Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 czerwca 2022 r., imieniny Jana, PawłaWoda powoli odchodzi

(Zam: 22.05.2013 r., godz. 10.30)

Niemal corocznie, w okresie jesienno-zimowym i zimowo-wiosennym wieś Młynarze jest dotkliwie doświadczana przez Bug. Tegoroczna powódź okazała się wyjątkowo długa. W najniżej położonych gospodarstwach woda stoi od kwietnia.

Wszystko zaczęło się w piątek 12 kwietnia. Wówczas starosta wyszkowski ogłosił stan pogotowia przeciwpowodziowego dla czterech gmin, w tym dla Zabrodzia. W ciągu nocy rzeka przybrała na tyle dużo, że była uzasadniona potrzeba wprowadzenia stanu alarmowego (450 cm na wodowskazie w Wyszkowie). Bug wdarł się na drogę, odcinając ją na długości około 20 metrów i podtopił około 400 działek. W ciągu następnych kilkunastu dni rzeka raz przybierała, raz opadała, co jednak nie zmieniło i tak trudnej sytuacji w gospodarstwach położonych najniżej. 15 maja starosta wyszkowski ostatecznie odwołał pogotowie powodziowe dla gmin. Wysokie temperatury i w związku z tym znaczne parowanie wskazują, że już niedługo właściciele będą mogli wreszcie przejść po swoich posesjach suchą stopą.
A.B.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl