Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 21 września 2020 r., imieniny Mateusza, Miry

Gimnazjon Apin Wyszków odnosi kolejne sukcesy

(Zam: 15.05.2013 r., godz. 10.30)

Trzy medale i awans do wyżej ligi to bilans ostatnich dwóch tygodni zmagań zawodników wyszkowskiej szkoły sportów walki Gimnazjon Apin Wyszków. Piotr Tryc awansował do holenderskiej B-klasy, Marcin Borecki zdobył dwa złote medale, a Adrian Łokietek medal srebrny.

W niedzielę 28 kwietnia w Amsterdamie Piotr Tryc stoczył wyrównany pojedynek z holenderskim zawodnikiem Caner Top (Top Team Beverwijk). Trzy dwuminutowe rundy w formule tajskiego boksu zakończyły się zwycięstwem wyszkowianina. Była to jednocześnie szósta wygrana Piotra od zwycięstwa z Kamilem Rutą podczas Gali ,,First Blood” w Wyszkowie. Wygrana dała Trycowi awans do holenderskiej B-klasy.
- Dzięki temu awansowi mogę się dalej rozwijać jako sportowiec, a to jest dla mnie priorytet. U Pawła Delugi trenuję głównie boks, przydaje mi się to w późniejszych zmaganiach kickbokserskich – powiedział Piotr Tryc.
Kolejną walkę zawodnik wyszkowskiego Gimnazjonu stoczy już w wyższej klasie, jednak dopiero po sezonie wakacyjnym. Wyszkowianin przyznał że przed wakacjami chce zdobyć Puchar Świata podczas imprezy rozgrywanej na Węgrzech w dniach 15-18 maja oraz Mistrzostwo Polski na początku czerwca.
Młodszy z braci Tryców, Mateusz, przygotowuje się z kolei do Mistrzostw Europy w boksie amatorskim, które rozpoczną się 30 maja w stolicy Białorusi, Mińsku. Wyszkowianin jako jeden z sześciu polskich pięściarzy, znalazł się w kadrze prowadzonej przez trenera Huberta Migaczewa. Główną częścią przygotowań kadry na tę imprezę było zgrupowanie w Zakopanym, podczas którego Tryc brał udział w przygotowaniach z tak znanymi bokserami zawodowymi jak Artur Szpilka i Tomasz Adamek. W Mińsku wyszkowianin wystąpi w kategorii wagowej do 81 kilogramów.
- Jestem zadowolony z wyjazdu, zrobiliśmy ciężkie treningi siłowe. Czuję się świetnie przygotowany i dam z siebie wszystko – skomentował zgrupowanie Mateusz Tryc.
Kolejne sukcesy zawodnicy Gimnazjonu odnieśli podczas imprezy „Polish Open Kickboxing Cup”, która odbyła się w dniach 3-5 maja w miejscowości Krynica Zdrój. Wyszkowski klub reprezentowali podczas niej Marcin Borecki oraz Adrian Łokietek. Pierwszego dnia zawodów, drugi z wymienionych fighterów wywalczył srebrny medal, przegrywając na punkty w walce finałowej z Marcinem Kalińskim z klubu Palestra Warszawa. Marcin Borecki z kolei, nokautując kolejnych przeciwników, zdobył złoto w kategorii kick-light oraz low-kick. Obu podopiecznym trenera Pawła Delugi gratulujemy sukcesów oraz wyraźnych postępów sportowych.
opr. Turu

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl