Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 17 lipca 2024 r., imieniny Aleksego, BogdanaChodnik i miejsce spotkań gotowe

(Zam: 15.05.2013 r., godz. 10.30)

W terminie zakończyły się prace w Nowych Wypychach. Mieszkańcy mogą się cieszyć nowym chodnikiem a dzieci świetnie wyposażonym placem zabaw.

Wykonawca, P.H.P. Brubud Grzegorza Wiśniewskiego z Wyszkowa, miał termin do 30 kwietnia. 30 proc. zamówienia wykonał jeszcze w ubiegłym roku. Warunki umowy przewidywały budowę chodnika z kostki brukowej o długości 1 472 m i szerokości 1,5 metra, wjazdów indywidualnych i krawężników. Kostka brukowa wykorzystana w budowie posiada właściwości redukujące przepływ płynów i ma być odporna na wrastanie porostów, plamy i sól drogową. Plac, który ma być centrum miejscowości został usytuowany przy przedszkolu. Tam powstał ciąg pieszo-jezdny o szerokości 5 metrów oraz sześć miejsc postojowych, w tym jedno przeznaczone dla osoby niepełnosprawnej. Przy samym budynku przedszkola powstał dwumetrowy chodnik i alejki o szerokości 1,5 m i 1,2 m. Pojawiły się ławki, kosze na śmieci i ozdobne krzewy. Wykonawca zdemontował też 33 oprawy oświetleniowe przy głównej ulicy w Wypychach zastępując je nowymi. Na całym placu zabaw została ułożona amortyzująca pianka poliuretanowa, łagodząca upadki. Plac zabaw jest wyposażony w certyfikowany sprzęt: podwójną huśtawkę aluminiową, trzy huśtawki typu „bujaczek”, wieżę z dachem i zjeżdżalnią oraz piaskownicę.
Zadanie zostało zrealizowane z dofinansowaniem w ramach działania „Odnowa i Rozwój Wsi”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Całkowity koszt inwestycji to 686 768, 56 zł.
A.B.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta