Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 07 czerwca 2023 r., imieniny Roberta, WiesławaMaskotki Misia Ratownika dla przedszkola

Ikona
(Zam: 02.05.2013 r., godz. 10.30)

Samorządowe Przedszkole w Brańszczyku gościło przedstawicieli z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego Meditrans SPZOZ w Warszawie.

Sam przyjazd „erki” pod przedszkole wzbudził dużo emocji nie tylko wśród społeczności przedszkolnej, ale także i mieszkańców Brańszczyka.
– Tego dnia maluchy dokładnie poznały wyposażenie karetki, obejrzały sposoby pracy ratowników medycznych oraz urządzenia, sprzęt, który wykorzystują ratując życie ludzkie – mówi Dorota Kania. – Wychowankowie mieli również okazję usiąść na miejscu kierowcy i samodzielnie włączyć sygnał dźwiękowy pogotowia – dodaje.
Wszystkie dzieci opuszczając ambulans otrzymały maskotki Misia Ratownika z numerem telefonu 999, które są na wyposażeniu karetki i trafiają także do dzieci uczestniczących w wypadkach w celu zmniejszenia bólu i strachu. Ratownik medyczny podkreślił, iż pluszak podarowany dziecku podczas transportu ambulansem jest często tak samo ważny jak pomoc medyczna. Na koniec wizyty przedszkolaki podziękowały gościom wręczając im prace plastyczne.
Dorota Kania, opr. M.P.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta