Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 13 maja 2021 r., imieniny Ofelii, Serwacego

Słonecznie każdego dnia

Ikona
(Zam: 29.05.2013 r., godz. 10.30)

Świetlica Socjoterapeutyczna „Słoneczna” świętowała w ubiegłym tygodniu 10. rocznicę powstania. Z podopiecznymi i pracownikami uczcili ją sponsorzy, przyjaciele, sympatycy placówki.

Świetlica powstała 25 czerwca 2003 r. z inicjatywy ówczesnej dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej, Marianny Ślubowskiej. W 2007 r. stała się samodzielną jednostką (wcześniej podlegała pod OPS). Przez dekadę swym działaniem objęła 535 dzieci pochodzących z trudnych środowisk, wymagających wsparcia. „Słoneczną” kieruje dziś Jadwiga Kamieniecka.
– Należy pogratulować kadrze, że przez 10 lat w rodzinnej atmosferze stwarzają dzieciom możliwość nauki, samorozwoju, zabawy i wypoczynku, dają szereg możliwości, aby najmłodsze pokolenie rozwinęło skrzydła – powiedział burmistrz Grzegorz Nowosielski. – Doceniamy wartość i rolę jaką ta świetlica pełni dla najmłodszych pokoleń – dodał.
Zastępca burmistrza, Adam Warpas zaznaczył, że ilość przyjaciół skupiona się wokół świetlicy jest dowodem, że panuje w niej pozytywna atmosfera.
– Nie zajmuje się tylko pomocą, trudnymi sprawami i problemami. Świetlica robi znacznie więcej – powiedział. – Ona promieniuje na lokalną społeczność i tych wszystkich, którzy was otaczają – dodał.
Zaznaczył też, iż władze miasta postarają się uruchomić zajęcia dla kolejnej grupy młodych ludzi.
Po części oficjalnej, dzieci przedstawiły montaż słowno-muzyczny, prezentujący scenki z życia świetlicy. Przedstawienie przygotowała Renata Smoczyńska-Zadrożna. Goście mogli też obejrzeć wystawy specjalnie przygotowane na tę okazję oraz spróbować jubileuszowego tortu.
M.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl