Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 30 października 2020 r., imieniny Edmunda, Przemysława

Mamy to już za sobą!

(Zam: 09.11.2010 r., godz. 11.39)

Komitet Wyborczy Wyborców „Nasza Przyszłość – Zabrodzie” obecnego wójta Adama Ołdaka 3 listopada w budynku Gminnego Centrum Kultury w Zabrodziu zainaugurował kampanię wyborczą. Było podsumowanie dotychczasowej pracy. Nie zabrakło również przedstawienia kierunków działania na przyszłość.

- Jako wójt gminy Zabrodzie przez ostatnie cztery lata codziennie starałem się dbać o to, by jej mieszkańcom żyło się lepiej, bezpieczniej, przyjemniej – stwierdza obecny wójt gminy Adam Ołdak. – Wierzę, że nie zawiodłem zaufania, którym cztery lata temu obdarzyli mnie wyborcy. Jestem pewien, że sprawy naszej gminy idą w dobrym kierunku, że gmina się rozwija, jest bardziej atrakcyjna i przyjazna – wyjaśnia. – Jeśli Państwo ponownie obdarzycie mnie zaufaniem w wyborach na wójta, obiecuję nadal godnie reprezentować sprawy naszej wspólnej małej ojczyzny – uzupełnia.

Wójt gminy Zabrodzie przedstawił najważniejsze dokonania mijającej kadencji. Przez cztery lata zrealizowano inwestycje o łącznej wartości blisko 20 mln zł, a wśród nich m.in. budowę placu zabaw i rozbudowę Gminnego Centrum Kultury w Zabrodziu, wybudowanie boiska szkolnego w Dębinkach i sali gimnastycznej w Zabrodziu, rozbudowę szkoły podstawowej w Adelinie o pomieszczenia dla przedszkola, rozbudowę i modernizację stacji uzdatniania wody w Niegowie. Rozbudowano także sieci wodociągowe i kanalizacyjne, wyremontowano i przebudowano stare, oraz wybudowano nowe drogi na terenie całej gminy. Inwestowano również w chodniki, oświetlenie i inne elementy infrastruktury. Systematycznie doposażano straż pożarną i policję. Zakupiono samochód do przewozu osób niepełnosprawnych.

Z funduszy unijnych pozyskano 7 mln zł na bezpłatne przedszkola i szkolenia dla 700 mieszkańców gminy Zabrodzie. W ramach tych funduszy zorganizowano zajęcia dla dzieci i młodzieży. Dorośli mogli natomiast skorzystać z kursów: języka angielskiego, prawa jazdy (kat. B i C), obsługi maszyn budowlanych, obsługi komputerów, tworzenia stron www, projektowania w specjalistycznych programach inżynierskich takich jak AUTOCAD. Uruchomiona została „Wioska internetowa” oraz kompleks boisk sportowych ORLIK 2012.

- Inwestycje z ostatnich lat były kosztowne, a zarazem bardzo potrzebne. Poprawiły warunki życia naszych mieszkańców, jak i wizerunek naszej gminy – stwierdza wójt Zabrodzia. – Mamy to już jednak za sobą. Teraz przyjdzie czas na realizację mniejszych, ale bardzo ważnych dla mieszkańców inwestycji. Jest jeszcze wiele do zrobienia – uzupełnia Adam Ołdak

Na inauguracji kampanii wyborczej Adama Ołdaka nie zabrakło członków „Gminno-Powiatowej Wspólnoty Samorządowej”, do której obecny wójt Zabrodzia przystąpił 21 września br. „Wspólnotę Samorządową” reprezentowali burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski, jego zastępca Adam Mróz z komitetu wyborczego Platformy Obywatelskiej, wójt gminy Rząśnik Jan Kozon z komitetu „Rozwój Gminy w Rząśniku” oraz kandydat „Wspólnoty Samorządowej” do sejmiku województwa mazowieckiego Marek Siekierski, obecny dyrektor ZADM-u w Wyszkowie.
- Dzięki przemyślanej i zaplanowanej współpracy, osobom posiadającym doświadczenie, które sprawdziły się w pracy samorządowca nasze gminy oraz powiat mogą być dobrze zarządzane, mogą zmieniać wizerunek, ale przede wszystkim będą przyjazne dla mieszkańców, działkowiczów i inwestorów – Adam Ołdak wyjaśnia powód przystąpienia do koalicji.

KWW „Nasza Przyszłość – Zabrodzie” to jedyny komitet wyborczy w gminie Zabrodzie, który w tegorocznych wyborach samorządowych wystawił komplet kandydatów do rady gminy, w którym znalazło się aż siedem kobiet.
- Jak widać, w naszym komitecie parytety zostały zachowane – podkreśla obecny wójt.

agrafka

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl