Dziś jest 18 kwietnia 2024 r., imieniny Bogusława, Bogumiły

Tylko remis z Marcovią, Hutnik odjeżdża

Ikona
(Zam: 09.11.2010 r., godz. 11.31)

W sobotę 6 listopada Bug Wyszków podejmował na własnym stadionie zespół Marcovii 2000 Marki w ramach rozgrywek grupy północnej IV ligi. Wyszkowska drużyna nie wykorzystała atutu własnego boiska i po słabym w swoim wykonaniu meczu zremisowała z niżej notowanym rywalem 2:2.

Sobotnie spotkanie rozgrywane było w bardzo niesprzyjających dla piłkarzy warunkach. Przenikliwe zimno i rzęsisty deszcz zdecydowanie nie pomagały podopiecznym trenera Krzywickiego, pamiętać jednak należy, że w podobnych warunkach grali również rywale. I to do nich właśnie należał początek spotkania. Dwie groźnie zapowiadające się akcje gości dalekimi wybiciami zatrzymali jednak defensorzy Bugu. Gospodarze w odpowiedzieli rywalom rzutem wolnym z 11. minuty. Z około 22. metrów na bramkę Marcovii bardzo ładnie uderzył Waldemar Woźniak, dobrze dysponowany bramkarz gości zdołał jednak sparować to uderzenie. W 21. minucie goście objęli prowadzenie. Jeden z pomocników gości prostopadłym podaniem uruchomił swojego partnera w polu karnym Bugu. Ten, dość przypadkowym zwodem, minął dwóch obrońców i w sytuacji sam na sam pokonał bezradnego Saka. Stracona bramka podziałała na gospodarzy zdecydowanie mobilizująco. W dalszej części pierwszej połowy to Bug częściej utrzymywał się przy piłce. ,,Murowanie” się rywali, niesprzyjające warunki i brak pomysłu na grę gospodarzy nie pozwalały jednak wyjść z impasu. Bliski przełamania był Michał Chorzępa w 41. minucie. Jego strzał z ostrego kąta próbował wybić obrońca, który jednak bardzo niebezpiecznie skiksował trafiając w słupek własnej bramki. Z całej sytuacji Marcovia dosyć szczęśliwie wyszła obronną ręką. Przed gwizdkiem szczęścia próbowali jeszcze Woźniak i Krzywicki, obaj uderzali jednak wysoko nad poprzeczką.

Druga odsłona przyniosła upragniony remis. Zaraz po wznowieniu Bug wywalczył rzut rożny. Po rozegraniu piłki z kornera w polu karnym gości najlepiej odnalazł się Alan Wróbel, który z bliskiej odległości wbił piłkę do siatki. Po chwili Bug ponownie przegrywał. W 50. minucie goście przeprowadzili kontrę, którą zakończyli słabym strzałem z ostrego kąta, piłka nabrała jednak rozpędu na mokrej nawierzchni i po rękawicach Saka wpadła do bramki. Po zdobyciu drugiej bramki piłkarze z Marek cofnęli się do głębokiej defensywy. Bug atakował już niemal całą drużyną, największe zagrożenie stwarzał jednak ze stałych fragmentów gry. Dobrego dośrodkowaniu z kornera Krzywickiego nie wykorzystał między innymi Krystian Ryczkowski, który z najbliższej odległości strzelił obok słupka. W 68. minucie fantastycznym technicznym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Krzysztof Krzywicki. Wyszkowski piłkarz ładnie minął mur, ale zmierzającą w okienko bramki piłkę sparował na poprzeczkę świetnie interweniujący bramkarz Marcovii. W ostatnim kwadransie gry rywale bronili się często w sposób niezgodny z przepisami, za co dwóch z nich opuściło boisko przed czasem. Mający przewagę dwóch zawodników Bug właściwie nie wychodził z połowy rywali. Na bramkę gości strzelali Zbrzeźniak i Chorzępa, większość uderzeń blokowali jednak ofiarnie grający obrońcy. W 88. minucie gospodarze zdołali wyrównać. Kolejnym świetnym dośrodkowaniem popisał się zdecydowanie najlepszy zawodnik spotkania, Krzywicki. Jego asystę strzałem głową wykończył Zbrzeźniak i było 2:2. Ten sam zawodnik mógł zostać bohaterem meczu, jednak w jednej z ostatnich akcji spotkania nie trafił czysto w piłkę z bliskiej odległości i uderzył obok słupka. Ostatecznie mecz zakończył się 2:2.

Bug Wyszków – Marcovia 2000 Marki 2:2 (0:1)

Bramki dla Bugu: A. Wróbel 46, T. Zbrzeźniak 88.

Bug: E. Sak – A. Wróbel (56 – J. Gołębiewski), M. Demich, M. Czachór, B. Szala – W. Woźniak, M. Chorzępa, K, Krzywicki,– K. Ryczkowski (74 – Ł. Kamiński), T. Zbrzeźniak, Ł. Kowalczyk (65 – P. Kitliński).

Remis u siebie w obliczu zwycięstwa Hutnika w ostatniej kolejce oznacza, że Bug traci do lidera już 8 punktów, które będzie bardzo trudno odrobić. W kolejnej kolejce przeciwnikiem wyszkowskiej drużyny będzie zespół Victorii Sulejówek. Mecz zostanie rozegrany w niedzielę 14 listopada w Sulejówku. W najbliższy czwartek Bug będzie za to rywalizował w półfinale regionalnego Pucharu Polski ze Zniczem II Pruszków. Mecz zostanie rozegrany w Wyszkowie, o godzinie 12.00.