Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 13 czerwca 2021 r., imieniny Antoniego, Lucjana

Baśniowy świat w „Hutniku”

Ikona
(Zam: 02.05.2013 r., godz. 10.30)

Zwierzęta, głównie jednorożce, konie i dinozaury to bohaterowie twórczości 9-letniej autystycznej Wiktorii Szulkowskiej. Wystawę jej prac „Śladami jednorożca” można oglądać do 30 kwietnia w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik”.

- Jesteśmy wdzięczni, że z naszego szarego, bezbarwnego życia mogliśmy na chwilę przenieść się do twojego świata – mówiła otwierając wystawę Edyta Jarosz, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.
Wiktoria jest najmłodszym, a zarazem najbardziej twórczym samorodnym talentem Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, pod którego opieką znajduje się od kilku lat.
Nauczyciele, którzy mieli okazję pracować z Wiktorią przyznają, że w kruchym ciele tej małej dziewczynki tkwi ogromny potencjał. Twórczość Wiki jest niezwykle kolorowa, niczym wyjęta z baśniowej rzeczywistości. Jej prace są nad wyraz przemyślane, obejmują następstwo zdarzeń, opowiadają sobą pewne historie.
Myśl o wystawie zrodziła się kilka miesięcy temu. Początkowo nauczycielki małej Wiki wpadły na pomysł wydania kalendarza na 2013 rok ilustrowanego jej pracami (kalendarz można nabyć w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym). Widząc poruszenie i zainteresowanie jakie wywołał, zdecydowano się więc pójść krok dalej.
Wystawa, która oficjalnie została otwarta w poniedziałek 15 kwietnia to nie pierwsze nagrodzenie talentu Wiktorii. Do tej pory dziewczynce udało się zdobyć II miejsce w konkursie „Marzenie dziecka” zorganizowanym przez Miejsko-Gminną Bibliotekę w Wyszkowie, wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie „Sarna – mieszkanka pól i lasów”, wyróżnienie w powiatowym etapie konkursu „20 lat Państwowej Straży Pożarnej – Jak nas widzą, tak nas malują”.
W tym pięknym i ważnym dla Wiktorii dniu towarzyszyli jej szkolni koledzy i koleżanki, nauczyciele, przedstawiciele samorządu powiatowego i uwielbiany przez dzieci ks. Szymon Biedrzycki z kościoła św. Idziego. Bez wątpienia, największymi pasjonatami jej talentu są jednak rodzice i rodzina, na których zawsze może liczyć.
- Bardzo dziękuję – powstrzymując łzy wzruszenia zdołała powiedzieć mama dziewczynki Monika Szulkowska, kierując te słowa do wszystkich, którzy przyczynili się do organizacji wystawy.
A.B.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl