Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 07 czerwca 2023 r., imieniny Roberta, WiesławaTrzymaj formę z podstawówką w Długosiodle

(Zam: 15.05.2013 r., godz. 10.30)

„Dzień otwarty” dla rodziców uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Długosiodle odbył się 25 kwietnia. Oprócz informacji o postępach w nauce i zachowaniu, przeprowadzono działania mające na celu propagowanie zdrowego stylu życia.

Spotkanie, dotyczące zdrowego stylu życia, to część realizowanego w szkole programu „Trzymaj formę”. Rodzice mogli wysłuchać praktycznych wskazówek dotyczących przygotowywania zbilansowanych posiłków dla dzieci oraz jak obliczyć BMI (indeks masy ciała). Dyplomowana pielęgniarka Jolanta Wieczorek (mama jednej z uczennic) mierzyła cieśnienie tętnicze i stężenie cukru we krwi. Rodzice i nauczyciele chętnie skorzystali z możliwości przebadania. Dodatkowo otrzymali informacje dotyczące prawidłowej diety.
Wcześniej tematykę dotyczącą rozpoznawania otyłości wśród uczniów i walki z nią omówiono na lekcjach przyrody. Odbyły się także pogadanki i pomiary antropometryczne z obliczeniem BMI. Na lekcjach techniki i godzinach wychowawczych nauczyciele mówili o zdrowym stylu życia, piramidzie pokarmowej, skutkach otyłości i nadwagi oraz niewłaściwego odżywiania się.
Opr. M.P.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta