósł około miliona złotych − dodaje.
Dziś helikoptery z pacjentami lądują na prowizorycznym lądowisku – placu przy ul. Komisji Edukacji Narodowej. W ten sposób przewożeni są chorzy średnio raz do półtora miesięcznie. Jak zaznacza Cecylia Domżała, nowe lądowisko prócz transportu chorych służyłoby także innym służbom – straży, czy policji. Na razie jednak żaden z samorządów nie zadeklarował konkretnej kwoty na wsparcie inwestycji. Szpital zwrócił się także do nich z prośbą o sfinansowanie zakupu sprzętu medycznego. Potrzebne są nowe respiratory dla oddziału anestezjologii i intensywnej terapii. Stare, z powodu złego stanu technicznego, będą musiały być wycofane z użytkowania.
J.P.

Komentarze

tylko
Dodane przez -, w dniu 12.11.2010 r., godz. 07.46
niech pani dyr. powie też o tym, że od jakegoś czasu do każdego lądowania śmigłowca wzywa się straż, a czasami policję. W wyszkowskiej straży jest kilku strażaków po przeszkoleniu Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, których zadaniem jest między innymi za każdym razem przed lądowaniem śmigłowca sprawdzić stan płyty, natomiast przy złych warunkach pogodowych, za pomocą znaków gestowych pomóc pilotowi bezpiecznie wylądować. Więc po co wydawać kasę, jak można taniej.
Dodane przez ~(), w dniu 13.11.2010 r., godz. 08.28
już jeden nawet dostał opie.... za złe sprowadzanie
Dodane przez prawda o nijakiej domzale, w dniu 13.11.2010 r., godz. 08.35
Mimo tego, że domżał jest radna sejmiku, jakos nie widac tego po dofinansowaniu inwestycji. Wszystkie sa odrzucane. Jak widac jest mało skuteczna w pozyskiwaniu funduszy dla szpitala. Promuje tylko siebie. Wyszkowianie nie głosujcie na ludzi którzy sie nie sprawdzili. W szpitalu żadnej poprawy nie widać, jak był zadłuzony tak jest, a domżał tylko sobie kieszenie napycha. 12.000 tys. zł pensji co miesiąc i można gadac frazesy, a jak nie chca słuchać to sie domżał rozpłacze. Wywieżć juz czas ją na taczce. Głosujcie na kandydata z PO, która teraz sprawuje władzę w Polsce i w wyszkowie. Siekierski jest najlepszym kandydatem, bo może duzo zyskac dla Wyszkowa.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl