Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 10 maja 2021 r., imieniny Antonina, Izydora

Uczeń z Długosiodła wśród najlepszych na SGGW

Ikona
(Zam: 08.05.2013 r., godz. 10.30)

Damian Suchta, uczeń III klasy Liceum Profilowanego Zespołu Szkół w Długosiodle, 25 kwietnia wziął udział w etapie centralnym V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Ergonomii i Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie na SGGW w Warszawie.

Organizatorami konkursu są: Wydział Inżynierii Produkcji SGGW, redakcja miesięcznika „Agromechanika – technika w gospodarstwie”, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.
Damian, oprócz wiedzy nabytej pod opieką nauczyciela produkcji rolniczej Janusza Skierkowskiego, dużą część umiejętności wyniósł z domu rodzinnego, który ma wielopokoleniowe tradycje rolnicze.
Było o co walczyć – indeksy na wybrane kierunki studiów na Wydziale Inżynierii Produkcji SGGW i nagrody pieniężne od ministra rolnictwa Stanisława Kalemby. Zdobywca I miejsca, dodatkowo wywalczył dla siebie i opiekuna szkolnego tygodniowy pobyt w fabryce maszyn rolniczych Pottinger w Austrii.
Po napisaniu testu uczeń wraz z opiekunem Beatą Sierzan uczestniczyli w serii wykładów na SGGW na temat nowych wyzwań rolnictwa.
Uczestnicy konkursu mieli możliwość obejrzenia wystawy maszyn i sprzętu rolniczego oraz zwiedzenia laboratoriów i linii produkcyjnych Wydziału Inżynierii Produkcji SGGW.
Uczestnicy otrzymali upominki od sponsorów – firm Zetor, Stihl, Metaltech, Pottinger, Bayer CropScience, w tym także czasopisma ,, Agromechanika – technika w gospodarstwie” oraz zaproszenia na wystawę maszyn i sprzętu rolniczego OPOLAGRA 2013.
Opr. M.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl