Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 czerwca 2022 r., imieniny Jana, PawłaZ nadzieją na opamiętanie gminy

Ikona
(Zam: 22.05.2013 r., godz. 10.30)

Już około 50 osób zbiera podpisy pod referendum o odwołanie burmistrza i Rady Miejskiej. Według Adama Kępki, pełnomocnika grupy, która podjęła się tego zadania, udało się w ten sposób pozyskać poparcie około pół tysiąca mieszkańców, a potrzeba około trzech tysięcy.

Jednym z czynników, który przelał czarę goryczy jest, według inicjatorów pomysłu o referendum, uchwała śmieciowa i wysokie opłaty za odbiór odpadów.

„Wyszkowiak”: Kiedy Państwo chcą zrealizować swój pomysł dotyczący zarządzenia referendum?
Adam Kępka: - Ustawa przewiduje, że podpisy należy złożyć do komisarza wyborczego, który ma siedzibę Ostrołęce. Na zebranie podpisów mamy około miesiąca. Myślimy, że nam się to uda, jednakże sama inicjatywa jest ważna, jest pierwszą tego typu, która wyraża sprzeciw wobec polityki burmistrza i Rady Miejskiej.

Dlaczego akurat teraz wystąpiliście Państwo z tą inicjatywą, skoro za nieco ponad rok są wybory lokalne?
- W najbliższym czasie poznamy firmę, która będzie odbierać śmieci od mieszkańców. To, co łączy naszą grupę inicjatywną to niezgoda na kwoty opłat za odbiór śmieci, które zaproponowała gmina. Mamy nadzieję, że dzięki naszej akcji gmina opamięta się i ta opłata będzie niższa. Nie zgadzamy się również na takie inwestycje jak kupno stacji PKP, równie dobrze gmina mogłaby inwestować na giełdzie, kupować akcje, obligacje. Można w różny sposób gospodarować publicznymi pieniędzmi, ale kupno PKP uznajemy za bezzasadne.

Czy Państwo wcześniej w jakikolwiek sposób próbowali wpływać na decyzje władz dotyczące np. kwestii tak zwanej uchwały śmieciowej?
- Na sesji Rady Miejskiej można się jedynie przysłuchiwać temu, co mówią radni, co mówi burmistrz. Nie mamy możliwości reagowania, ponieważ nie mamy prawa głosu. Problem z ustawą śmieciową nie dotyczy tylko Wyszkowa, to problem ogólnokrajowy, mamy nadzieję, że poprzez takie referenda, które będą organizowane nie tylko w Wyszkowie, założenia polityki gminnej będą zmieniane.

Jakie szanse dają Państwo swojej inicjatywie? Jak wiele referendów nie daje skutków z powodu niskiej frekwencji.
- Do referendum potrzeba 3/5 głosujących, którzy brali udział w ostatnich wyborach samorządowych. To jest trochę ponad 8 000 osób. Jak na Wyszków, to nie jest dużo, stąd dużo łatwiej będzie spowodować, żeby to referendum było skuteczne. Na przykład w ogólnopolskich referendach musi uczestniczyć połowa uprawionych do głosowania.

Czy Państwo mają osobę, którą widzieliby na fotelu burmistrza?
- Tak, bierzemy pod uwagę kilku kandydatów na przyszłego burmistrza. Są to osoby z różnych środowisk, zaangażowane społecznie. Nie chcę w tej chwili podawać nazwisk.

Czy jest miejsce, do którego każdy zainteresowany mógłby przyjść i złożyć podpis?
- Zastanawiamy się nad takim miejscem, na tę chwilę takiego nie mamy. Podpisy są zbierane przez mieszkańców Wyszkowa. Chodzimy indywidualnie metodą „od domu do domu”, dzięki czemu możemy zapoznać się z problemami mieszkańców.

Z jakimi reakcjami mieszkańców spotyka się Pan zbierając podpisy?
- Ludzie odnoszą się do akcji z dużym niedowierzaniem. Są zdziwieni, dopytują o nasze argumenty. Generalnie co druga poproszona osoba składa podpis. Nie jest więc tak, że burmistrz i Rada Miejska tylko nam nie odpowiadają – ci ludzie, mimo że nie wychodzą na ulicę ze swoimi poglądami, zgadzają się z tym, co mówimy.

Czy burmistrz lub inny przedstawiciel władz odniósł się do Państwa inicjatywy dotyczącej referendum?
- Burmistrz odpowiedział, że przyjął do wiadomości to, że chcemy doprowadzić do referendum. Niczego więcej się od niego nie dowiedzieliśmy.

Któryś z lokalnych polityków kontaktował się z Wami w kwestii referendum?
- Przedstawiciel SLD dzwonił do mnie z propozycją przystąpienia do tej inicjatywy. Jeśli się przyłączą, to będziemy bardzo zadowoleni, bo im więcej osób, tym szybciej te podpisy będą zebrane.

Jest Pan związany z jakąś opcją polityczną?
- Nigdy nie byłem związany z żadną partią, ale od sześciu lat działam w Młodzieży Wszechpolskiej i jestem w jej władzach wojewódzkich.

Rozmawiała
Justyna Pochmara
***
Zainteresowani inicjatywą lub złożeniem podpisu mogą się kontaktować z Adamem Kępką pod numerem telefonu 513-469-790, e-mail adam776@mail.ru

Komentarze

Dodane przez Mruczek, w dniu 22.05.2013 r., godz. 19.52
Trochę więcej zaangażowania i będzie dobrze. Wyszków jest z Wami, nawet jeśli głośno tego nie mówi. Nowosielskiego straszenia sądami się nie bać.
Dodane przez TD, w dniu 22.05.2013 r., godz. 21.43
To że Nowosielski użył straszaka typu, że chce się sądzić z inicjatorami referendum, bardzo źle o nim świadczy i to nie tylko z czysto etycznego punktu widzenia, ale też pod względem taktyki politycznej. To działanie samobójcze wizerunkowo. "Ludzie mu tego nie zapomną, smród POzostanie" - jak napisała Bożena
NowokomuszyGłos Wyszkowa
Dodane przez Bożena, w dniu 22.05.2013 r., godz. 22.20
Ukochany idol traci w oczach, trzeba więc zacząć "równoważyć przekaz" i rzucać Grzesiowi koło ratunkowe. Ta radosna twórczość etycznych pań, jak kij, ma dwa końce.
Dodane przez Jan4P, w dniu 22.05.2013 r., godz. 23.08
Dla mnie ten wywiad jest jak musztarda po obiedzie.
Okazja do odwołania..
Dodane przez Belzebub, w dniu 22.05.2013 r., godz. 23.22
Może tak by przy okazji podlączyć referendum na temat odwołania Straży Miejskiej w Wyszkowie ? Jan 4P nie masz racji wywiad jest na czasie, o tym już inni pisali...
Napiszcie gdzie mozna podpisać wniosek o referendum
Dodane przez wyszkowianin, w dniu 23.05.2013 r., godz. 06.34
A gdzie można podpisać ten wniosek o referendum. Chętnie to zrobię a nie wiem gdzie.
Czas na zmiany
Dodane przez obserwator, w dniu 23.05.2013 r., godz. 10.22
I tylko się cieszyć, że sprzedano Wyszkowiaka i jest gazetą niezależną, dobrze kierowaną przez panią Pochmarę. I tylko się cieszyć, że są inicjatywy obywatelskie takie jak to zbieranie podpisów pod referendum za odwołaniem burmistrza Nowosielskiego, który źle rządzi Wyszkowem. Za śmieci chcą też odwołać Waltz czy innych samorządowców z PO więc nie jest to coś niezwykłego. Rozumiem wściekłość Nowosielskiego i jego ekipy. Zasadzili się na Głowackiego, którego się najbardziej boją a tu nieznani zbierają podpisy. Mimo swojej rezerwy do tej inicjatywy podpiszę listę. Scena samorządowa w Wyszkowie się zabetonowała i tylko większą ilością akcji da się ją rozkruszyć. A wysokością opłat za śmieci ta ekipa strzeliła sobie w stopę.
Dodane przez Mieszko, w dniu 23.05.2013 r., godz. 11.28
Tylko cieszyć się, że taką niezależną gazetą, tak dobrze kieruje pani Redaktor...wszak ma doświadczenia w gminnym? Podróże kształcą.
Dodane przez Ken, w dniu 23.05.2013 r., godz. 12.50
W niedzielę pod kościołami powinna być możliwość złożenia podpisu. Burmistrz powinien udostępnić na ten cel jakieś publiczne lokum, czemu nie - wszak chodzi o demokrację, a i tak wszystko jest z naszych POdatków. Też POdpiszę nie wchodząc w szczegóły, kto za tym stoi.
Dodane przez ewela, w dniu 23.05.2013 r., godz. 15.20
szkoda waszej kasy na referendum tuż przed kolejnymi wyborami następnym razem trzeba śledzić poczynania ludzi zanim zaczniemy głosować a nie ślepo słuchać obietnic. P.s. p.burmistrzu !!!! pan bez nas nie istnieje!!!!!!!!!!
Dodane przez Barbapapa, w dniu 23.05.2013 r., godz. 17.32
Burmistrz i w ogóle władza przypominają sobie o ludzie jak mają smród koło tyłka i szukają POparcia, albo na krótko przed wyborami.
Komentarze
Dodane przez CCC, w dniu 23.05.2013 r., godz. 17.42
Czy w tym mieście nie ma ludzi myślących? Wszystko be, wszystko nie tak itd itp. Czy jest coś co zadowoliłoby wszystkich, może jakiś pomniczek, lub imprezka. Ludzie w tym mieście naprawdę dużo się buduje i dzieje, miasto z każdym rokiem jest fajniejsze, popatrzcie dookoła siebie, zanim wymyślacie jakieś głupoty. Nigdy nie głosowałem na Nowosielskiego , ale wydaje mi się, że trzeba trochę bardziej się przyłożyć do krytyki.
Dodane przez Iza, w dniu 23.05.2013 r., godz. 21.33
Budowało to się za burmistrza Malinowskiego drogie CCC. Wtedy powstały takie obiekty jak pływalnia, biblioteka i hala sportowa. Teraz mamy wielkie nic i trochę chodników w mieście z kostki, która powinna leżeć w przemysłowej dzielnicy. Chodniki, które po roku się rozłażą, zarasta je trawa a krawężniki się kruszą, bo jak zwykle inwestycję wykonywała firma "kolesia", który jak dba, to jedynie o własną kieszeń.
Ad CCC
Dodane przez Grześ, w dniu 23.05.2013 r., godz. 21.55
Grześ buduje, a największa inwestycja jego życia POwstaje na ul. Kasztanowej. Niestety to jednak prywata.
Dodane przez TD, w dniu 23.05.2013 r., godz. 22.14
"Tej pani już dziękujemy": w stolicy ruszyło zbieranie podpisów pod wnioskiem o referendum ws. odwołania Gronkiewicz-Waltz. Proponuję przyjrzeć się jak to się powinno robić...
Dodane przez Iza, w dniu 23.05.2013 r., godz. 22.29
Do listy "grzechów głównych" Nowosielskiego należy dodać POroniony POmysł sprzedaży PECu. Z tyko tego POwodu POwinniśmy na niego uważać.
Dodane przez Zonk, w dniu 23.05.2013 r., godz. 22.39
POwoli trzeba konstruować listę hańby dla tej rady, żeby nic a podobnych Pomysłów jak sprzedaż PEC nam nie umknęło.
Ad. obserwator
Dodane przez Samson, w dniu 23.05.2013 r., godz. 22.53
...Zasadzili się na Głowackiego, którego się najbardziej boją a tu nieznani zbierają podpisy... dziwi mnie, że w tej hucpie na Pana Marka występuje koleżanka "niezbędna", chodząca etyczna wyrocznia, nieskazitelna. Następna to bronksiarka i jegomość z kamerką (co nam Wyszków PO kątach rozstawia). Wszyscy liżą rękę pana...
Dodane przez AK, w dniu 23.05.2013 r., godz. 23.05
Do pomysłu z PEC, dodajmy pomysł z lokalizacją pod naszymi oknami SPALARNI ŚMIECI dla połowy Mazowsza.
Gdzie skladać podpisy ?
Dodane przez Belzebub, w dniu 23.05.2013 r., godz. 23.08
Może by tak organizatorzy coś tu napisali gdzie mozna skladać podpisy o referendum ? bo jest wielu chętnych, np. koło kościola Idziego w niedzielę po sumie ? czekamy na jakąś informację...a może w innnym miejscu np. w Urzędzie Miejskim ? burmistrz na pewno uwzględni potrzeby społeczne....
Dodane przez ..., w dniu 23.05.2013 r., godz. 23.09
Nie zapominajcie o planowanej sprzedaży stadionu!
Dodane przez O.N.A., w dniu 23.05.2013 r., godz. 23.29
Albo organizatorzy wezmą się uczciwie do pracy i wyjdą na przeciw oczekiwaniom mieszkańców, albo niech uczciwie powiedzą, że zadanie ich przerosło. Też chętnie bym się podpisała. Ad listy hańby mamy już: Sprzedaż PEC, budowę spalarni i sprzedaż stadionu, ja dodam finansowanie z naszych podatków półprywatnej ul. Stolarskiej
Dodane przez Jaś, w dniu 23.05.2013 r., godz. 23.51
Do listy, zlikwidowanie szkolnych kuchni i zwolnienie kucharek i sprzątaczek, PO czym oddanie pola do POpisu firmom zewnętrznym z czego nikt POza burmistrzami Nowosielskim i Warpasem nie jest zadowolony.
Dodane przez Grześ, w dniu 23.05.2013 r., godz. 23.59
Osobną sprawą na liście Powinien być nepotyzm (zatrudnianie kolegów). Zacznijmy od syna prezesa Marszała, syna przewodniczącego Biernackiego, siostrzenicy Szczuki...
Latoszek
Dodane przez Latoszek, w dniu 24.05.2013 r., godz. 09.17
Dajcie listy na Latoszek, wszyscy się podpiszą pod Referendum bo tutaj tylko jedną drogę wybudowali od początku istnienia osiedla, a po pozostałych nie da się przejść zimą i jak popada, jeszcze zrobili nam wysypisko śmiecia i czarują, że wkrótce (od kilku lat) zostanie zamknięte. Podobnie drogi wyglądają na sąsiednim Rybienku, nic nie tutaj nie robią, na pewno mieszkańcy się podpiszą.
Dodane przez Widz, w dniu 24.05.2013 r., godz. 09.59
Zbiera się tych POtknięć burmistrza. Proponuję takie błędy nazwać "Grzechy", od jego imienia.
bezdomniszcz..
Dodane przez slaweltvn24., w dniu 24.05.2013 r., godz. 11.40
od lat gminna nie wybudowala nieszkan socjalnych dla naj uboszych naj biedniejszy tylko wyczekuja latami u p. polakowej pod drzwiami i niema moze kiedysz takie grypsy sypie z rekawa polakowa .
Dodane przez Asia, w dniu 24.05.2013 r., godz. 13.15
Skłonna byłabym do odstąpienia od referendum, bo widzę, że nikt tak naprawdę nie jest na nie przygotowany, pod warunkiem, że burmistrzowie się opamiętają, zawieszą do wyborów plany prywatyzacji PEC, sprzedaży stadionu budowy spalarni śmieci, obniżą opłaty śmieciowe. W kolejnej kampanii niech ogłoszą te wszystkie pomysły i niech ludzie głosowaniem się za tym opowiedzą, czy tego chcą czy nie.
"Grzechy"
Dodane przez Anonim, w dniu 24.05.2013 r., godz. 16.37
Utrzymywanie przy żłobach statystów w osobie m.in. Zbigniewa Wiśniewskiego. (wiceprezes PWiK), dla mnie to zupełnie zbędne, obciążające gminę stanowisko, nie wiem dlaczego przez tyle lat tolerowane przez Nowosielskiego.
"Zamienił stryjek siekierkę na kijek" (Nowosielski)
Dodane przez Bożena, w dniu 24.05.2013 r., godz. 19.08
Do Grzesia z 23.59. W WOK "Hutnik" przy zachwycie wręcz Nowosielskiego (mogę zacytować) super kulturalny dyrektor Kowalski zatrudnił "specjalistkę od kultury" Kornelię Wiśniewską (to fakt), wcześniej pan super kulturalny dyrektor zwolnił inna Wiśniewską. Instruktorkę tańca, opiekuna wielu grup wyszkowskiej młodzieży Panią Jolę. Wyszków odebrał tę POdmianę zgodnie z przysłowiem "zamienił stryjek siekierkę na kijek". Piszę to aby POdkreślić wyszkowskie "standardy" miłościwie panującego nam Nowosielskiego, Mroza, Warpasa.
Dodane przez Zdzich, w dniu 24.05.2013 r., godz. 19.52
NePOtyzm nazywa się tu "Wiśniewski/a", POstawili cię burmistrzu POd ścianą. Do sądu z nimi za "manipulacje" ! :)
Dodane przez Jan4P, w dniu 24.05.2013 r., godz. 22.33
Pani Bożeno, jaki dyrektor takie kadry sobie kompletuje. szkoda tylko, że wraz z Panią Jolą Wiśniewską na bruku wylądowało tyle dzieci. Nowosielski był cały w skowronkach wyrażając się o nowym nabytku w Hutniku. Wyszków tonie a szałajda się bawi. Do czasu!
Nigdy nie ufaj nagiemu kierowcy autobusu
Dodane przez RóżaL., w dniu 24.05.2013 r., godz. 23.14
Nowosielski jest nijaki. Jeśli chodzi o kampanię, to trzeba będzie zadbać, aby kandydaci rzetelnie i sumiennie przedstawili swoje atuty. Mnie interesuje ich wykształcenie, to czym zajmowali się w młodości, jakie reprezentują postawy względem patriotyzmu, uczciwości i kultury osobistej. Osobiście wybiorę tego, który w swoim życiu, kieruje się głębokimi zasadami moralnymi. Po prostu jest uczciwy, kropka. Zamiana Wiśniewskich jeszcze odbije się Nowosielskiemu czkawką
Dodane przez Honor-ata, w dniu 24.05.2013 r., godz. 23.37
Pamiętacie jak nazwaliście Mroza? POmyslałam, że może się wam to przydać do listy hańby. "Największy głodomor", mając wysoką pensję Burmistrza, nie zawahał się obiąć POsady w radzie nadzorczej PEC )płatnej POsady).
Dodane przez TD, w dniu 25.05.2013 r., godz. 00.10
PO 10 latach sprawowania rządów Nowosielski nabrał niesłychanego tupetu i poczuł się całkowicie bezkarny.
Dodane przez Zdzich, w dniu 25.05.2013 r., godz. 10.51
Śmieszne się staje, jak ci panowie i ich zaplecze próbują nam tłumaczyć, że zmiany są niepotrzebne, że PO ich ustąpieniu kolejna ekipa będzie taka sama. Jeśli będzie taka sama, PO roku zrobimy kolejne referendum. Na razie się tego uczymy...Dobra rada dla przyszłej rady, jeśli macie państwo lepkie rączki i brudne POmysły, siedźcie w domu i nawet nie myślcie o władzy.
"zamienił stryjek siekierkę na kijek"
Dodane przez Pipi, w dniu 25.05.2013 r., godz. 11.23
Panie Nowosielski, ja tez chciałabym taka posadkę jak Kornelka, ale niestety nie mam zaradnej cioci redaktor. Kto mnie przygarnie pod swoje skrzydełka? I jeszcze jedno, mówi pan że Wiśniewska świetnie wypadła na komisji konkursowej do PiT, nie słyszałam żeby zasiadał pan w tej komisji. No i jaką to "specjalistką i od jakiej kultury" kultury jest ta panienka?
Zbieżność nazwisk?
Dodane przez Królowa Bona, w dniu 25.05.2013 r., godz. 12.33
W komisji kiedy startowała Wiśniewska siedział Marek Wisniewski. Może to on nagaił burmistrzowi panienkę Wiśniewską?
Dodane przez TD, w dniu 25.05.2013 r., godz. 12.47
Jeszcze nigdy niechęć do SZAŁAJDY Nowosielskiego, Mroza i Warpasa nie była tak duża jak dziś. Prędzej czy później nastąpi przełom. Wierzę, że prędzej!
Dodane przez Inka (mała Inka), w dniu 25.05.2013 r., godz. 13.09
Ja jak Pipi tez chciałabym jakiś stołeczek PO znajomości panie Nowosielski. Czy tylko klan Wiśniewskich się dla pana liczy?
Dodane przez Iza, w dniu 25.05.2013 r., godz. 23.59
Zaczynam mieć dość tego referendum. Chcę wyborów we właściwym czasie. Niech wszyscy się dobrze do nich przygotują. To najwyższa sprawa
Dodane przez Kong, w dniu 26.05.2013 r., godz. 09.57
Pamiętajmy, że żółtą kartkę dostała cała rada. Min Chodkowski, Dziubłowski, Sosnowska, Bachański...
Dodane przez Zen, w dniu 26.05.2013 r., godz. 10.59
"Grzeszki". to również sprawa IAWP, wycięcie wszystkich drzew i nie posadzenie młodych. No i te obciachowe skrzynki, inwestycja powiatowo - gminna.
Dodane przez $$$, w dniu 26.05.2013 r., godz. 13.48
Ale w ramach przygotowań nie za szkodzi jak wymienimy dla przypomnienia kilka "Grzeszków".
Dodane przez infos, w dniu 26.05.2013 r., godz. 14.24
Referendum w sprawie odwołania organu jednostki samorządu terytorialnego pochodzącego z wyborów bezpośrednich jest ważne w przypadku, gdy udział w nim wzięło nie mniej niż 3/5 liczby biorących udział w wyborze odwoływanego organu.
Dodane przez bibi, w dniu 26.05.2013 r., godz. 18.59
dodam kwestie utworzenia w miescie zakładu przerobu smieci na biomase (czy cos podobnego), kiedys to bylo miasto pełne zieleni, z jedna hutą, a teraz i cynkownia juz jest, i zaklad przerobu smieci ma byc-referendum to moze szansa by do tego typu inwestycji nie dopuścic
Dodane przez Asia, w dniu 26.05.2013 r., godz. 22.42
No i "gmina fer plej" :)
W liście do swoich partyjnych kolegów...
Dodane przez Anonim, w dniu 26.05.2013 r., godz. 23.07
"...Ponieśliśmy szereg dotkliwych porażek w różnego rodzaju wyborach lokalnych. Nasze koleżanki i koledzy alarmują, że coraz częściej działania samorządowców Platformy i aparatu partyjnego w regionach zaczyna cechować buta, partyjniactwo i budzące wątpliwości moralne korzystanie z przywilejów władzy - twierdzi były minister sprawiedliwości Jarosław Gowin
referendum w sprawie białostockiego "PEC" zakończone
Dodane przez TD, w dniu 26.05.2013 r., godz. 23.34
Kaczyński: Obywatele, a nie radni powinni podjąć decyzję. Jarosław Kaczyński, prezes PiS, przyjechał do Białegostoku na konferencję prasową. Przed bramą MPEC Białystok mówił, że "demokracja bezpośrednia potrzebna jest tam, gdzie chodzi o duży majątek publiczny". O takich sprawach jak sprzedaż PEC i Stadionu w Wyszkowie, powinno decydować referendum. Nasza Rada jest zbyt kontrowersyjna i małopopularna żeby podejmowała za Nas takie decyzje.
referendum
Dodane przez szach, w dniu 27.05.2013 r., godz. 20.36
Może dajmy szansę nowym wybrańcom w terminowych wyborach, a p.Marek Głowacki byłby super kandydatem ! P.Mróż nadęty bufon - głosu na pewno nie uzyska ...
Dodane przez Golem, w dniu 28.05.2013 r., godz. 10.17
"Grzech", to także spot reklamowy, gdzie "sylaba" tańczy na tle napisu "baśniowa". Prymitywne zagranie burmistrza w lokowanie produktu lub marki. Taki "kolesiowski" Półświatek.
kolejny grzech
Dodane przez DcI, w dniu 28.05.2013 r., godz. 13.16
Brak konkretnej polityki promocyjnej miasta ! Mówię kolegom i koleżankom, że mieszkam w powiecie wyszkowskim, a Oni na to Wyszków, a czy to Polska B ? Wstyd, że inne miasta w promieniu ok. 50km od miasta stołecznego wykorzystują skutecznie to położenie oraz dobre połączenie drogowe (np. Mszczonów, Grodzisk. Maz., Mińsk Maz. ) a tu tylko o tych lasach, grzybach, Natura 2000 i takie tam ... To chyba za mało !
Mróz z Nowosielskim do Egyptu!
Dodane przez antyPOdy, w dniu 29.05.2013 r., godz. 07.00
Nie kto inny tylko ten rząd podniósł VAT i inne podatki, zlikwidował prawie wszystkie ulgi podatkowe, podniósł wiek emerytalny do 67 lat, wprowadził niekonstytucyjny podatek śmieciowy, doprowadził do bankructwa setki firm budowlanych i drogowych, obradarował całą Polskę i stworzył setki tysięcy miejsc pracy dla nowych urzędników. A wywodzący się z PO prezydent B.Komorowski właśnie proponuje zlikwidowanie wspólnego opodatkowania małżonków.
Ble-ble
Dodane przez Sebastjan, w dniu 29.05.2013 r., godz. 12.37
Jak zwykle jest grupa 10 odszczepieńców którzy uważają że to co myślą ze swagrem po wypiciu kilku głębszych to tak ma być i basta.Może ktoś się realnie podpisze pod tymi linkami z jednego iP. Wystarczy tylko cywilna odwaga której jak myśle antagonistom nie brakuje. Myśle że i ten wpis zostanie usunięty przez post-sowieckiego administratora.
ble-ble
Dodane przez ale..., w dniu 29.05.2013 r., godz. 18.41
a to niespodzianka... wpis nie został usunięty, chyba ADMIN zaspał hihih a o IP sie nie pytaj wiadomo, ze to pisze jedna osoba:)
Ble-ble-ble Sebastjana przez "j"
Dodane przez Sebastian, w dniu 29.05.2013 r., godz. 18.56
POpisałeś się chłopino POdpisem . POdejrzewam, że byłeś PO wypiciu kilku głębszych ze szwagrem, z którym dzielisz jedno iP. Jesteś prostaczek ,"Sebast"j"anie.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl