Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 30 maja 2020 r., imieniny Feliksa, Ferdynanda

Hubert Sztorc ósmy na świecie

(Zam: 29.05.2013 r., godz. 10.30)

Wyszkowski siłacz, Hubert Sztorc, pobił rekord kraju w wyciskaniu sztangi leżąc, co dało mu ósme miejsce podczas Mistrzostw Świata, które odbyły się 25 maja w Kownie na Litwie.

Hubert Sztorc wraz z trzynastoma innymi siłaczami wystartował w kategorii powyżej 120 kg, a więc w grupie najsilniejszych ludzi na całym globie. W swojej pierwszej próbie, nasz zawodnik ze stoickim spokojem wycisnął 290 kg. W drugiej próbie, Hubert zmierzył się ze sztangą o ciężarze 300 kg, co równało się z atakiem na najlepszy w tym roku wynik w Polsce. Po krótkiej walce, Sztorc zdołał wycisnąć również ten ciężar. W swoim ostatnim podejściu, zawodnik polecił założyć na sztangę ciężar aż 315 kg. Hubert stoczył piękną walkę i niemalże wypchnął ciężar, jednak sędziowie dopatrzyli się niedociągnięć i nie zaliczyli podejścia. W rezultacie nasz siłacz z wynikiem 300 kg uplasował się na świetnym, ósmym miejscu w światowym czempionacie. Mistrzostwo Świata wywalczył Jonathan Leo z USA, Shinjiego Unedę z Japonii oraz Kennetha Sandvika z Finlandii.
Po powrocie z Kowna, Hubert Sztorc rozpoczął przygotowania do Mistrzostw Europy w wyciskaniu leżąc, które odbędą się w dniach 7-10 sierpnia w słowackim mieście Senec (leżącym niedaleko stolicy kraju, Bratysławy). Hubertowi gratulujemy świetnego wyniku, życząc jednocześnie kolejnych sukcesów w przyszłości.
Turu

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl