Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 10 maja 2021 r., imieniny Antonina, Izydora

Chodnik i miejsce spotkań gotowe

(Zam: 15.05.2013 r., godz. 10.30)

W terminie zakończyły się prace w Nowych Wypychach. Mieszkańcy mogą się cieszyć nowym chodnikiem a dzieci świetnie wyposażonym placem zabaw.

Wykonawca, P.H.P. Brubud Grzegorza Wiśniewskiego z Wyszkowa, miał termin do 30 kwietnia. 30 proc. zamówienia wykonał jeszcze w ubiegłym roku. Warunki umowy przewidywały budowę chodnika z kostki brukowej o długości 1 472 m i szerokości 1,5 metra, wjazdów indywidualnych i krawężników. Kostka brukowa wykorzystana w budowie posiada właściwości redukujące przepływ płynów i ma być odporna na wrastanie porostów, plamy i sól drogową. Plac, który ma być centrum miejscowości został usytuowany przy przedszkolu. Tam powstał ciąg pieszo-jezdny o szerokości 5 metrów oraz sześć miejsc postojowych, w tym jedno przeznaczone dla osoby niepełnosprawnej. Przy samym budynku przedszkola powstał dwumetrowy chodnik i alejki o szerokości 1,5 m i 1,2 m. Pojawiły się ławki, kosze na śmieci i ozdobne krzewy. Wykonawca zdemontował też 33 oprawy oświetleniowe przy głównej ulicy w Wypychach zastępując je nowymi. Na całym placu zabaw została ułożona amortyzująca pianka poliuretanowa, łagodząca upadki. Plac zabaw jest wyposażony w certyfikowany sprzęt: podwójną huśtawkę aluminiową, trzy huśtawki typu „bujaczek”, wieżę z dachem i zjeżdżalnią oraz piaskownicę.
Zadanie zostało zrealizowane z dofinansowaniem w ramach działania „Odnowa i Rozwój Wsi”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Całkowity koszt inwestycji to 686 768, 56 zł.
A.B.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl