Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 14 maja 2021 r., imieniny Bonifacego, Macieja

WOS, matematyka i geografia najpopularniejsze

(Zam: 29.05.2013 r., godz. 10.30)

Wtorek 28 maja to ostatni dzień tegorocznych matur. Oprócz egzaminów obowiązkowych absolwenci mogli wybrać przedmioty dodatkowe. Wielu z nich z takiej możliwości skorzystało licząc na większe szanse w uzyskaniu indeksu wymarzonej szkoły wyższej.

Jak zwykle najczęściej wybieranym językiem obcym był język angielski. Coraz więcej absolwentów decyduje się też na zdawanie tego przedmiotu na poziomie rozszerzonym. Inne języki są jeszcze mało popularne. Tylko jedna osoba w powiecie zdecydowała się zdawać język francuski.
W Zespole Szkół nr 2 popularna była geografia – 9 osób i WOS – 6 osób. Jeśli chodzi o język obcy – 110 osób zdecydowało się na angielski (z czego dwie na poziom rozszerzony), 23 osoby zmierzyły się z językiem rosyjskim. W Liceum im. C. K. Norwida aż 67 zdecydowało się zdawać angielski na poziomie nieobowiązkowym. Jednym z popularniejszych przedmiotów była matematyka, w rozszerzeniu zdawało ją 82 absolwentów. W Zespole Szkół w Zabrodziu do matury w tym roku przystąpiła jedna 20-osobowa klasa. Tylko dwie osoby zdecydowały się na przedmioty dodatkowe, wybrały biologię i matematykę. W Zespole Szkół nr 1 najpopularniejszym nieobowiązkowym przedmiotem był WOS (27 osób), dalsze miejsca zajęły geografia (19 osób) i biologia (15 osób). 7 osób zdecydowało się zdawać język rosyjski. Wiedza o społeczeństwie to też najczęściej wybierany przedmiot w Zespole Szkół nr 3. 67 osób zdawało WOS na poziomie podstawowym, a 21 wybrało trudniejszą wersję, drugim przedmiotem pod względem popularności okazała się królowa nauk – matematyka – 16 absolwentów zmierzyło się z poziomem rozszerzonym.
A.B.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl