Zwycięstwo w Łomiankach, przegrana w Wołominie

(Zam: 08.05.2013 r., godz. 10.30)

W ostatnim tygodniu WKS Rzaśnik rozegrał dwa wyjazdowe spotkania ligowe. W pierwszym z nich pokonał po golu Grzegorza Abramczyka drużynę KS II Łomianki 1:0, w drugim natomiast uległ rezerwom wołomińskiego Huraganu 0:3.

W spotkaniu z drużyną z Łomianek, od początku przewagę miał WKS. Rywale nastawili się na zmasowaną obronę i grę z kontry. W 17. minucie w ostatniej chwili zablokowany został Piotr Ciemerych, a chwilę potem ponad bramką strzelał Grzegorz Abramczyk. Swoją okazję po błędzie i stracie gospodarzy w środku miał WKS w 28. minucie gry, ale tym razem Abramczyk lewą nogą uderzył ponad bramką. W 34. minucie swoją najlepszą szansę zmarnowali z kolei rywale, jeden z nich nie wygrał bowiem pojedynku sam na sam z Łukaszem Rogulskim. W 39. minucie jeszcze jedną okazje miał Abramczyk, ale po jego strzale piłka zatrzymała się na poprzeczce.
Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. W 53. minucie piłkarzom WKS-u udało się strzelić gola. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Salamona, akcję zamknął w polu karnym Grzegorz Abramczyk. Objęcie prowadzenia przez WKS zmusiło Łomianki do nieco bardziej ofensywnej gry, zaś goście szukali swojej szansy na drugiego gola głównie po strzałach z dystansu, których próbowali między innymi Bartosz Salamon i Damian Brejnak. W 70. minucie świetną okazje na wyrównanie mieli miejscowi. Po zamieszaniu w polu karnym piłka odbiła się od jednego z defensorów z Rząśnika i Rogulski końcami palców sparował ją na rzut rożny. Kilka minut później zza pola karnego uderzał Abramczyk, ale na posterunku był bramkarz Łomianek. W końcówce meczu gospodarze ambitnie walczyli o odrobienie strat, ale po raz kolejny w tym sezonie defensywa WKS nie dała się pokonać.
KS II Łomianki – WKS Rząśnik 0:1 (0:0)
Bramka dla WKS-u: G. Abramczyk 53.
WKS: Ł. Rogulski – Ł. Abramczyk, P. Kulesza, Ł. Golianek, Z. Kałek – A. Borek, B. Salamon, D. Brejnak, P. Osowiecki (61. – A. Nikodemski) – P. Ciemerych (87. – P. Abramczyk), G. Abramczyk.
Wyniku z meczu w Łomiankach nie udało się, niestety powtórzyć w starciu z Huraganem II Wołomin. Pierwsza połowa nie zwiastowała późniejszej porażki. Dobre okazje mieli strzelając z bliskiej odległości Nikodemski i Ciemerych. W 23. minucie bramkarza przelobował Kamiński, ale piłkę wybił stojący na linii bramkowej defensor. Pięć minut później zza pola karnego ładnie uderzał aktywny Nikodemski, jednak tym razem golkiper miejscowych końcówkami palców sparował piłkę na rzut rożny. Rywale najgroźniejszą akcję przeprowadzili w 34. minucie boiskowej rywalizacji, ale strzał z narożnika pola karnego obronił Rogulski.
W drugiej połowie rozstrzygnęły się losy spotkania. Rząśniczanie popełnili kilka błędów, które zadecydowały o ich porażce. W 58. minucie źle rozegrany przez WKS rzut wolny skończył się szybką kontrą, napastnik z Wołomina wpadł w pole karne i oddał strzał w długi róg bramki, a piłka po palcach interweniującego Rogulskiego wpadła do siatki. W 70. minucie po sprytnie rozegranym rzucie wolnym i błędach w kryciu graczy WKS-u, zawodnik Huraganu z bliska umieścił piłkę w bramce. Ostatni cios gospodarze zadali w końcówce meczu, ponownie po szybkiej kontrze. WKS nie potrafił skutecznie odpowiedzieć i ostatecznie przegrał 0:3.
Huragan II Wołomin – WKS Rząśnik 3:0 (0:0)
WKS: Ł. Rogulski – Ł. Abramczyk, Ł. Golianek, D. Brejnak, Z. Kałek – A. Borek, B. Salamon, Ł. Kamiński, A. Nikodemski – G. Abramczyk, P. Ciemerych (62. – Ł. Gałązka).
W najbliższej kolejce walczący o awans do Ligi Okręgowej WKS pauzuje, w następnej z kolei zmierzy się z liderem tabeli, Dębem Wieliszew. Spotkanie zostanie rozegrane w Rząśniku, w sobotę 18 maja.