Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 02 czerwca 2023 r., imieniny Erazma, MariannyMajówka z GOK-iem

Ikona
(Zam: 08.05.2013 r., godz. 10.30)

Na dobry pomysł wpadła dyrekcja Gminnego Ośrodka Kultury w Somiance. Zamiast spędzania czasu przed telewizorem lub komputerem w wolne majówkowe dni zaproponowała dzieciom gry i zabawy na świeżym powietrzu.

Pierwotny plan zakładał biwak pod namiotami na placu Zielonego Centrum Gminy dla Rodziny. Niesprzyjająca aura i siąpiący deszcz trochę zweryfikował te założenia i noc pod chmurką musiała zostać zastąpiona ciepłym budynkiem miejscowego Domu Kultury. Jak przyznaje dyrektor GOK Hanna Główczyk, biwak się na pewno odbędzie, jednak w innym terminie, kiedy będą lepsze warunki pogodowe.
3 maja od godziny16.00 do Domu Kultury zaczęły z okolic schodzić się dzieci. W programie imprezy znalazło się m.in. wspólne śpiewanie pieśni narodowych, a także konkurs wiedzy na temat Konstytucji 3 Maja, który wygrała Alicja Gąsior. Drugie miejsce zajęła Magda Zagumna, trzecie – Natalia Pachulska, a na czwartym ex aequo znalazły się Wiktoria Furtak i Joanna Oniszk. Dzieci mogły też wziąć udział w warsztatach teatralnych „Lalka i ja” oraz kulinarnych „Nasze regionalne”. Pierwszy dzień zakończyła dyskoteka.
Następny dzień przyniósł dużo lepszą pogodę i większość zajęć mogła odbyć się już na świeżym powietrzu, między innymi rozgrywki siatkówki, przeciąganie liny czy mecz piłki nożnej. Około godz. 12.00 na placu przed ośrodkiem kultury zrobiło się gwarno. Do imprezy dołączyło 25 osób biorących udział w Rodzinnym Rajdzie Rowerowym organizowanym przez Grażynę Barańską – animatorkę ze świetlicy środowiskowej w Popowie Kościelnym i proboszcza tamtejszego kościoła, ks. Remigiusza Stacherskiego. Na trasie rajdu też nie zabrakło atrakcji. W wyścigu w kategorii dziecięcej I miejsce zajęła Ewelina Szymańska z Celinowa, II – Kuba Borkowski z Kani Nowej. Ścigali się też dorośli. W kategorii mężczyzn zwycięzcą został Józef Borkowski, tuż za nim uplasował się Andrzej Rozenek. W grupie kobiet najlepsza okazała się Dorota Majewska, drugie miejsce zajęła Bożena Rogulska. Kolejny konkurs – biegi przełajowe (3 okrążenia placu Zielonego Centrum Gminy dla Rodziny) wyłonił następnych zwycięzców. W kategorii dzieci – I miejsce Sebastian Zagumny, II – Bartek Deptuła, III – Ewelina Szymańska, w grupie dorosłych – I miejsce Stanisław Rzemek, II – Mateusz Oleksiak, III – ks. Remigiusz Stacherski.
Spotkanie zakończyło się wspólnym pieczeniem kiełbasek przy ognisku.
A.B.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta