Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 13 czerwca 2021 r., imieniny Antoniego, Lucjana

„Kolorowe boiska… czyli Szkolna Pierwsza Liga”

(Zam: 29.05.2013 r., godz. 10.30)

21 maja Publicznej Szkole Podstawowej w Białymbłocie po raz pierwszy przystąpiła do Ogólnopolskiego Konkursu „Kolorowe boiska… czyli Szkolna Pierwsza Liga”. Jego organizatorem jest Fabryka Farb i Lakierów „Śnieżka”. Jest to już 7. edycja, w której główną wygraną jest w pełni wyposażone, wielofunkcyjne szkolne boisko.

Praca plastyczna przygotowana przez uczniów szkoły nosi tytuł „Tak było… – tak mogłoby być…”.
Inspiracją było miejsce zamieszkania – wieś Białebłoto, w której kiedyś nasi dziadkowie i rodzice mieli inne warunki do nauki, do uprawiania sportu.
Pokazaliśmy kontrast między starymi a nowymi czasy. Dawniej dzieci wykorzystywały każde dobre miejsce do gry, zabawy. Mogła to być po prostu łąka. Nie przeszkadzało im sąsiedztwo pasących się zwierząt domowych czy np. suszącego się siana. Ważne było to, by wspólnie spędzić czas, często po ciężkiej pracy w gospodarstwie.
Z tamtą epoką symbolicznie łączą nas schodki wiodące do drugiej części naszej propozycji – boiska naszych marzeń. Takie miejsce do wszechstronnego rozwoju fizycznego zapewne sprawiłoby, że powiększyłaby się nasza kolekcja sportowych trofeów.
Przyczyniłyby się do tego boisko do gry w piłkę nożną, bieżnia, skocznia do skoku w dal, miniboisko do koszykówki oraz pływalnia „Podwodna Fantazja”. Zaprojektowaliśmy również trybuny dla kibiców, w kulturalny sposób wyrażających swoje sympatie dla drużyn i zawodników. Sportowe zmagania oglądaliby również nasi rodzice, a także dziadkowie, którzy wzrastali w zupełnie innych warunkach. Taki wielofunkcyjny obiekt mógłby być także miejscem aktywności całych naszych rodzin, całego lokalnego środowiska.
Projekt uwzględnia „zielone” miejsce do relaksu i odpoczynku. Kompleks sportowy byłby bezpieczny dla wszystkich, którzy by tu przybyli.
W pracy wykorzystaliśmy różnorodne materiały, w tym surowce wtórne, gdyż troszczymy się o nasze środowisko naturalne.
Pracę wykonali zespołowo uczniowie klas III-VI oraz kl. I. Nad bezpiecznym przebiegiem poszczególnych etapów tworzenia czuwali nauczyciele: Anna Gałązka, Barbara Łapińska, Alina Obudzińska i Daniel Kuczyński.
Konkurs oficjalnie rozpoczął się 23 maja, będzie trwał do 23 czerwca. Głosowanie odbywa się na stronie www.koloroweboiska.pl. Może wziąć w nim udział każdy. Ważne: głosujemy /każda osoba/ raz dziennie, przez miesiąc. W miejscu: Szkoła wpisujemy Publiczna Szkoła Podstawowa w Białymbłocie; w miejscu: miejscowość wpisujemy Długosiodło.
Bardzo prosimy wszystkich odwiedzających tę stronę internetową o wsparcie i głosowanie na naszą szkołę. Każdy głos się liczy! Dziękujemy za pomoc nam okazaną.
Barbara Łapińska, opr. M.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl