Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 07 czerwca 2023 r., imieniny Roberta, WiesławaUczeń z Długosiodła wśród najlepszych na SGGW

Ikona
(Zam: 08.05.2013 r., godz. 10.30)

Damian Suchta, uczeń III klasy Liceum Profilowanego Zespołu Szkół w Długosiodle, 25 kwietnia wziął udział w etapie centralnym V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Ergonomii i Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie na SGGW w Warszawie.

Organizatorami konkursu są: Wydział Inżynierii Produkcji SGGW, redakcja miesięcznika „Agromechanika – technika w gospodarstwie”, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.
Damian, oprócz wiedzy nabytej pod opieką nauczyciela produkcji rolniczej Janusza Skierkowskiego, dużą część umiejętności wyniósł z domu rodzinnego, który ma wielopokoleniowe tradycje rolnicze.
Było o co walczyć – indeksy na wybrane kierunki studiów na Wydziale Inżynierii Produkcji SGGW i nagrody pieniężne od ministra rolnictwa Stanisława Kalemby. Zdobywca I miejsca, dodatkowo wywalczył dla siebie i opiekuna szkolnego tygodniowy pobyt w fabryce maszyn rolniczych Pottinger w Austrii.
Po napisaniu testu uczeń wraz z opiekunem Beatą Sierzan uczestniczyli w serii wykładów na SGGW na temat nowych wyzwań rolnictwa.
Uczestnicy konkursu mieli możliwość obejrzenia wystawy maszyn i sprzętu rolniczego oraz zwiedzenia laboratoriów i linii produkcyjnych Wydziału Inżynierii Produkcji SGGW.
Uczestnicy otrzymali upominki od sponsorów – firm Zetor, Stihl, Metaltech, Pottinger, Bayer CropScience, w tym także czasopisma ,, Agromechanika – technika w gospodarstwie” oraz zaproszenia na wystawę maszyn i sprzętu rolniczego OPOLAGRA 2013.
Opr. M.P.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta