Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 10 maja 2021 r., imieniny Antonina, Izydora

Gmina nie zabierze wszystkich śmieci

(Zam: 29.05.2013 r., godz. 10.30)

Nowe zasady odbierania i gospodarowania odpadami, które zaczną obowiązywać w gminie od 1 lipca nie regulują kwestii śmieci z działek letniskowych. Ale nie tylko.

Gmina Somianka, choć miała taką możliwość, nie zdecydowała się wydać uchwały o odbiorze odpadów z tzw. nieruchomości niezamieszkałych. Opłata mogłaby być wówczas obliczana na zasadzie stawka za jeden wywieziony pojemnik o określonej pojemności pomnożona przez liczbę tych pojemników. Tak się jednak nie stało i w tym wypadku przepisy pozostają takie, jak były. Oznacza to, że właściciele działek rekreacyjnych, ogródków działkowych, przedsiębiorcy i instytucje użyteczności publicznej będą mieli obowiązek podpisać umowę z firmą, która zajmuje się wywozem odpadów i jest wpisana do odpowiedniego rejestru działalności w tym zakresie. Wywozem śmieci na terenie gminy zajmują się dwie firmy: Zakład Kształtowania Terenów Zielonych z Serocka i Błysk – Bis sp. z o.o. z Makowa Mazowieckiego(numery telefonów można znaleźć na stronie internetowej gminy www.somianka.pl lub uzyskać je bezpośrednio w urzędzie). Każdy, kto podpisze umowę z firmą prywatną musi się liczyć z ewentualną kontrolą pracowników urzędu gminy lub policji. Dobrze jest mieć wówczas przy sobie umowę z firmą odbierającą śmieci i dowody opłat za ich wywóz.
A.B.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl